Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak/voltak oda az...

Miért vannak/voltak oda az emberek ennyire istenért? Oo

Figyelt kérdés
Nem értettem az embereket soha, olyan elvakultan hisznek istenben. Igen, tudom a hit fontos, de miért nem lehet reálisan látni? Ha isten létezik is, lehet, hogy voltaképpen ő maga a gonosz, csak az emberekbe táplálja a dolgait. Ti még nem gondoltatok erre? :o Ja és szerintem egy kicsit baromság (elnézést a kifejezésért), hogy szenvedjünk egész életünkbe, hogy majd eljussunk egy olyan helyre mint a mennyország, de még a létezése se biztos. Ok, rendben legyenek szabályok ezt belátom, de ne sanyargassuk már magunkat könyörgöm. Persze manapság már annyira nem igaz, de attól még nem igazán jó szerintem

2013. okt. 30. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mert neked kötelező magadat sanyargatni vagy mi? Ha más meg azt teszi az neked miért fáj? Ő biztos így érzi magát jól.
2013. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a problémám főképp, hogy már kisgyerekeket is ugye erre tanítják, és maga a tanítás erről szól, így belenevelik és kész ezt szokja meg... engem szerencsére nem terrorizáltak vele
2013. okt. 30. 12:57
 3/19 anonim ***** válasza:
7%

"voltaképpen ő maga a gonosz,"

HA van gonosz - van jó is. Ki a jó? Rákérdezek: Te! ugye?

Na keresd meg azt az elgurult gyógyszert, de rohadt gyorsan.

2013. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ohh mert nincs rá esély, igaz? (: én csak ember vagyok... bennem jó és rossz is van ._.
2013. okt. 30. 13:01
 5/19 anonim ***** válasza:
A kisgyerekeket is erre tanítják?? Hol? Nem tudom hol élsz, de én senkit nem ismerek akik kötelezően tanítanák a kisgyerekeiket erre, max 100 éve volt ez. Esetleg valami elvakult szektások, azok meg elenyészőek.
2013. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

téged szerencsére nem "terrorizálnak" vele- hogy megértsd a vallást. Nem is ismertették veled, terror nélkül.

Nem is érted. De pont ezért majd fognak olyanok a füled körül forgatni-pörgetni, akik kicsi gyerekként már felvették a vallás alapjait.

http://www.youtube.com/watch?v=RWH6eOs2aA4

2013. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
amíg nem látják, hogy ki vagyok, nem látják a nézeteimet, addig békén hagynak, ha pedig elmondják a sajátjukat, meghallgatom, de nem megyek rájuk ilyenek miatt, és am a kisgyerekeket megkeresztelik, és már ezzel is egy kicsit efelé húzzák őket
2013. okt. 30. 13:11
 8/19 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Kérdező.


Rám nem erőltették a "vallást", 23 éves koromban magamtól kezdtem ezen a Téren kutakodni.

Isten aki létre hozta az életet, már ép eleve ezért nem lehet gonosz.

S a biblia sehol nem tanítja, hogy mindenki a "mennyországba" jut, mert Isten a földet azért alkotta, hogy a fizikai teremtményei itt éljenek boldogan és megelégedetten.

adott nekik feladatot, munkát, volt élelmük, mindenük meg volt. S a halál sem jött volna be az ember életébe, ha nem csatlakozik egy eltévedt gondolkodású személyhez sőt senkinek sem lenne a mennyország kilátásba, mert ilyet még Ádámnak sem ígért.

A Bűnbe eséskor is a halált mint élet megszűnését jelentő büntetést helyezett kilátásba, és nem egy gyötrelem helyen való szenvedést örökké.

Katy Weaver

2013. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

„Isten a földet azért alkotta, hogy a fizikai teremtményei itt éljenek boldogan és megelégedetten.”


Ezt valahol jól elcseszte útközben.


„A Bűnbe eséskor is a halált mint élet megszűnését jelentő büntetést helyezett kilátásba, és nem egy gyötrelem helyen való szenvedést örökké.”


Na, gondolkozzunk. Ádámék a történet szerint nem ettek az élet fájáról. Tehát eleve halandók voltak. Akkor mi ez a duma a halálról, mint büntetésről?


Amúgy meg ja, már én is gondolkoztam rajta, hogy ez az egész vallás, amit kereszténységnek hívnak, eléggé diktatórikus. Istent nem lehet megkérdőjelezni, Istennek nem lehet ellentmondani, ha meg szembemész a rendszerrel, akkor mehetsz a gulágba (ami az esetükben a pokol).

Kuss van, minden nagyon szép, minden nagyon jó, aki meg mást mond, az sátáni.

2013. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nah ez meg a másik :')
2013. okt. 30. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!