Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Korhatáros besorolást "érdemel...

Korhatáros besorolást "érdemelne" a Biblia?

Figyelt kérdés

A besorolás célja a szülők és nevelők jobb tájékoztatása a gyermekek és fiatalok szellemi fejlődésére veszélyes vagy káros tartalmakról. A különféle kategóriákba eső produkciók nyilvánosságát hatóságilag korlátozzák a gyermekek és fiatalok védelme érdekében. Egyes Tv műsorok, filmek, könyvek, magazinok azért kapják a korhatáros besorolást, mert túl sok erőszakot tartalmaznak, befolyásolják a gyermekek szellemi fejlődését, erkölcsi értékrendjét.


A Biblia ugyan tartalmaz erkölcsöt, de korántsem az "egyetlen" ilyen könyv. Sőt a komolyabban górcső alá vesszük, akkor megbizonyosodhatunk róla, hogy sok ártó dolog is van benne, az ószövetség konkrétan tele van erőszakkal ( "Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet! " Zsolt.137,9; Hós. 14,1 "Meglakol Samaria, mert daczolt az ő Istenével. Fegyver által hullanak el; csecsemőik földhöz veretnek, és terhes asszonyaik ketté vágatnak." stb.), s egy olyan haragvó és kegyetlen istenképet vázol fel, ami növeli a félelemérzetet (nem hiába van sok olyan kérdés, hogy "szabad-e ezt?", "szabad-e azt", "Isten megbüntet, ha...?", "Bűne-e a maszturbáció?" stb., és még ezeknél hajmeresztőbb kérdések [Mert ugye minden, ami nincs a Bibliában, vagy köszönő viszonyban sincs vele, az bűnös!]). Jézustól is van egy pár durván extrém mondat ("Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom. Lk 14, 25"; „Nem békét hoztam, hanem kardot.” stb.). Ezeket sokezerféleképpen lehet értelmezni (bizonyíték a több száz felekezet, szekta), teljesen összezavarhat fejlődében lévő gyermeket. Ezenkívül gyermekkorban az ember még nagyon manipulálható, főleg, ha szüleiről, a rokonságról van szó. Lehet, hogy 16 év betöltése előtt nem kéne nagyon találkozniuk a Bibliával? Hisz akit vonz az atya, azt úgyis vonzza, erkölcstelen meg csak nem lesz a hiányától addig a gyerek. Így minden ember "felnőttként" eldönthetné miben (vagy kinek) hisz, úgy, hogy a neveléssel, tanítással nem befolyásolják.



2013. okt. 31. 17:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

A világtörténelem során volt már rá példa,hogy valaki olvasta a Bibliát és éjjel rémálmai voltak?

Én még nem találkoztam ilyen feljegyzéssel.

Te igen?

2013. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatom az ötletet.

Abban a világban, ahol a természetfilm 12 éves besorolást kap (nem az, hogy nem ajánlott, hanem hogy szülői engedéllyel vagy felügyelettel lehet nézni), simán be lehetne sorolni a Bibliát egy "18" kategóriába.

Bár mostanában nem nagyon néztem gyilkolós akció filmeket, lehet, hogy nem annyi lenne a besorolás.

2013. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
A valóságot nem kell titkolni...
2013. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Fárasztó vagy. A könyveknek nincs jelenleg korhatárbesorolása, pusztán az erotikus kiadványokat kell külön jelezni.

A homéroszi eposzoktól, a Háború és békéig rengeteg könyvet kéne korhatárossá tenni a te bámulatosan átgondolt, jóindulatú, és tényszerű érveid alapján.

2013. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"A homéroszi eposzoktól, a Háború és békéig rengeteg könyvet kéne korhatárossá tenni a te bámulatosan átgondolt, jóindulatú, és tényszerű érveid alapján."


De ezekről a könyvekről nem mondják azt, hogy "eszerint kell élned!" vagy, hogy "minden szava igaz".

2013. okt. 31. 17:45
 6/25 Mirk ***** válasza:

Szerintem a gyerekeknek csupán erkölcsi nevelést kellene kapniuk, majd felnőttként, mikor már képesek felfogni és értelmezni a dolgokat megismerkedhetnének a vallásokkal, hogy eldönthessék, mi is áll legközelebb hozzájuk.

A legtöbb korhatár nélküli mese tele van erőszakkal. Tom és Jerry minden részben változatos módon próbálják megölni egymást. A prérifarkas állandóan azt tervezgeti, hogyan kéne megölni a kakukkot. Sorolhatnánk még. Igazából nagyon kevés békés mese van, azok is inkább 6 éven aluliaknak szólnak.

2013. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A legtöbb mesefilmen már ott a 6-os karika (a Spongyabob-on biztosan), a mangákon ( vagy anime) meg általában a 12-es.
2013. okt. 31. 17:49
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Haver te mijen karikár hordassz?vagy már 10éves ,legalább?

vagy még ovis vagy?

2013. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"De ezekről a könyvekről nem mondják azt, hogy "eszerint kell élned!" vagy, hogy "minden szava igaz"."


És ez mire érv?

A filmek korhatárbesorolására sincs hatással az, hogy mit mondanak róluk egyesek.

Jól van, te szeretnél egy korhatárbesorolást könyveknek, ami csak a Bibliát teszi korhatárossá. Rendben. Felőlem, ha ettől a boldogabb lesz a frusztrált életed, legyen, ennyit megér.

2013. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Én csak felvetettem. Ennyi :P
2013. okt. 31. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!