Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi alapon hisznek olyan sokan...

Mi alapon hisznek olyan sokan istenben (keresztények)?!

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 17:08
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én keresztény vagyok, mert annak neveltek. AMit az ember 7-8 évesen kap az olyan, mint egy számítógépnek adott programfájl, amit nem lehet kitöröölni. vagy ha kittörlöd, akkor a gép szoftverrendszere teljesen használhatatlan lenne.

Valahogy így tanították Hitler korában és előtte is a német, főleg a porosz gyerekeknek az engedelmességet és a vezérhez való feltétlen hűséget. Most már ha akarnám, se tudnám megtagadni Istent.

Egyébként meg hinni azért érdemes valamiben, mert az embert élete során éri egy csomó szenvedés, megrázkódtatás, és én jobb híján Istenhez fordulok, (néha nem igazán szépen), hogy miért hagyja ezt?

Ha nem hinnék benne, kit tennék felelőőssé?


Amúgy meg, ha az én nézetem nem tetszik, itt van a Bonaparte Napoleoné: "Hagyjuk meg a vallást a szegények ópiumának, akik ezzel hihetik azt, hogy a túlvilágon, egy másik életben olyan jól fognak élni, mint én."

2015. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!