Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Keresztények! Ha...

Kedves Keresztények! Ha valakinek joga van a gyilkosságra, akkor az azt is jelenti, hogy nem elítélendő, vagy rossz dolog?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenkor Istenre. Ő határozza meg, hogy mi jó és mi rossz? Ha igen, akkor milyen alapon? Azon az alapon, hogy megteheti? Akkor mi a különbség ő és egy szokványos diktátor között?

2013. nov. 3. 21:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
40%

"Ha valakinek joga van a gyilkosságra"

Ez mi ez??? Halálbüntetésre gondolsz? Jaj, Atyaég, az eredeti vallás szerint nem megbüntetni kell, ha valaki valami rosszat csinál; mert ha valaki valami rosszat csinál, azt nem gonoszságból teszi, hanem azért, mert, ahogy én tudom, Jézus mondta; szóval azért teszi, mert tudatlan. Meg egyébként sem szabadna elvileg ítélkezni. Na, ezt majd kifejtem neked privátban.

2013. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Az jogos védelem, vagy jogos önvédelem.
2013. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem vagyok semmi ilyen vallási kutató meg tudós meg ilyenek, én csak ezt hallottam. Ja és h a "tudatlanokat" meg nem szabad kirekeszteni, meg ilyesmi, hanem meg kell nekik tanítani, hogy mi a helyes.
2013. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
Jaa, önvédelemre még amit a 2-es írt, nem is gondoltam; okos!
2013. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
Isten az Ószövetségben, azért elég rendesen mészárolta a népeket... De örülök, hogy ilyen sokan elolvastátok az egész szöveget.
2013. nov. 3. 21:18
 6/75 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam el, de állítólag át lett irkálva itt-ott. Hát de ez az özönvizes cucc; hát, fú, hát dühbe jött:S:S
2013. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
13%

Isten ítélete, és annak végre hajtása nem gyilkosság.


A gyilkosságot Sátán követte el azzal, hogy az embereket becsapta örök életet ígérve nekik akkor is ha nem fogadnak szót.

Jehova elmondta a tettek következményeit. Azt kapták amire számíthattak.


Ki a különbség:

Jehova soha nem tesz semmit bejelentés nélkül.

Mivel Ő a forrása az életnek, és belelát legbensőbb énedbe amit egy ember nem tud meg tenni, ezért az ítéletei igazságosak, a büntetései jogosak.

s míg Isten azokkal végez akik megérdemlik,

Az emberek a háborúkban és egyéb megmozdulásokban olyanokat is megölnek akik ártatlanok.


Csak egy szám adat, arról, hogy az első két világ háborúban többen haltak meg jóval, mint a valaha volt háborúkban ami volt amióta az ember háborúzik egymással.


Nos akkor ki a gyilkos?


Katy Weaver

2013. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 Geronimo Stilton ***** válasza:
38%

Ennyi erővel aki azt mondja a bíróságon hogy Isten nevében tette azt börtön helyett págyolgatni kéne ?

Nekünk embereknek az az egy szerencsénk hogy nem létezik,mert ha így lenne rosszabb lenne az összes kormánynál vagy diktátornál.

Nem szeretnék sem özönvízben sem máglyán sem peddig tűzesőben elpusztulni. :)

2013. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
Nem értek én ezekhez; csak ezt hallottam:$
2013. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
Jáj, te!!:D Attól, hogy nem láttad, attól még létezhet:D:D:)
2013. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!