Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy kérdés az ateistákhoz és...

Egy kérdés az ateistákhoz és agnosztikusokhoz: szerintetek etikus törekvés a világot megszabadítani a vallástól?

Figyelt kérdés

Egy lelkileg kiegyensúlyozott, boldog életet élő embernek nincs szüksége a vallásos hitre, sajnos a világ azonban nem tökéletes, nagyon sok nyomorúságban élő ember van. Ezeknek az embereknek leggyakrabban nem maradt már más, csak a hit. Bennem, mint ateistában van egyfajta morális vívódás, hiszen tudom hogy a hit hamis, de ezeknek az embereknek ez mégis vígasz. Ti hogy látjátok ezt a kérdést?


Kérem, hogy csak ateisták vagy agnosztikusok válaszoljanak!



2013. nov. 9. 22:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan az illető vallásos hite, hogy ehhez le kell tagadni például az evolúciót, akkor igen.
2013. nov. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
8%
Szánalmas, hogy így akarod vígasztalni magad, hogy normális vagy. Itt az ideje, hogy tévedj.
2013. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 synapse11 ***** válasza:
73%

[link]


Szerintem megválaszoltam a kérdésed. Béke!

2013. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

#2

Nagyon sokat tévedtem már az életben... így lettem ateista ;) Egyébként vicces. Hívő vagy és használod a "tévedés" szót? Ejha... ideje lenne gyakorolnod is.

2013. nov. 9. 22:39
 5/39 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem, hogy sosem szabadulunk meg tőle, valamilyen vallás mindig lesz, legfeljebb nem kereszténynek hívják majd, hanem mondjuk kommunizmusnak, vagy effélének.

Attól függ, mit értesz megszabadításon.

Betiltani, vagy erőszakosan fellépni ellene nem etikus, de a felvilágosítás megengedett.

Az információ korszakában ez nem lehet kétséges és a hívők által gyakran hangsúlyozott szabad akarat érvényesülhet.

2013. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
A "megszabadítást" úgy értem, amilyen értelemben megszabadúlt a világ pl. az antik görög Istenektől. Zeusztól és a társaitól. Nem tűntek el, egyszeráen csak - nagyon helyesen - mítoszoknak nevezzük őket.
2013. nov. 9. 22:54
 7/39 anonim ***** válasza:
55%

Én nem hiszek abban, hogy akkor oldjuk meg úgy, hogy odadobunk nekik valami hamis ígéretet, aztán meg röhögünk a markunkba, hogy a sok csóró nyugodtan éhen halhat, de legalább addig is kussol.

Szerintem nem csak a hit maradna, ha elkezdenénk végre okosabban és felelősségteljesebben élni. (pl. megújuló energiaforrások, oktatás, korrekt születésszabályozás)

2013. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem kell megszabadítani a világot. Csak az egyházi iskolákat bevárni. Vagy ha nem is bezárni, akkor a hittant és a gyermekek vallásossá nevelést betiltani. Szerintem mindenkinek egyformán kellene tanulnia gyermek és tinédzserkorában, több vallást egyformán megismerni. Hogy aztán felnőttként szabadon dönthessen arról, hogy akar-e hinni Istenben/Buddhában meg melyik vallási ághoz csatlakozzon. Nekem nagyon szúrják a szemem a vallásos iskolák, szerintem nem helyes egy gyerekebe belenevelni a hitet.

Egy ateista.

2013. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
55%
*bezárni. bocsi, elírtam
2013. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy az ateisták "meg akarják szabadítani a világot" a vallásoktól, a vallásosak meg "meg akarják téríteni" ugyan azt a világot.

Mi lenne ha békén hagynátok végre egymást?

Persze mély tisztelet a kivételnek.

2013. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!