Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted melyik a legerősebb...

Szerinted melyik a legerősebb érv Isten mellett és ellene?

Figyelt kérdés
Ez lehet logikai, vagy empirikus tapasztalatokra épülő...

2013. nov. 13. 00:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Tapasztalatokra épülő? LOL
2013. nov. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
...ami biztosan cáfol egy Istenelképzelést. LOL. Persze gondolom vallásos emberek rendelkeznek tapasztalati Istenbizonyítékokkal is. Az "Érzem Isten jóságát", " Isten mutatja az utat ", és hasonlók szintjén.
2013. nov. 13. 02:18
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

A teremtésben látható, rendezettség és szeretet kimutatása a teremtményei felé, a szándékainak folyamatos megvalósulása, amely fokozatosan halad a vége felé, és azok amiket megemlítettél.


Peanut válasza

2013. nov. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Milyen rendezettségre gondolsz? A Földet bombázó meteoritokra, a káros UV sugárzásra, a sipolyra szülés után, az időskori prosztata megnagyobbodásra, a lègcső és a nyelőcső találkozására a garatban, a vírusokra, baktériumokra, a nyomorékokra, süketnémákra...??? Hol van rendezettség? Én mindenhol csak a létfenntartás erejét, erőszakát látom, a Föld minden teremtményében. Fejtsd ki légyszíves...
2013. nov. 13. 09:29
 5/26 anonim ***** válasza:

Én inkább ateista vagyok, és ismerem az Isten létezése melletti érveket, azonban mind erősen kétesek. Pl. az Isten mint legelső ok szájízünk szerint igazolja vagy cáfolja Isten létét. Szóval elsősorban hit kérdése, nem lesz megfelelő érv se ellene, se mellette.


Másrészt mostanában elgondolkodtam a dolgon, és van egy érv, amely Isten léte mellett ha nem is bizonyosság, de ad rá elég nagy esélyt, hogy létezik.


Abból indulok ki, hogy a világot úgy képzelem el, mint egy szimulációt, aminek vannak kezdeti paraméterei, valamint vannak szabályok, amelyek szerint működik. A Nagy Bummal megszületik a világ, az anyag távolodik egymástól, létrejönnek a csillagok, bolygórendszerek, végül pedig az erre alkalmas bolygókon létrejön az élet, amely az evolúció során egyre bonyolultabb életformákat hoz létre. Na most ha a szimuláció kezdeti paramétereit vagy a szabályokat nem megfelelően állítom be, akkor az egész rendszer nem eredményezne egyre bonyolultabb életformákat, hanem lehet, hogy létre sem jön az élet, vagy megreked prokarióta szinten. Gondoljunk csak egy genetikai algoritmusra, amit rossz paraméterekkel indítottak el, és így soha nem konvergál a legjobb megoldás felé, hanem össze-vissza ugrál. Fel lehet tételezni, hogy a világ törvényei és kezdeti paraméterei (ha volt kezdete...) véletlenül ilyenek, csak ezzel az a gond, hogy ha ezeket egy számítógépes szimulációban véletlenszerűen dobom össze, akkor nagyon kicsi eséllyel fog a fejlődés irányába tartani. Ha mégsem létezik Isten, akkor viszont azt kell feltételezni, hogy az evolúció nem hoz létre egyre bonyolultabb életformákat, csak mi egy olyan kis szeletét ismerjük, amikor éppen ebbe az irányba tartott.

2013. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 megfelelő ***** válasza:
28%

A természet magától gondolkodik és létrehoz? Tökéletes logika szerint? Akkor a természet intelligens lény?


Isten létezése mellett szól minden:


róm.1.20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható.

2013. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

Kezdjük ott, hogy minden élőlény őse egy egysejtű lehetett. Az első gerinces egy kis halszerű lény volt. Ajánlom az Evolúció című filmet. Kissé viccesre csinálták, de attól még a tömör lényeg megtalálható benne. Isten elleni érv roppant egyszerű.

Ugyebár a Biblia három dolgot próbál firtatni:

- Hogy keletkezett az élet.

- Van-e az életnek értelme.

- van-e élet a halál után.

E köré a három dolog köré gyártott egy elméletet, melyet mint szilárd tény hangoztat.

Mivel a csillagászati ismeretük szinte nulla volt a zsidóságnak (inkább állattartással foglalkozó nemzet volt, a 7. századra meg is szűnt egészen ' 48-ig), és ezt a keresztényi szellem (a tudománynál fontosabb a hitnél elvnek hála) még inkább ellehetetlenítette. Ezért az univerzum határaival nem foglalkozik.

A vallások mindig kiválasztott népről és az ő egy/vagy több istenükről papol. Csak az egó beszélt belőlük.

2013. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

7:

Ismerem a filmet :-)


Egyébként nem az az érdekes, hogy a bibliai Isten létezik, mert nyilván a Biblia egy mesekönyv, hanem az a kérdés, hogy teremtette-e valaki vagy valami a világot. Ezt pedig vagy az ellenkezőjét nem lehet bizonyítani. Az evolúciót éppen azért írtam, mert valójában az sem bizonyít semmit pro vagy kontra, ugyanis épeszű ember nem vonja kétségbe az evolúciót, legfeljebb bizonyos elemeit vitatja, viszont attól még teremthette a világot egy Teremtő, méghozzá úgy, hogy létrehozta, beállította, és azóta hagyta működni. Vannak számítógépes életszimulátorok is, ahol beállítod a dolgokat, aztán minden megy a maga útján, az egyedeid szaporodnak, kiválasztódnak, mutálódnak, fejlődnek, változnak, stb.


Ezzel együtt én inkább vagyok ateista, de nem zárom ki a Teremtő létezését. Azt viszont kizárom, hogy lenne egy Isten, amelyik aktívan befolyásolja az alkotását.

2013. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Amondó vagyok én, hogy mi mind gyerekek vagyunk, akik ülnek a tábortűz körül este, a sötét erdőben. Mindenki találgat, mi lehet az erdőben, van, aki rémtörténeteket talál ki, ijesztgeti a többieket, van aki fantáziál, de ettől még senki sem tudja az igazat.

Ezzel szemben vannak egyesek, akik tudni vélik, hogy mi van a sötétben, sőt, meg vannak győződve róla, hogy az általuk kitalált dolgok valósak.

És ezzel behülyítik a többieket is.

És van egy érdekes oldala a pszichológiának. Ha valaki szörnyeket akar látni a sötétben, mert meg van róla győződve róla, hogy léteznek, az minden árnyékot szörnyetegnek fog vélni.

Mint ahogy az UFO hívők az ISS-t is UFO-nak nézik.

Ha valaki hisz Istenben, akkor mindenben Istent fogja látni. Nem azért, mert tényleg ott van Isten, hanem azért, mert látni akarja.

Az "én érzem Istent" semmit nem bizonyít, csak annyit, hogy a kedves hívő érezni akarja.

A vallás az emberi elme terméke. És azé, hogy túl sok szabad időnk van gondolkodni.

2013. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

isten ellen szóló érvek:

-nem segítő

-nem szerető

-nem gondoskodó

-nem törődő

-nem hallgatja meg az imákat

-azt szereti, ha szenvednek az emberek, sőt még a fiát is kínozta


isten mellett szóló érvek:



Így teljes a lista.

2013. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!