Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten megadná nektek a...

Ha Isten megadná nektek a választást, mi mellett döntenétek?

Figyelt kérdés

Eddig pocsék életet éltetek volna..kevés boldogsággal.

Isten azt mondaná, mindez azért van, mert célja van veletek.

De mivel annyira könyörögtél, választást ad.

Megmondaná, hogy még a te életedben el fog jönni a világvége, de azt nem, hogy te akkor mennyi idős leszel stb..

Azt mondaná, választhatsz, megfordítom most a sorsodat, és egészen addig, amíg eljő a világvége tökéletesen boldog életet fogsz élni, mindent megkapsz amire csak vágysz, nem szenvedsz hiányt semmiben, egészségben boldogságban élsz, majd mikor eljön az utolsó óra...meghalsz szörnyű kínok közt a világ gonoszaival egyetembe.

A másik választás, továbbra is tengeted nem túl vidám, silány, szenvedéssel teli életed..igencsak apró örömökkel, azonban mikor itt az idő, te megmenekülsz és lehetőséget kapsz az új világban való életre is, a néhány kiválasztott mellett.

Mit választanátok, és miért? Kort és nemet is írjatok kérlek!


2012. szept. 10. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Tehát a te Istened itt egy szociopata? Jól felképelném, majd kidobnám a lakásomból.


(4ezer éves/földönkívüli)

2012. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

én a másodikat választanám.A felelősség miatt.

BÁR ez a történet nekem egy kicsit sántít.Nekem biztos azt mondaná az halálom után hogy ott voltam mindig neked de te engem nem fogadtál el.Miért?

32/F

2012. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 gyipeti ***** válasza:
100%
Jehova gyanús...
2012. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát finoman megkérném,hogy helyezze fel az ajánlatát a hátsó fertályába, és élje ki szadizmusát valaki máson.
2012. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Emberek, nem vagyok sem jehova tanú sem valami egyéb őrült, ez egy egyszerű kérdés:D
2012. szept. 10. 17:21
 6/18 anonim ***** válasza:
"Uram kihez menjünk? Az örök élet igé nálad vannak!". (F)
2012. szept. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék úgy boldogan és elégedetten élni, hogy tudom, közel a kínokkal teli, örök halál...inkább nem szeretnék tudni ilyen ajánlatokról sem, és megpróbálnék változtatni a silány életemen.
2012. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

9

És beméne ott egy barlangba, és ott hála. És ímé lőn az Úrnak beszéde ő hozzá, és monda néki: Mit csinálsz itt Illés?

10

Ő pedig monda: Nagy búsulásom van az Úrért, a Seregek Istenéért; mert elhagyták a te szövetségedet az Izráel fiai, a te oltáraidat lerontották, és a te prófétáidat fegyverrel megölték, és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.

11

És monda: Jőjj ki és állj meg ezen a hegyen, az Úr előtt. És ímé ott az Úr volt elmenendő. És az Úr előtt megyen vala nagy erős szél, amely a hegyeket megszaggatta és meghasogatta a kősziklákat az Úr előtt; de az Úr nem vala abban a szélben. És a szél után földindulás lett; de az Úr nem volt a földindulásban sem.

12

És a földindulás után tűz jöve, de nem volt az Úr a tűzben sem. És a tűz után egy halk és szelíd hang hallatszék.

13

És mikor Illés ezt hallotta, befedé az ő arcát palástjával, és kimenvén, megálla a barlang ajtajában, és ímé szózat lőn ő hozzá, amely ezt mondá: Mit csinálsz itt Illés?

2012. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok, és az első verziót választanám. Ebben az életben legyek boldog. Különben sem lenne kedvem olyan isten irányítása alatt élni, aki ennyire gyökér módon bánik az általa teremtett emberekkel, hogy ilyen választást ajánl fel.
2012. szept. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Én azt mondanám, távozz tőlem Sátán!

Ugyanis az ördög szokott ilyen feltételeket szabni, Isten nem ilyen. Tehát felismerném időben, hogy a gonosz míveli ezt.

2012. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!