Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Mi a véleményetek az...

Hívők! Mi a véleményetek az alábbiról? Tudomány vs. Vallás?

Figyelt kérdés

A hívő emberek gyakrna hangoztatják, hogy a hitet nem lehet tudományos módszerekkel vizsgálni, se igazolni. Ezzel indokolják azt a kijelentésüket, hogy a vallás és a tudomány nem egymás ellentéte, egyszerűen csak a tudomány nem "illetékes" vallási kérdésekben.


De! Mi történne akkor, ha egy őstörténész valami fatális véletlen során rábukkanna egy olyan DNS maradványra, ami igazolná, hogy Jézusnak valóban nem volt biológiai apja, ebből következően tudományosan igazolható a szeplőtelen fogantatás. Ebben az esetben is hangoztatnátok, hogy a tudomány nem illetékes vallási kérdésekben? Ebben az esetben is használnátok ezt a kifogást? Vagy így, hogy titeket igazolna más lenne a helyzet?


A kérdést azért tettem fel, mert gyakori vallásos érv a (tudományos) illetéktelenség. Azonban vannak bizonyos konkrétumok, amik szigorúan tudományos kérdések. Lehetséges a szeplőtelen fogantatás? Jézus apja valóban ember volt? Lehetséges egy ember feltámadása? Akár fentmaradt elegendő adat ezen kérdésekről, akár nem, ezek szigorúan tudományos logikai kérdések.



2013. nov. 13. 19:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Kezdődik a szájkarate félóra. Üdvözlök mindenkit, jó szórakozást!
2013. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

csak is a tudomány.

azt lehet mérésekkel igazolni, kísérletekkel újra rekonstruálni.

a vallás hit kérdése, ami természetesen vagy megvan egy emberben vagy nincs.

de mindig háttérben marad, mert bizonyíték sose nem lesz.

2013. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
43%

"Mi történne akkor, ha egy őstörténész valami fatális véletlen során rábukkanna egy olyan DNS maradványra, ami igazolná, hogy Jézusnak valóban nem volt biológiai apja"


Ezt fejtsd ki bővebben :)


Egyébként pedig néha megtörténik a szeplőtelen fogantatás, persze még embereknél nem volt rá példa.

2013. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ezen nincs mit bővebben kifejteni. Nem értem mit szeretnél. Ez egy példa aminek a lényege az volt, milenne ha létezne olyan tudományos bizonyíték ami igazolná, hogy Jézust Mária szűlte fogamzás nélkül.
2013. nov. 13. 20:45
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Mondom, nem lehetetlen, az állatvilágban már volt ilyenre példa, most nem emlékszem pontosan, de utána nézek...
2013. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Elnézést! Tévedtem. A szeplőtelen fogantatás nem azonos azzal a hittétellel, hogy Mária Jéjust szűzen foganta és szűlte. De igazából mindegy, a kérdésem ugyanaz, csak rossz fogalmat használtam.
2013. nov. 13. 21:06
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Embereknél csak elméletben létezik, de a lényeg, hogy ha kiderülne, hogy Jézust Mária szűzként szülte meg, az sem bizonyítana semmit.

2013. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ez nem az a hittétel. Itt szerepe van az aszexualitásnak is, de Mária határozottan nő volt.
2013. nov. 13. 21:20
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

Hogyhogy nincs szeplőtelen fogantatás?

Több esetről hallottam, mesterséges megtermékenyítésnek is hívják. Szűz Mária esetében Isten volt a donor, ez kitűnik a Bibliából és ha igaz, hogy mi is az Ő képére vagyunk teremtve, akkor a megtermékenyítő anyag prezentálásához szükséges eljárást el tudom képzelni.

Az viszont furcsa, hogy Máriát továbbra is szűznek tekintik, hiszen a szülés után már a szüzessége vitatható, hiszen az ehhez szükséges fizikai bizonyítékokat bizonyára elveszítette...

2013. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Isten volt a donor Mária mesterséges megtermékenyítésénél.

Aztajóbüdös... na ilyen cifrát is rég olvastam :D


Egyébként kifejtenéd bővebben, hogy ez a folyamat hogy is zajlott? Nagyon szórakoztat :D

2013. nov. 13. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!