Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik istennél nagyobb lény?

Létezik istennél nagyobb lény?

Figyelt kérdés
És ha igen ki/mi az?

#lény #nagyobb #Keress: isten
2013. nov. 17. 15:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
A kis szerény!
2013. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyád, hahaha (ne vedd magadra, csak vicc volt, nem is ismerem anyádat)


Melyik istenre gondolsz?

Mivel egyik isten létezésére sincs bizonyíték, illetve a méreteiket sem tudjuk, a kérdés értelmét veszti

2013. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

de nem magasságban :D , hanem erőben...

és ki az az ámrahám?

2013. nov. 17. 20:32
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem nincs magasabb rendű élőlény, és ezt eric-one által idézett vers is jól mutatja.
2013. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen,a hang az én fejemben is azt mondja hogy ő a legmagasabb.
2013. nov. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Na már most ha hiszel Istenben, akkor úgy van értelme, hogy nála nincs "erősebb".

Mert ő az alkotó.

Találhatsz ki különböző lényeket és történeteket, hogy Isten miből lett, miből teremtett stb...


De csak egy dologban lehetsz biztos. Hogy te magad nem vagy Isten. A nemi szerv meg nem lény.

2013. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok! Hát tévedtem, mivel valós személyeket soroltam! Ha isten ellen kell ,,harcolni" akkor kitaláltnak kell lennie mint magának istennek! Szóval akkor: Rikudosenin, Itachi, Madara, Hashirama, Naruto, Sasuke, Drakula, Volt, Hófehérke, A szépség és a szörnyetegből a szörnyeteg, Kakashi, Gai, Jiraiya......stb!
2013. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%
Több " lèny " is nagyobb nála. Aki megcsinálta és aki megszűlta. Ha a semmiből van, akkor a semmi nagyobb nála. Ha mindig is volt, akkor a mindig nagyobb nála. Ha Isten mindenben benne van, akkor a világegyetem méretéhez képest az emberi gondolatok, történések, hitek Isten olyan elhanyagolható kis százalékát alkotják, mint az emberi testben egy atom, bár az emberiség törekvéseit és tetteit figyelembe véve, az emberiség történelme Istenben inkább egy baktérium, amit egy ilyen tiszta lény inkább kiírtana magából. Ha pedig egy vallásos ember azt hiszi, hogy a világmindenség fenntartója az ő primitív hitètől boldog, akkor az nem más, mint egy cáfolhatatlan vallási egoizmus, aminek semmi alapja. Ha pedig ez az Isten -akinek emellett ott van a világmindenség, csillagok, fekete lyukak, bolygók milliárdjai, a múltban és a jövőben - akkor boldog, ha emberek hisznek az ő láthatatlanságában, akkor az Isten egy cáfolhatatlan egoista, aki csak saját végtelen hatalmában tetszeleg, de semmit nem csinál.
2013. nov. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
* megszűlte.
2013. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
45%

Dancsó Péter, aki Istencsászár!

Viccet félretéve: Isten sem létezik, tehát gyakorlatilag minden létező élőlény nagyobb nála.

2013. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!