Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik istennél nagyobb lény?

Létezik istennél nagyobb lény?

Figyelt kérdés
És ha igen ki/mi az?

#lény #nagyobb #Keress: isten
2013. nov. 17. 15:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
Son Goku!
2013. nov. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
64%

Milyen szép nyelv a magyar! Kérdező azt akarta mondani: hatalmasabb. Mert hogy több hatalommal bír. Mivel azonban a hatalmas egyben a nagynak is a szinonimája, félreérthető lett a kérdés.

De, hogy válaszoljak is rá: Az embernél nincs hatalmasabb, hiszen mindegyik istent ő teremtette magának.

2013. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
ez hüjeség!
2013. dec. 7. 16:44
 24/26 anonim ***** válasza:
Bármelyik magyar politikus.
2013. dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
te utolsó! nem vagy normális!
2013. dec. 28. 16:46
 26/26 joco92 válasza:
Ezen már én is gondolkoztam. Isten vagy mindenható. Ha nem az isteni fogalom a legnagyobb, akkor mi? Miért Isten, az Isten. Ha mindenre képesekk, akkor miért nem tesznek? Ha igen, akkor miért jelekben, mások álltal nem látható tettekben? Szerintem, van Istennél nagyob lény de nincs rá szó. Abban is igazat adok, hogy Istent az ember teremtette, de akkor miért szeretünk hinni? Miért nem válaljuk fel tetteinket és csak egy ki talált dologra mutogatunk. Még azzal is eggyet tudok érteni, csodák nincsenek csak véletlenek egyszerí létrejötte. Az ember szeret félni. Nem ismerjük nem tudjuk meg magyarázni. Miért nem lehetne sokkal nagyobb. Van egy jó mondás " A éhezőt könnyű irányítani" vagy "Az okos ember, veszélyes" A hit jó mert összetartja az éhezőket. Hatalom. Hupsz... Agymenésem van, sorry. (Szerintem van, de így fogalmazom meg nektek "Gondolkodok, tehát vagyok")
2021. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!