Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? "...

"ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? " Milyen nyelven van?

Figyelt kérdés

Miért nem értették a Jézus körül állók hogy mit mond? Ők azt hiszik Illést hívja. De az evangéliumokba meg azt írja hogy: ezt jelenti...mindenki tudja. De a hangsúly az "ezt jelenti"-n van. Miért magyarázza meg és miért nem úgy írja már rögtön hogy "Én Istenem, én Istenem miért hagytál el engem?"

Ez szerintem nagyon érdekes.


2013. nov. 17. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
arámi
2013. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Mert teli ment közben vérrel a szája. Ja de akkor nem magyaráztam meg, hogy más miért értette.

Azért, mert a többiek el sem akarták hinni.

2013. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Arámi nyelven van, az Éli "én Istenemet" jelent. Az eredeti héberben Illés neve Élijáhu, vagy Élijá. Ezért gondolhatták, hogy Illést hívja.
2013. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Arám nyelven van. Az előző válaszoló elmondta, hogy is olvashatunk az eredetiben Istenről és Illés prófétáról. A két szó nagyon közel áll egymáshoz nyelvtanilag és félreértették.

2013. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 titak ***** válasza:
58%

Évszázadok óta azt tanítja az egyház a Bibliából, hogy Isten három aspektusból tevődik össze, vagyis Isten = Atya – Fiú – Szentlélek, amit Szentháromságként nevez meg. A keresztény vallásban a Fiú-t Jézussal, az Isten Fiával társítják (ami megint csak egy helytelen szemlélet…).

Összefoglalva: Jézus tehát része a Szentháromságnak, így egylényegűnek tekintendő Istennel.

Ha Jézus azt mondta a kereszten, hogy 'Istenem, miért hagytál el engem.', akkor ezzel azt fejezte ki, hogy 'Isten, miért hagyom el magam'!

> A zsidó írástudók, akik tudomást szereztek Jézus utolsó szavairól és úgy tudták, hogy kiáltást "Éli!... Éli!" szavakkal kezdte, és a 22. zsoltár 2. versének ismétlésére gondoltak. Annál is inkább tették ezt, mert ebben a zsoltárban az, aki panaszkodik, hogy elhagyta az Isten, így szól magáról:

-de én féreg vagyok és nem férfiú. Embernek csúfja és a nép utálata. (Zsolt 22:7)

Amennyiben tovább boncolgatjuk e híres mondat eltorzított és nevetséges jelentéstartalmát, akkor láthatjuk, hogy nem elég hogy Jézus elhagyja magát, de még értetlenkedik is ezen."

2013. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szép levezetés Titak. Az esetleg nem jutott eszedbe, hogy Jézus az Atyához intézte ezeket a szavakat? Mert ez esetben mindjárt meg is oldódott ez a paradoxonnak tűnő valami. :)


Az értetlenkedésed fő oka az, hogy nem érted, hogy ez az egész miért történt, miért vállalta fel ezt a szenvedést, kínhalált Jézus. Illetve, ha már felvállalta, akkor hogyan gyengülhetett meg annyira összeverve, megalázva, megkínozva, keresztre feszítve, hogy ilyen szavakat intézzen az Atyához. Borzasztó bonyolult és összetett dolog ez, nem csodálom, hogy nem tudod felfogni.

2013. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

kösz, Ebcsont, jól írsz.

Az egyik legfontosabb dolog van a hátterében.

Jézus teljesen ember és teljesen Isten.

Ez annyira fontos, hogy csak az keresztény aki ezt érti/ tudja / hiszi. És Krisztus követésével: éli.

2013. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 titak ***** válasza:

Ebcsont


Jézus nem az Atyához intézte szavait, hanem Istenhez. Ez nagy különbség. Ezzel úgymond' beismerte, hogy nem több egy szélhámosnál.

Tudni illik, ha Jézus mint az isteni Szentháromság része tudta, hogy mi fog vele történni, milyen kínhalált kell halnia. Persze ez csak akkor valószínűsíthető, ha valójában Ő Isten fia aki azért vett emberi formát, hogy megváltsa az emberiség bűneit. Ez olyan mintha beugranék a vonat elé és meglepődöm mikor elüt a vonat.

Boncolgathatnám tovább is a kérdést, hogy miért küldte le Jézust a zsidók megváltására egy más/új Isten-képpel, ha tudta, hogy annak elfogadását korábban Ő maga tiltotta meg, miért nem intézte el az egészet egy legyintéssel, mint korábban oly sokszor, miért nem terjedt el a Jézus-hit a zsidók között, miért görögül írták az Újtestamentumot (ha a zsidókról szól), miért ..., miért ...

2013. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
titak ezzel beismerte, hogy nem több egy szélhámosnál...
2013. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 titak ***** válasza:
Ha,ha...
2013. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!