Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten így teremtett "És...

Isten így teremtett "És mondta Isten:", ez hogyan lehetséges és milyen nyelven mondta?

Figyelt kérdés
És ebből lett a Világ?
2011. nov. 14. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Jézus születésekor Palesztina az arám nyelvet beszélte. Ezt beszélte József és Mária, a názáretiek. Ez lett Jézus anyanyelve
2011. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 bánomisén ***** válasza:
50%

Stimmel. Csak nem Jézus teremtette a világot :-)


Nálunk, embereknél is úgy működik, hogy a gondolatnak teremtő ereje van. Bármi megjelenik a világban, mint mondjuk fejlesztés, találmány, cselekedet, bármi, az valaha gondolat volt, ami realizálódott.

Ha nálunk, embereknél így működik, akkor az Istennek nevezett erőnél is működhet így.

2011. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%

Tisztelt Kérdező!


Nagyon jól látod a helyzetet Isten a puszta szavával teremtett. Ez úgy lehetséges, ahogyan ez az Isteni erő például Krisztus életében is megnyilvánult akkor, amikor Máté Evangéliuma 8. fejezetében Jézus a puszta szavával meggyógyította a Kapernaumi százados szolgáját.


Azonban azt tudnunk kell, hogy Isten és az ember elméje között óriási különbség van. Erre maga az Úr is utal, amikor így szól: "Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" (Ésa 55,9)


Többek közt ezért is volt szükség a Biblia megírására, hogy az Isten gondolatai emberi nyelvbe öltözzenek, és ezáltal mindenki meg tudja érteni azt, amit a Teremtője mondd neki. Azonban még ígyis maradttak titkok amikről a Biblia tényként beszél, de a miértjét nem oldja fel, és ilyen a teremtés is. Mi emberek nem gondolom hogy meg tudnánk érteni azt a véges elménkkel, hogy a végtelen bölcsességű Isten hogyan tud a szavával teremteni. Éppen ez a Biblia ihletettségének egyik legfőbb bizonyítéka, hogy bizonyos részei meghaladják az emberi értelmet :-)


A nyelvvel kapcsolatban nem tudjuk hogy Isten milyen nyelven beszélt akkor, hiszen a teremtést Mózes jegyezte fel héber nyelven. Többek közt erről is beszéltem amikor arra utaltam hogy Isten gondolatai (vagy jelen esetben szavai) emberi nyelvbe öltöztek)


Azonban azt tudnunk kell hogy nekünk nem azok után a dolgok után kell tudakozódni amit Isten nem jelentett ki, hanem azok után, amiket kijelentett:


"A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden ígéjét beteljesítsük." (5Móz 29,29)


Isten áldjon! :-)

2011. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%

Jézus Isten. János evangélium pedig hogyan kezdődik? Kezdetben volt az Íge...


Milyen nyelven mondta? Nem tudni, sőt azt sem, hogy emberi értelemben "szólt" - ám valahogy el kellett mondani az embernek, hogy valami fogalma legyen róla. Amikor pld Isten karjáról van szó, vagy a tenyeréről, akkor azt sem szó szerint kell érteni.


A világ Isten akaratából lett, de a részleteket nem mondta el Isten, mert valószínűleg sem fogalmunk, kifejezőeszközünk nincs rá, sem felfogni nem tudnánk. A véges nem tudja befogadni a végtelent. Szokták kérdezni, mit csinálunk majd a mennyben? - Szerintem tanuljuk majd Istent, meg fogjuk ismerni. Mikorra? - Hát pontosan akkorra, amikorra a végtelent be tudjuk fogadni.

2011. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

bánomisén válaszolónak pedig üzenném hogy Jézus nemcsak a Megváltónk, hanem Teremtő Isten is, ugyanis részt vett a Teremtésben:


"Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által, A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette, (Zsi 1,1-2)

2011. nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 bánomisén ***** válasza:
100%

11:50


Bánomisén válaszoló nem vallásos és nem is szándékozik az lenni, úgyhogy részletekbe nem megy bele, vallási vitákban nem vesz részt. Úgy gondolja, hogy van, ami ebből a hitvilágból valamilyen formában most is működik, a többit pedig ráhagyja vallásos társaira, akik fejből idézik a Bibliát :-)

2011. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Bánomisén:


Természetesen értelek, csak arra kérlek hogy ne állíts be tényként akkor olyan dolgokat amelyekkel magad sem vagy tisztában, mert ezzel gondot okozhatsz másoknak :-)


Én sem megyek bele például a rock zenével kapcsolatos témába, például maga a zenei stílus történetébe, mivel nem értek hozzá...^^"


Minden jót :-)

2011. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
11:44! Sokan úgy gondolják, hogy Jézus anyanyelve a héber volt, hiszen a héber nyelvet ma is használják Izraelben, látjuk az ottani feliratokat, újságokat, halljuk a beszédet az utcán és a tévében, sőt, az adminisztrációban is használják. Talán 2000 évvel ezelőtt is így volt? A válasz: egyáltalán nem! Az a nyelv, amelyet ma Izraelben használnak, nem azonos az ősi zsidó nyelvvel, sőt meglepően új. Ezt a nyelvet ugyanis az 1800-as évek végén egy Ben Yehuda nevű litván zsidó „találta ki”. Ő maga mondja, hogy „fabrikálta”, éspedig az ősrégi Biblia szavait felhasználva, modern, funkcionális szavakkal megtoldva, az igényeknek megfelelően hozta létre ezt az új nyelvet.
2011. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 bánomisén ***** válasza:
100%

12:15


Nem gondolom, hogy valótlant állítottam volna, a Biblia az "Isten" szót használja a teremtés leírásakor :-)


Nem vagyok vallásos, de a Bibliát olvastam néhányszor. Azt mondom, amit ott olvastam.


Az Újszövetségben nem olvastam, hogy Jézus teremtette volna a világot, még azt sem, hogy ő Isten. Azt olvastam, hogy ő Isten fia. Apa és fia szerintem nem ugyanaz a személy.


Viszont azt is tudom, hogy jámbor keresztények éppen ezen a kérdésen már ölre mentek egymással a középkorban és gyilkolászták egymást. Szerintem mi ne kövessük a példájukat :-)

2011. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Túltárgyaltuk
2011. nov. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!