Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért akarják...

Az ateisták miért akarják folyamatosan meggyőzni a vallásosokat, és fordítva?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, ezt fontos leszögeznem. A hideg kiráz attól, amikor engem meg akarnak téríteni, annak ellenére, hogy azt mondom, "Köszönöm szépen, én erre nem vagyok fogékony.". Rendszeresen ezzel kezdem, és mindig magyaráznak tovább Istenről, hogy a Biblia nem csak a múltat írja le, de a jövőt is megmondja, ésatöbbi.


Ezzel szemben irritál az, amikor néhány ateista összegyűl egy kérdés alatt, és folyamatosan magyarázzák, hogy mekkora hülye a kérdező, Isten nem létezik...stb.


Miért várja egyik a másiktól, hogy számára helyes érveket ha felsorakoztat, akkor a másik hirtelen biztosan meg fogja magát gondolni? Miért nem lehet megérteni, hogy mindenki abban hisz, amiben szeretne, és ez nem fog megváltozni csak azért, mert te hangosabban mondod a véleményed?


2013. nov. 23. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Hát egy ateista helyett nem gondolkodhatok, bár van egy sejtésem, hogy miért próbálja meg lebeszélni azokat akik elfogadják Isten létezését, és az szerint akarnak élni

Egy nem Istenben hívő személy nem akar korlátok, vagy is Isten törvényei szerint élni, bár ha körbe nézünk a világban a "keresztények" 3/4 része is úgy él mint egy ateista, mert nem veszi komolyan és nem is tartja be némely alapelveket, így aztán az életéből sokuknak nem lehet megállapítani, hogy keresztény vagy sem.


s ezt Salvatore Fisichella Katolikus érsek is kijelentette, hogy nem lehet látni a különbséget...


Hogy egyes felekezetek, vagy vallások miért akarnak ateistákat rávenni, abban sem nyilatkozhatok, csak abban a hitben nyilatkozhatom, amit képviselek.


Mivel a Teremtő Isten egy feladattal bízta meg azokat az embereket akik követik Jézus a fia életét, hogy menjenek és mondják el az embereknek a lehetőségeiket, hogy tudjanak időben dönteni, még a számadás napja előtt.


Ez olyan, mint ha tudnád, hogy Bomba van a házban ahol élsz, és Te nem szolnál, senkinek de Te magad elmenekülnél, és a ház felrobbanna.

A Többiek pedig ott pusztulnak.

Hogyan éreznéd magad? Nem lenne lelkiismeret furdalásod, hogy nem szóltál senkinek, hogy menjen ki a házból?


Én sem szeretném, hogy ha tudok egy fontos életeket érintő kérdést, és nem szólnék az ember társaimnak, aztán Bűn részes lennék, hogy nem szóltam senkinek csak magamat mentem...

az más az egyénre tartozik, ha nem érdekli, de erőszakoskodni felesleges, mert az Isten sem akar minden áron megmenteni ha Te nem akarod, hiszen szabad akaratod van, ha megakarsz halni, jogod van hozzá, de azt előtte tudnod kell, hogy élhettél volna.

2013. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Engem például idegesít a vallásosak agyatlansága és azért akarom meggyőzni, hogy eggyel több okos ember legyen.

Meg ki tudja, ha nem győzöm őt meg, akkor lehet, hogy még 3-4 szerencsétlent lehúz a mélybe és akkor annyival több agymosott között kell élnem.

2013. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem sokat foglalkoztam még ezzel a kérdéssel, de gondolom a meggyőződés áll a dolog hátterében. A "térítők" -legyenek bármely oldalon- igaznak vélik álláspontjukat (talán egy kis empátia vagy beleérzés is hiányzik belőlük), ezért ezt a meggyőződést, ami már a személyiségük része (és a személyiségét mindenáron védelmezi az ember), megpróbálják ráerőltetni a másikra. Mivel képtelenek elfogadni a másik álláspontját, így sokszor nevezik tudatlannak a másikat (még szépen fejeztem ki magam), miután nem is sikerült meggyőzni a másikat az igazukról. Szóval az egyik a hit miatt véli saját igazát, a másik pedig tudományos bizonyítékokra támaszkodik.
2013. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nincs türelmük és hajlandóságuk a másik nézőpontjának megismerésére is. Mindkét félre vonatkozik.

"Azért akarom, meggyőzni a vallásosokat, mert olyan ostobák, és szeretném, ha okosabbak lennének."

"Azért akarom meggyőzni az ateistákat, mert elvakultak, és biztosan nincs értelme az életüknek a maguk kis világában."

Mindkét fél ugyanazt tükrözi: csak neki lehet igaza, általánosít, előre leírja a másikat és hogy önmagát igazolja, megpróbálja a gondolatait erőszakosan a másikra traktálni.


Én hívő vagyok, de értelmetlennek látom az egészet. A hit nem az ilyen meddő vitákból származik, hanem mindig tapasztalati úton. Amíg valaki nem tapasztal, addig nem is fog hinni. Sajnos ezt sok keresztény (vagy magukat kereszténynek tartó) elfelejti. Szavakkal nem lehet téríteni.

2013. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert próbáljuk felvilágosítani az emberiséget! Az ateisták csak jót akarnak! No igen, van amikor elfajul a helyzet és csattognak a csúnya szavak, na az nem szép! A legtöbb ateistának (nekem is) borzalmasan fáj, hogy ennyire buta legyen valaki! Ezt nem lehet megmagyarázni, egyszerűen ez van! Amúgy ha tippelnem kéne kb 300-500 év és az 1ház is belátja, hogy nincs isten! De azt nem fogom megérni sajnos! Pedig AAKKORÁT röhögtem volna, hogy az egész világ hallotta volna! :DD! De hatalmas lesz! Nem baj, majd az ük unokáimnak meg lesz ez az öröm! :DDD! Én meg majd szellem formában visszajövök és megnézem a vallásos ember orcáját, hogy ,,mi, most tényleg nincs?? Nemá! Nem volt értelme a földfejelgetésnek (imádkozásnak)" :DDD! De szerintem dexter_morgan is megfulladna a nevetésben! :DD
2013. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
A hívők ilyen viselkedése jogos, mert Isten fia Jézus, aki a földön élt megparancsolta nekik, és lessz következménye ha elfogadják ha nem Ők pedig számon lesznek kérve az ítélet napján. De az ateisták ilyen viselkedése olyan mintha arra kérnének, hogy légy öngyilkos mert az évmilliárdok tengerében ez a pillanatnál is kevesebb életnek úgysincs semmi értelme. Miért idegeskedj annyit?
2013. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Mert ostoba tuskók. És azt hiszik, hogy ha lepontozzák a teljesen normális válaszokat, akkor igazuk lesz.
2013. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a vallásosság nem intelligencia függvénye, ahogyan az sem, hogy valaki nem hisz a bibliában, nem vallásos. Ez olyan, mint ahogyan az én kedvenc színem a rózsaszín, te viszont a kéket szereted, és megpróbáljuk meggyőzni egymást, hogy a sajátunk miért szebb-jobb-menőbb.

Én ugyan Istenben, a bibliában, és semmilyen vallásban nem lennék képes hinni, viszont abban igen, hogy van valami, amitől életet, de semmi egyéb mást nem kapunk. Ha azt vesszük, hogy a testet felépítő biogén elemeket megfelelő arányban egymásra pakoljuk, és hagyjuk állni egy kicsit, abból két nap múlva nem lesz csecsemő, vagy álmaink férfija, nője. Így tehát abból még hiányzik valami, amiből ember lesz, viszont ezt nem egy felettünk lebegő férfitól, néhány angyaltól, oldalbordából, vagy hasonló dolgoktól kapjuk, hanem valami mástól. De csak életet, és semmi mást - nem fogunk a pokolra kerülni, ha nem hiszünk benne, sem mennybe, mert ezek az én meglátásom szerint nem léteznek, nem kell hozzá imádkoznunk sem, illetve bonyolult szabályok, és kötelességek szerint élni.

Mint már mondtam, ezek az én nézeteim, nem állt szándékomban egyik vallást sem kritizálni.

2013. nov. 23. 19:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem is az olyan bölcs ateistákkal van gond, mint te kedves kérdező.

Hanem azokkal, akik össze-vissza fröcsögnek, hőbörögnek, provokálnak.

Tegyük fel, hogy nem létezik Isten. Attól még az embert a tettei és a szándékai fogják minősíteni. Isten nélkül is lehet valaki hulladék.


És lehet furcsának tűnik, hogy ilyen kedves beszélek, de minél kedvesebb vagyok, annál jobban idegesítenek.


Az oldal célja, kérdezni és vitatkozni, nem pedig eröltetni a marhaságainkat és személyeskedni.

Ez a vallás/valláskritika kategória. A vallásban vallás a téma. Akinek nem tetszik, húzza le magát.

A valláskritikában pedig kritizálni kell és vitatkozni.

Nem pedig egymás fenekét nyalogatni és a másik oldalt kiutálni, ha próbál valamit reagálni a másik szemszögből.

2013. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 synapse11 ***** válasza:
100%

Soha nem próbálom meggyőzni valamiről a hívőt :D


Mindössze annyit teszek, hogy rávilágítok az összes logikátlanságra, ellentmondásra, vagy hülyeségre, amit egy kommentben felhalmozott. Aztán attól függően, hogy reagál rá, már tudom, hogy merre tart a diskurzus... :)

2013. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!