Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A buta ateistáknak jólesik...

A buta ateistáknak jólesik provokálni a vallásosokat, és a buta vallásosoknak jólesik provokálni az ateistákat?

Figyelt kérdés
Komolyan, amikor ebbe a kategóriába jövök számtalanszor belebotlom olyan kérdésbe, ahol a Kérdező függetlenül attól hogy ateista-e vagy vallásos csak azért tesz fel kérdést, hogy ingerelje a másik tábort, akinek nem hajlandó elfogadni a véleményét. Ezek szerinten, bocsássatok meg, de buta emberek. Mi jó van ebben? Azt gondoljátok az ilyen viselkedéssel el tudjátok fogadtatni a nézeteiteket?
2012. okt. 2. 16:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a buta jelzőt arra értem, aki érintett a dologban. A normális ateista és hívő emberekre értelemszerűen nem vonatkozik.
2012. okt. 2. 16:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés pedig a buta embereket provokálja. Szerintem aki szánt szándékkal provokláni akar az nem meggyőzni akarja a másikat hanem popcornt zabálni mint a moziba
2012. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kérdés, ki mit ért provokáció alatt. Használhattam volna a fanatikus jelzőt is, de valahogy rá kellett mutatnom, hogy melyik csoportról van szó a kérdésben. Lehet rosszul tettem fel a kérdést, de átfogalmazni már nem tudom sajnos.
2012. okt. 2. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rá kell hagyni mindkét táborra. Ha nem kapnak választ, előbb utóbb abba hagyják.
2012. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
gpotter: igazad van
2012. okt. 2. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hívő vagyok, de nem tettem még föl ezzel kapcsolatban kérdést. De sokszor én is be tudok pöccenni egy egy kérdést látva, és olyankor inkább nem írok semmit, mert erőszakkal úgy sem tudnánk dűlőre jutni.

Itt amúgy is mindenki a saját igazát hatja.

2012. okt. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint az első eset jóval gyakrabban szokott előfordulni; például itt van a legfrissebb "gyöngyszem":


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A kérdező másik kérdése, ahol bevallotta, hogy provokált:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


Elég sok hasonlót tudnék még mutatni... :(((


Szerintem az egyik lehetséges motiváció az embernek az a negatív tulajdonsága, hogy szereti másoknál többnek, jobbnak, okosabbnak stb. gondolni / érezni magát; és ha ezt nem tudja valóságos eredményeket felmutatva elérni, akkor máshogyan próbálkozik.


A másik lehetőség a "feszültséglevezetés", aminek közismert példája: apukát leszúrja a főnöke, és mivel neki nem tanácsos visszaszólni, ezért otthon a feleségével morcos. Anyukának is megvannak a saját bajai ezen felül, ezért ő a gyerek fejét ordítja le; aki pedig a kisebb testvéren tölti ki a dühét, vagy annak hiányában legalább belerúg a macskába. Tehát ez egy láncolat is lehet; de akár egy-egy negatív esemény is kiválthatja.


Biztosan van még több is, pl. szimpla unalom; a lényeg, hogy itt, a GYK-n arc nélkül lehet osztani az észt, beszólni, oltogatni, bunkónak lenni stb.


Eleinte nagyon utáltam az ilyen jellegű kérdéseket, de aztán megszoktam, továbbá felfedeztem némi előnyüket is: a viták során sokat lehet tanulni a valóban jó (minőségi) válaszokból. Plusz időnként ezek a kérdések (a kérdezői kommentekkel együtt) igen szórakoztatóak tudnak lenni. :D

De a parttalan vitákat és a semmitmondó, tartalmatlan, undorító stílusú válaszokat még mindig nem szeretem. [Na, ilyen esetekben szoktam néha én is beszólogatni... :P ]


Ja, és én csak nagyon ritkán szoktam kérdezősködni, akkor sem provokatíve.


Üdv. :)

2012. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nagylzs ***** válasza:
Minél butább valaki hozzád képest, annál kevésbé látszódik értelmesnek az, amit csinál. De ők sem abszolút értelemben buták, mint ahogy nálad is vannak okosabbak.
2012. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy bármelyiknek jól esik-e, de azt tudom,hogy amikor némelyik kérdést vagy választ olvasom, akkor a falat tudnám kaparni. Isten állatkertjének a nagyságára gondolok, meg a kerítés magasságára, ami körülveszi. (Én nem hiszek sem istenben, sem ördögben, sem túlvilágban. az emberi hülyeségben hiszek, ami végtelen nagy.)
2018. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!