Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény hívők, ti, hogy...

Keresztény hívők, ti, hogy vehetitek Isten szavának az egész Bibliát ha Jézus a mérce, a példakép a vallásotokban?

Figyelt kérdés
Igen,az ószövetségre utalok.Arra amiket Isten(?)cselekedett ott,és adott parancsba az embereknek.Ezek,hogyan vethetőek össze Jézus tanításaival,életével? Szóval nem értem.Ti értitek?
2013. dec. 1. 13:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Úgy vehetjük, hogy az Ótestamentumi iratok Krisztusról szólnak nagyrészt. A zsidó áldozati rendszer Krisztusra és szolgálatára mutatott előre. Ő volt a bűnért való áldozati Bárány. Minden egyes megölt bárány az eljövendő messiás halálára mutatott előre. Aztán ott vannak a próféták írásai. Ezek telis tele vannak messiási jövendölésekkel. Éppen ezért, amikor Jézus a földön járt a következőt mondta a hébereknek az Ótestamentumról:


"Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;" (Ján 5,39)

2013. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Pietrosol ***** válasza:
56%

Szia!


A Biblia nem történelemkönyv, hanem az emberben zajló folyamatot mutatja be. Az Ószövetség Istenét a megfigyeletlen elme tudatából, az egóból kreálja az ember. A megváltás, az elmétől, egótól való szabadság felimerése.



# 1!


Amit idéztél, így hangzik teljes egészében: "A ki elküldött engem, maga az Atya is bizonyságot tett rólam. Sem hangját nem hallottátok soha, sem ábrázatát nem láttátok.

Az ő ígéje sincs maradandóan bennetek: mert a kit ő elküldött, ti annak nem hisztek.

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!"


Nem felszólító mód, hogy "tudakozzátok az írásokat!", hanem az azzal való szembesítés, hogy azt hiszik, hogy az írások tudakozása, kielégítheti az önző vágyakat, ahelyett hogy Krisztushoz "mennének".

2013. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

"A Biblia nem történelemkönyv, hanem az emberben zajló folyamatot mutatja be. Az Ószövetség Istenét a megfigyeletlen elme tudatából, az egóból kreálja az ember. A megváltás, az elmétől, egótól való szabadság felimerése."


Igen,ezt én értem,köszönöm...Ebből következően konkrétan a kérdésem lényege is az,hogy,akkor,hogyan tudják elfogadni az Ószövetség istenét sajátuknak,ha annak tettei nem valóságos képet festenek le istenről,hanem az emberi megfigyeletlen elméből erednek.

Van is egy erre vonatkozó újszövetségi rész Jakab apostoltól:

"Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.

Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz."


Tehát kérem a leendő keresztény válaszolókat,erre válaszoljanak(az 1-es válaszolónak is írom)

2013. dec. 1. 15:30
 4/37 anonim ***** válasza:
Az Ószövetség azért fontos, mert az az előzménye az Újszövetségnek. Az adja a történelmi, kulturális hátterét, ami nélkül az Újszövetséget nehezebb lenne megérteni.
2013. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

4-es.

Nem ezt kérdeztem.

2013. dec. 1. 16:33
 6/37 anonim ***** válasza:
Igen, értem és az első válaszoló megadta választ, elég érthető. Az Ótestementum Jézus próféciái, ott még nem volt kifizetve a váltságdíj és Isten pontosan tudja kinek mi lakozik a szívében, ráadásul ha neked nem tetszik a sok halál, ami ott olvasható, akkor hiszel benne és ha ebben hiszel, akkor a mennyben is, a feltámadásban is, tehát máris nem értem a problémádat, hogy mit fáj az neked, ha a jó emberek felkerültek a mennybe? Te érted ezt? Irigy vagy, vagy mi?
2013. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 pokahontas ***** válasza:

A Biblia két részből áll. Az Ószövetség a Törvény könyve, szemet szemért, fogat-fogért alapon mutatja be, az Új szövetség a Kegyelem, a Megváltás hirdetője..


Amúgy azok az emberek akik szkepticizmusukra keresnek bizonyságot, meg az ateisták, vagy azok akik épp bűnbakot szeretnének csinálni Istenből, mindig ezzel a kérdéssel jönnek..


:)

2013. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hozélujza


Ne haragudj,neked most mi bajod van?

Nem,nem értem,hogy miről beszélsz,miért fájna nekem,hogy a mennybe kerültek egyesek? Ez most,hogy jön ide? Az irigységet miből következtetted ki? És sajnálom,de nem az volt a kérdés,hogy én miben hiszek.Az nem tartozik Jézus próféciái közé,hogy az ószövetségben ölik egymást az emberek Isten nevében.Vagy keresztényként úgy gondolod,hogy ő támogatta ezt? Ő is ismerte az emberi szíveket,mégsem tett így.Rosszul tudom?

Ha bosszant a kérdés,nem kell rá válaszolni.

2013. dec. 1. 18:17
 9/37 Pietrosol ***** válasza:

"Ebből következően konkrétan a kérdésem lényege is az,hogy,akkor,hogyan tudják elfogadni az Ószövetség istenét sajátuknak,ha annak tettei nem valóságos képet festenek le istenről,hanem az emberi megfigyeletlen elméből erednek."


Mert az ember, hosszabb-rövidebb ideig ebben a kettős valóságban él. A javítani, önmagát átvilágítani szándékozó embert az egója vissza-vissza rángatja, nem akarja engedni az összekapart fikcióit. Másrészt a Bibliát nem mindenki éli, vagyis az abban leírtakat valaki másra vetíti ki, önmagát a befelé figyelés hiánya miatt nem fedezi fel abban.

2013. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

pokahontas


Nem érthető a kérdés?

2013. dec. 1. 18:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!