Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Normális, hogy utálom az...

Normális, hogy utálom az egész egyházat, vallást meg mindent?

Figyelt kérdés

Remélem nem törlik majd a kérdésemet és nem is azért teszem fel, hogy bárkit is megbántsak, csak így érzek.


Mióta az eszemet tudom a hideg ráz az egésztől és em tudom megérteni azokat az embereket akik hisznek ezekben a dolgokban. Emlékszem milyen volt amikor suliban is tanultunk ilyenről, akkor is undorral ültem végig az órákat, hogy minek kell ilyen hülyeséget, hazugságot tanítani. Azokat a részeket sose tanultam meg és szégyen vagy nem, semmit nem tudok a bibliáról csak hallottam már neveket. Egy temetésen se bírok a halottra koncentrálni, hanem csak a papra, hogy legszívesebben kiütném a szemét. Nem tudom miért, de a papokat is utálom. Szerencsére nem vagyok megkeresztelve.

Van még valaki aki így érez?

25/F


2013. jún. 6. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésedből az derül ki, hogy minden konkrét ok nélkül utálod az egészet. Az ember akkor szokott minden konkrét ok nélkül utálni valamit, ha valamilyen kisgyermekkori negatív élménye van az adott dologgal kapcsolatban. Lehet, hogy egyszer egy pap megütött, vagy nem tudom, ilyesmi.

A tanácsom az, hogy ne vedd az egész kereszténységet egy kalap alá, mert orbitális nagy különbségek vannak az egyes felekezetek között minden szempontból. Próbálj az emberekre koncentrálni, nem pedig a vallásra. Ha például egy ismerősödről, aki elég jó fej, és kedveled, kiderül, hogy vallásos, akkor mit teszel, pusztán emiatt megutálod?

2013. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

normális

(meg vagyok keresztelve, olvastam a Bibliát)

2013. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen normális.
2013. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egyszer elvittek ovis koromban hittanra és annyira hisztiztem miatta, hogy utána már soha nem is vittek. Más emlékem nincs, pappal szerintem még soha nen beszéltem, biztos nem ütött meg. Nem tudom mi lehet az oka csak szerintem undorító és hazugság az egész. Még amikor a dédnagyapám élt mesélt nekem a II. vh-ról és volt benne egy olyan, hogy egy pap folyamatosan hazudott nekik. A történetre már nem emlékszem pontosan. Ő is utálta azt amit én, de nem ő beszélte belém. Az ismerőseimet nem utálom emiatt csak nem tudom megérteni őket.
2013. jún. 6. 10:01
 5/23 Ozmium42 ***** válasza:
97%

Ha nincs rá semmi alapod, akkor ez bizony irracionális gyűlölet. Persze ettől még normális. Szerintem mindenkinek van valami, amit ösztönösen gyűlöl, és nem tapasztalatok, vagy észérvek alapján. Sokan például népcsoportokkal szemben éreznek ugyanígy.


Igazából három dolgot tehetsz.


- Ha zavar téged ez a fajta fóbiád, akkor meg kell próbálnod legyőzni. Erre a legjobb módszer az, ha beleásod magad a témába. Ha sokat olvasol, és sokat vagy ilyen emberek között, ha megismered a gondolkodásmódjukat, akkor talán érthetővé válik az egész, még akkor is, ha te nem hiszel benne.


- A másik, hogy nem teszel ellene semmit, viszont magadban tartod. A keresztény közösségek semmi olyat nem csinálnak, vagy tanítanak ami törvénybe ütköző (ha egy-egy hívő vétene, rá ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint bárki másra). Tolerálnod kell a létüket. A temetésre nem magától megy a pap, hanem mert a hozzátartozók hívják, és nagyjából az is le van beszélve, hogy miket fog mondani. Tehát őt ott szívesen látják és hallgatják, nincs jogod ezt megkérdőjelezni. Ugyanez a helyzet minden mással is, a létjogosultságukat nem vitathatod.


- A harmadik dolog, amit tehetsz, hogy kiéled, és nagy harsány vallás/keresztény/egyház/stb. ellenző leszel. Ennek is van irodalma. Én keresztényként nem szeretném, ha ebbe az irányba mennél, de ez a korszellem, és a te dolgod, mit csinálsz.

2013. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az utálat egy belső eredetű dolog, nem biztos, hogy éppen az egyházak, a különböző vallások vagy a papok váltják ki. Ők csak az alanyai nálad az utálatnak. Természetes jelenség, az egyik ember a pártokat általában, a másik egy konkrét pártot utál, és sorolhatnám tovább. Ennek a belülről fakadó utálatnak egy veszélye van, nevezetesen az, hogy más körülötted lévő dolgokra is átterjedhet és végső soron így a saját életedet keserítheti meg az, hogy mindig van valami, amit utálsz és emiatt kerülöd is.
2013. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Normális. Az átlag ember gyakran utál olyasmit, amit nem is ismer, így aztán nem is akarja megismerni.

Én például keresztény vagyok, de nyitott gondolkodású, érdekelnek más vallások, kúltúrák, érdekel, hogy honnan jöttünk, hová tartunk, mind tudományos, mind vallási szempontból. Én nem ítéllek el, nem lehetünk egyformák, és ez jól is van így.


Persze vannak dolgok, amiket én is megvetek. Ilyenek az áltudományok, az ezotéria, a horoszkóp és minden olyan dokumentumfilm, ami a tudományosság látszatát mímeli anélkül, hogy bármi köze is lenne a tudományhoz.

2013. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen normális.


Minden ép érzésű, egészséges ember utálja az egyházat, vallásokat, hiszen félrevezető, gyűlöletkeltő, rasszista, kirekesztő, képmutató szervezetek. Ezen nemigen van mit szeretni!

2013. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is normális, nem vagy ezzel egyedül, nem kell az okát keresni, egyszerűen jók az érzékelőid. :) Amúgy az, hogy nagyapád hogyan élte meg a háborút, nem is annyira mellékes, mint gondolnád. Valószínűleg tőle jön az egész érzésed, még akkor is, ha nem emlékszel a szavaira. Örökölted.
2013. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem normális érzés. Te se ismered a vallást és nem tudod megmagyarázni az érzést se teljesen. Sajnálom, hogy utálatot érzel.
2013. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!