Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a Jehovák...

Geronimo Stilton kérdése:

Miért van az hogy a Jehovák mindenkit megakarnak kaparintani? Tiszta szekta szagú az egész. Agymosáson vettek részt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 16:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Kérdező.


Jehovák nincsenek, mert belőle csak egy van,

Ennek az Istennek akinek ez a neve, Tanúi vannak, mellette tanúskodnak, így a helyes kifejezés Jehova Tanúi.


S Ők nem akarnak mindenkit "megkaparintani"

A Feladat melyet végeznek Biblia alapján teszik Jézus utasítására.

S ez egyáltalán nem kötelező, sőt akit az Atya nem vonz az nem lesz Jehova Tanúja, így ezt nem lehet erőltetni, Jehova és Jézus választja ki azokat az embereket akik méltóak erre a feladatra, nem mi magunkat.


A Szekta szó jelentése:

Krisztus Tanításától eltért felekezet.

Arról pedig lehetne beszélni, kik azok akik nem Jézus tanítása szerint élnek.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
NA erröl beszélek.Elsö válaszoló Jehova tanúja...Már sehol sincs biztonságban az ember.Katy egyébként nem tiltja a valásod hogy netez? Az nem az ördög játékszere? :)
2013. okt. 29. 16:58
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
A Jehovisták egy szekta. Pont. Valóban hasonló módszerekkel veszik el az áldozataik identitását, mint a katonai agymosás programok résztvevői. Egyszerű. A saját hatalmi elitjükért dolgoznak, ezért élnek, ezért halnak, azért szerveznek be újabb és újabb áldozatokat, hogy kielégítsék a vezetőik mérhetetlen kapzsiságát. A többi csak maszlag.
2013. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
5%

"sehol sincs biztonságban"


Nem hiszem hogy Jehova Tanúi, veszélyeztetnék a biztonságodat.

Én azért írtam, mert bántó, ahogy égi Atyámról, és a testvéreimről beszélsz, mikor Ők békében élnek a földön, nem bántanak senkit,

Ha csak azzal nem, hogy végzik az evangélium hirdető munkát.

Bár nem értem, miért kell veszélynek érezni azt, ha valaki felkínál a Bibliából egy mondatot, vagy egy ingyenes biblia tanulmányozást.

Mint írtam nem kötelező elfogadni, de az életedre nem törnek rá, parancsot teljesítenek, Jézus parancsát.

Ha ez neked veszély, akkor talán jobb lenne ha emberi parancsra betörnének hozzád, és az életedre törnének?


Katy Weaver

2013. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
5%

Kedves második válaszoló.


Az első században Jézus akkori tanítványait is szektának nevezték, a más vallásúak.

Egyébként is ha a kapzsiságról beszélnénk akkor itt bizony azok az anyagi dolgok melyek önkéntes hozzájárulásokból vannak, sok felé ágaznak szerte, így nem lopják el senki pénzét, azért, hogy egyes személyek jól éljenek belőle.


Az önkéntes adományok a termek építésére, karbantartására, segélyakciókra, valamint bibliai kiadványok nyomtatására vannak, ebből nem lehet hasznot húzni senkinek.

Csak a biblia nyomtatásából a 239.országban több mint 180 millió példányt nyomtattak, és küldtek el több mint 400 nyelven szerte a világban, és akkor nem beszéltem a többi kiadványokról, amik szellemi eledelt képeznek azoknak akik megakarják ismerni Jézus tanítását, és ezekhez Díjmentesen juthatnak hozzá, itt nincs profit.


Ezért kérlek, mielőtt vádaskodsz, tájékozódjál.


Katy Weaver

2013. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztonságba arra értem,ha leülök egy padra a városban 30 perc alatt 2 Jehova tanúja lép oda a szar örtorony újságal.Haza érek kopogtatnak és ki lenne más mint az agymosót brigád,elküldöm öket de másnap megint jönnek és a Bibliát(mese könyv) akarják rám sózni.Nem igaz hogy nem értik meg hogy van aki nem vevő a marhaságukra.
2013. okt. 29. 17:33
 7/31 A kérdező kommentje:

'Az önkéntes adományok a

termek építésére,

karbantartására, segélyakciókra,

valamint bibliai kiadványok

nyomtatására vannak, ebből

nem lehet hasznot húzni

senkinek.'

Na persze csak pont ez a csapda a dologban.A HIVŐK az önkéntes adakozók,ezért kell toborozni hogy több adomány legyen kell a pénz a gyülekezetnek mi? XD

2013. okt. 29. 17:46
 8/31 A kérdező kommentje:

Katy!


Nem válaszoltál a kérdésemre!Nektek lehet netezni?

2013. okt. 29. 17:54
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Bár szerintem nem vettek részt agymosáson, tényleg mindenki kell nekik. Az ateistákat először megtérítik, utána beviszik a redszerbe. Nem egy olyan papírunk van otthon, hogy "7 ok, hogy higgy a Bibliában!"


Ps.: kérdező, jó a userneved :D

2013. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

"akit az Atya nem vonz az nem lesz Jehova Tanúja." Katy


Ezt miért nem alkalmazzátok a gyakorlatban is?

Miért jönnek vissza a Tanúk, akárhányszor is küldöm el őket, egyértelműen az értésükre adva, hogy én pl. római katolikus keresztény vagyok? Ezt tartsák tiszteletben. Pont.


Miért tömik tele a postaládámat az ingyenes kiadványaikkal, amikor nem találnak otthon?


Legalább akkor olyan alapanyagú legyen már, ami gyújtósnak használható, mert jelenleg csak a kukába tudom kidobni. Úgy meg tudnám hasznosítani legalább.

2013. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!