Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy tudnám tesómat leszoktatn...

Hogy tudnám tesómat leszoktatni, hogy mindig Isten legyen a fejében? Folyton a vallással nyaggat!

Figyelt kérdés

Én nem hiszek istenben! Se Jézusban! Egy papnak meg főleg nem!

És tesóm nagy keresztény. És bármi történik mindig Istent hozza fel, meg Jézust, meg a templomokat.

De már mondtam neki udvariasan sokszor, hogy köszönöm nem!

Miért nem járok vele templomba, meg misére, meg az Isten így-úgy. Bármi történik, rossz, az azért történt velem, mert nem hiszek Istenben, és nem járok misére... -.-'

Én meg megmondtam neki, hogy "igen? Akkor hívja már át egyszer vacsizni ezt a Jézust! Lenne pár kérdésem hozzá!

Istennel meg elmennék egyet nyaralni a Balcsira!"


Szóval mondtam neki, hogy bizonyítsa már be, hogy Ők léteznek! Mire mondta, hogy én meg honnan tudom, hogy nem?

Hát onnan, hogy amíg csak meséket hallok isntenről, addig nem fogom elhinni!


Na de ez saját vélemény! Szóval hogy tudnám leszoktatni, hogy ne traktáljon már éjjel-nappal Istennel! Ha annyira szeret minket(mert mindig arról beszél, hogy isten szeret, csak el kellene menni hozzá! a templomba..." -.-' persze!

akkor kérje már meg istent, hogy holnaptól ne legyenek már éhezők, és olyan gazdagok se akiknek a pénz folyik a csapból, de nem segítenek másokon!

De ilyenkor azt mondja, hogy ez nem az én dolgom!

Akkor kié? A nem létező istené, amit mesékből ismer?

Szóval nem akarok senkit sértegetni, aki hisz Istenben, lehet létezik, szerintem nem, akkor törődne velünk, nem hagyná, hogy ennyi ember éhezzen meg minden, de aki hisz benne miért nem tartja a hitét magának meg?

Tesómmal hogy értessem ezt meg?

Már szóba se akarok vele állni, mert unom az isten dumáit!



2013. dec. 4. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Amíg, ilyen környezetbe/gyülekezetbe jár nem fogod tudni.


Ne is próbáld mert csak a gonoszt fogja látni benned!



Igen fárasztó tud lenni amikor valaki ha jó történik azt mindig isten ajándékának tartja ha rossz akkor a gonosz kísértése.


A lényegről meg gyakran megfeletkezik...

2013. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%

Először is hány évesek vagytok?

Én is utálom az összes vallást, mivel csak hitegetik az embereket, de elolvastam a Bibliát és megkerestem az összes olyan dolgot, mely bizonyítja, hogy ez egy hatalmas kamu. Ajánlom Jób könyvét vagy a Gonosz szőlőmunkásokat. Szerintem a vallást csak vallási ismerettel lehet legyőzni. Megismerni és utána kerülni, mint a tüzet. Ha jön hozzád egy hittérítő vagy valami ostoba egyház, vagy szekta, akkor megmondhatod nekik a véleményed... garantáltan nem jönnek vissza többé. Nekem nagyanyám volt ilyen, hogy a vallással nyaggatott, de már "Isten hozottat" se mer mondani, hisz ismerem az állítólagos "istenét".

2013. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Bocsi de csúnyát fogok írni.


Olvastasd el vele, a következő biblia verset:

(Máté 7:6) 6 Ne adjátok a kutyáknak azt, ami szent, és gyöngyeiteket se dobjátok a disznók elé, nehogy valamikor is megtiporják azokat lábukkal, azután megforduljanak, és széttépjenek benneteket.


Ennek a versnek az a lényege, hogy aki érdemtelen Isten szavára, annak nem dobáljuk, mert úgy se tudják értékelni, mint ahogy a disznó sem foglalkozik egy drága ékszer értékével.

2013. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Soha sem vet jó fényt a keresztényekre, ha rá akarják erőszakolni másra a hitüket, ez tény. Viszont tartsd tiszteletben a hitét és ne akard leszoktatni arról, amiben jól érzi magát, persze amíg nem lesz saját maga, vagy más kárára. Mondd meg neki, hogy tiszteled a hitéért, de ne a térítéssel akarja felkelteni másban az érdeklődést, hanem a mindennapi életével.Tudod, a nem hívő ember Bibliája, a hívő ember élete!

Azt már csak saját véleményként teszem hozzá, hogy mivel téged nem érdekel ez a téma, nincs hited és nincs tudásod benne, a "...akkor kérje már meg istent, hogy holnaptól ne legyenek már éhezők, és olyan gazdagok se akiknek a pénz folyik a csapból, de nem segítenek másokon!..." fajta megjegyzésekkel csak a tudatlanságodat mutatod meg.Nem kell szítani, mert erre nem mindenki tud válaszolni. Van rá válasz, de ez egy komolyabb beszélgetés egy komoly emberrel.

2013. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

"Van rá válasz, de ez egy komolyabb beszélgetés egy komoly emberrel."


:)) Volt már szerencsém több ilyen "komoly beszélgetéshez", de bármilyen "komoly embereket" is kerestem fel, a mondandójuk mindig csak rendkívül szofisztikált köntörfalazás volt és a menthetetlen kétségbeeseett mentegetése.


Ha ugyanis Isten 1.) létezik, 2.) mindenható, 3.) mindentudó és 4.) szerető is egyszerre, akkor egész egyszerűen LEHETETLEN ÉS KIZÁRT, hogy a jelenlegi világunk az ő alkotása legyen.


Nagyon sok komoly ember próbálta már nagyon komolyan kimagyarázni ezt, de még soha egyiknek sem sikerült. :))

2013. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
"vagy csak nem fogadtad el a választ."
2013. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#3


nem a tanítás a gyöngyszem, hanem az eredmény, amit elérsz vele!!!!



Ezért nem vagyok katolikus!! :DDDD

2013. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Nehéz kimondani, de vannak reménytelen emberek. Egy mélyen vallásos embert nem fogsz tudni meggyőzni ész érvekkel. Akit a hit ennyire elvakít, azzal nem lehet sajnos mit tenni.
2013. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Ismeros a helyzet. Tesomnak is volt egy ilyen idoszaka, kb 15-16 eves koraban. Nyaggatott, hogy legyek hivo, mert milyen szomoru lesz, ha a pokolba jutok. Meg hogy menjek vele templomba, es imadkozzak vele rozsafuzert. (Szerencsere "csak" katolikus volt, es nem valami szekta szippantotta be). En viszont agnosztikus vagyok, es sajnos nem megy nekem az, hogy "na en mostantol hiszek, mert az milyen jo". Egy ido utan alabbhagyott a vallasossaga; meg hisz, de mar nem akar megteriteni. Valoszinuleg a kezdeti fellangolas utan a Te tesod is leszall rolad.
2013. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Isten nem a templomba van. Az csak 1hely ahol közelebb kerülhetsz hozzá,megismerheted...stb
2013. dec. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!