Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan vehetem biztosra, hogy...

Honnan vehetem biztosra, hogy Jézus vízen járt?

Figyelt kérdés

Mert ezt beszélik?

És ha valakiről elkezdik ma azt beszélni, hogy lávában fürödt, 2000 év múlva Ő lesz a messiás?



2013. dec. 10. 17:46
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Dynamo is járt a vízen -> jéruska egyértelműen Uri Geller elődje. :D


Viccet félretéve: jézus csak egy ember volt, semmi több.

2013. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
0%

Nos ha ezeket nem hiszed el, akkor a bibliában leírt eseményeket se hidd el, mert azokat is meg tette.

Kétszer is jól lakatott több ezer embert néhány kenyérből meg halból, halottakat támasztott fel, betegeket gyógyított meg,stb


Az ellenségei a vallás vezetők is látták,és soha nem is tagadták sőt elismerték és épen ezért akarták megölni, mert ez nem vetett jó fényt rájuk.

De hát mindenki azt hisz amit akar....

2013. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
87%

12-es válaszoló:

"Nos ha ezeket nem hiszed el, akkor a bibliában leírt eseményeket se hidd el, mert azokat is meg tette."

Honnan veszed, hogy megtette? Ott voltál és láttad, ahogy jól lakat több ezer embert? Van róla meggyőző bizonyítékod, hogy a bibliában leírt események valóban megtörténtek?

2013. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
54%
Jézus megszületett, élt, meghalt. Kit érdekel? Egy nagystílű hazudozó volt, vagy egy téveszmékben szenvedő pszichiátriai eset. Mancs a mentőkutya több embert mentett meg ténylegesen, míg Jézus nevében sokmillió ártatlan ember halt meg. A vallási megosztottság a legocsmányabb lelki terror!
2013. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Barátom, Én nem voltam ott az első, és a második világháborúnál sem, akkor azt se higgyem el, hogy megtörtént?

Vagy Napóleon, VIII. Henrik, stb, ott sem voltam.De még is elhiszem, mert leírták.

Ha 1500 év múlva valaki megemlíti a II. világháborút, és ugyan ezt mondaná:

"Nem voltam ott nem hiszem" attól még megtörtént, és le is írták,

2013. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
15%
Kedves barátom, akkor csak élj abban a hitben, hogy volt egy ember, aki iskolai menzásat játszott és távgyógyítóként is funkcionált. Sajnállak.
2013. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
37%
Senki nem kér a sajnálatodból.
2013. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim válasza:
83%
A vallásos megosztódásról nem a vallások tehetnek, hanem az azokat alkotó emberek, illetve a benne hívők és persze az őket ellenzők. Minden izmus gyenge pontja maga az ember.
2013. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
91%
a különbség az, hogy míg a világháborút és hasonló eseményeket számtalan írásos és tárgyi bizonyíték támasztja alá, addig Jézus csodáiról csak egy olyan könyv ír, ami szerint Ádámtól és Évától származunk, vagy, hogy egy öregember ácsolt egy bárkát, és felvitt rá többmillió növény meg állatfajt és békésen evickéltek a vízzel elárasztott Földön, vagy épp a jövőt egy elmeháborodott látomásaiból képzeli el (Jelenések könyve), és sorolhatnám.
2013. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
8%

Tévedés

vannak írásos feljegyzések Jézusról történt íróktól, mint ahogy Ponciusról is, és az egyik ilyen írásos feljegyzésben benne van hogy ez a helytartó megfeszítette ezt az ember...

2013. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!