Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan vehetem biztosra, hogy...

Honnan vehetem biztosra, hogy Jézus vízen járt?

Figyelt kérdés

Mert ezt beszélik?

És ha valakiről elkezdik ma azt beszélni, hogy lávában fürödt, 2000 év múlva Ő lesz a messiás?



2013. dec. 10. 17:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 pelgrim ***** válasza:

„És ha valakiről elkezdik ma azt beszélni, hogy lávában fürödt, 2000 év múlva Ő lesz a messiás?”


Vajon miért kezdhetnék el azt beszélni valakiről, hogy lávában fürdött ?


Az evangéliumi elbeszélés szerint Péter kérte Jézust, hogy ha valóban Ő az, akkor parancsolja meg neki, hogy lépjen ki a hajóból és menjen elébe. Erre Jézus úgy tett, Péter akkor kilépett a hajóból a vízre és tett néhány lépést Jézus irányába a víz felszínén, de a hullámzó víz láttára megrémült, „hiszen ez lehetetlen!”, akkor alásüllyedt, Jézus azonban elkapta és kihúzta a vízből.


A szóban forgó eseményhez egy tanulság, egy lecke kötődik, a hit, a bizalom, helyesebben a biztos tudat bizonyíték nélküli erejéről. Lávában fürdés által nem lesz senki messiás csak éppen szörnyet hal.


Az esemény a tanítást támasztja alá, nem fordítva. Jézus nem lett messiás az efféle tettei miatt, hanem ilyen dolgokat tett mert feladatának tekintette az emberi (ön-)tudat javítását, felemelését. Képzeljük csak el tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak a Mesterrel miután néhány nappal azelőtt a kereszten látták meghalni ! Tudatuk akkor a 'magasba' szökkent egy ember lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozza kifejezésre.

2013. dec. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
Kedves Pelgrim! Úgy beszéled el a vízenjárást, mintha láttad volna. Csak megelőlegezel bizonyíthatatlan eseményeket.
2013. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 pelgrim ***** válasza:

Kedves filoszmen,


Nem voltam jelen, nem láttam a történteket, de ihlet, saját tapasztalatok és az elbeszélések alapján van egy belátásom az eseménybe.


„Csak megelőlegezel bizonyíthatatlan eseményeket.” ezt nem értem, kérlek fejtsd ki bővebben.

2013. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy megelőlegezed a Bibliában leírtak valóságtartalmát, elhiszed ami le van írva, nem akarod kritizálni azt, amit igenis lehet és kell kritizálni.

Egyébként mire gondolsz saját tapasztalatok alatt, vagy a dolgokba való belelátáson? Tudod a technikáját a vízenjárásnak, esetleg láttál ilyet?

2013. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Én már láttam ilyet.

http://www.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA


Ezt a trükköt én is megtudom.

2013. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 pelgrim ***** válasza:

Lehetnek az evangéliumban leírt események nagyon szembetűnők és hihetetlenek, mint például a vízen járás vagy az eledel megszaporítása, szerintem mégsem ezek a dolgok azok az egyház tanításában, amelyek a kritikát leginkább kiérdemelték. Az úgynevezett csodák Jézus tanításának csak 'melléktermékei' fő célja szerintem az emberi (ön-)tudat javítása, felemelése oly magas színvonalra, hogy az ember saját szellemi fejlődését vállalni legyen képes. A legsúlyosabb kritika ami az egyházat illeti szerintem az, hogy erről nem csak megfeledkezett, hanem minden eszközzel igyekezett megakadályozni.


Saját tapasztalatokkal olyan dolgokra gondolok, melyek egy ember életében többször előfordulnak, mint például úgy érzi tud valamit, olyan dolgot amiről úgy tudjuk, hogy lehetetlen, mégis a legszilárdabb érvek és tények ellenére kitart mellette, és végül kiderül, hogy helyesen látta, vagy előre tudja mi fog történni. Sőt olyan dolgok is melyek kívánsága szerint történnek anélkül hogy neki némi beleszólása lehetne.


A vízen járás technikájával kapcsolatban írtam egy kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvényről (# 30/ tegnap 10:53), amely az ember utasítására minden más törvényt felülír. Ez az eset minden olyan dologgal amit véletlennek vagy csodának minősítünk. Hogy ez részleteiben hogyan megy végbe, azt nem tudom. Tény az hogy bizonyos feltételek mellett az ember tökéletes utasítására az megy végbe amit kíván és elképzel magának.


Ezzel átlép egy határt amiről addig úgy gondolta hogy lehetetlen. Az ember általában előbb a tényeket tapasztalja, hogy meggyőződjön valamiről. E határon túl előbb meggyőződik és csak azután tapasztalja a tényeket. Korábban ismerete, tudata követte a tényeket, e határon túl a tények követik tudatát.


Szó szerint igaz az, hogy a hit és az említett magasabb rendű természeti törvény (Isten) segítségével akár egy hegyet odébb tehetünk, de kinek van akkora hite, hogy elhihetné hogy mondjuk a Gellérthegyet akár egy centiméterrel is odébb tegye ?

2013. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Nem Pelgrim!

A csodákat pontosan ezért tették a Bibliába, hogy ilyesmiket képzelj.

2013. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 pelgrim ***** válasza:

# 37

Hát igen, 2000 évvel ezelőtt azért tették be a csodákat a Bibliába, hogy a 7 milliárd ember közül éppen én ilyesmiket képzeljek.


Ha ezt netalán nem hinném el, akkor kitalálsz valami mást ?

2013. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Természetesen nem Te, hanem bármelyik hiszékeny ember, aki felül a csodás híreknek.
2013. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Egyszerűen abból a tényből, hogy vízen járt, parancsolt a szelekek és szamárháton ült, stb...! Ennek megértéséhez pedig a víz, szél és szamár, stb... szavak jelentését, mint szimbólumot kell megérteni.

2013. dec. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!