Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos Barátaink! Mire...

Vallásos Barátaink! Mire alapozzátok azt a sokat hangoztatott kijelentést, hogy a vallásos - keresztény, Bibliai - kijelentések nem ellentétesek a tudományos kijelentésekkel?

Figyelt kérdés

Annyiszor elhangzott már, hogy a vallás és a tudomány ugyanarról beszél, csak más értelmezésben, más megvilágításban...de védhető érvet még nem hallottam.

A másik, hogy a Biblia etikai kérdésekben mitől lenne mérvadó és vallási vezetők milyen alapon foglalnak állást etikai kérdésekben? (A politikaiakról ne is beszéljünk )



2013. dec. 15. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
10%
A tudomány és a vallás is a dolgok miértjét kutatja. Ez nem elég érv?
2013. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem közös vonás.A vallás a miérteket elintézi azzal, hogy


a)Isten ilyennek teremtette


vagy ha ez már túl száraz, és unalmas, akkor b)Isten útjai kifürkészhetetlenek.



Viszont ha jön valaki, aki tényleg foglalkozott a miértekkel, és helytálló nézetei vannak, akkor azt égessük el máglyán eretnekség vádjával, hiszen már dogmává tettünk egy hülyeséget korábban, ami ugyanerre a kérdésre válaszol(látsd.:Heliocentrikus világkép, vagy bármi ami csillagászat, de ez is csak egy példa a sok közül).

2013. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 A kérdező kommentje:
Már elnézést kedves Első, de a " miért " a filozófia területe. A vallás védhető módon nem ad választ a " miért " kérdésre. A tudomány a " hogyan-t " kutatja. Hogyan műkodik, hogy alakult így...de, hogy miért, ez nem a tudomány területe. Nem szabad ezt összemosni egymással.
2013. dec. 15. 17:55
 4/100 anonim ***** válasza:
70%

Keresztény vagyok, de nem hiszek Ádámban és Évában.


Az evolúció szerintem egy eléggé megosztó ellentét a vallásosok és az ateisták között. Mármint, hogy Ádám és Éva volt, vagy egy nagy ősbumm és utána szépen lassan kifejlődő növények, állatok, emberek.

És itt, habár teljes szivemből hisezk Istenben, az evolúciónak van igaza. Pontosabban, a Nagy Bumm szerintem Isten miatt keletkezett (ezt a tudomány se tudja megmagyarázni, hogy miért van), és utána pedig égitestek, csillagok, Föld, óceán, növények&parányi állatok, és szépen lassan megjelent az ember.

Más kérdésekben persze más lehet a helyzet. De alapvetően a tudomány és a vallás is meg akarja magyarázni a világot, csak kérdés hogy te melyikben hiszel. Én mindkettőben :)

2013. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim válasza:
63%

[link]


ez pl egy jó pár példa....


Én megtért hívő keresztyén vagyok de nagyon csak a tudománynak hittem... mígnem el nem mentem(akaratom ellenére, ebben is látszik Isten munkája) egy református táborba..... ahol megértették velem az egész hit lényegét... még akkor meg is tértem


Ne ítélkezzünk úgy hogy nem ismerjük a másik nézőpontot...én nagyon sokáig ezt tettem..És most mind a kettőből nézem egyszerre MERT LEHETSÉGES... A tudomány hit nélkül sánta a hit a tudomány nélkül vak.. mondta Albert Einstein...


És én ebben hiszek... Az Istenben a Tudományban És a Halál utáni életben... ezt nem lehet megmagyarázni.... Érezni kell..

2013. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim válasza:
23%

5. vagyok... még annyit hogy én elképzelek egy számegyenest...

a számegyenesen van egy pont az a teremtés, és a teremtés előtti vonal a múlt... tehát szerintem Isten a föld teremtésével megteremtette a múltat is...

2013. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim válasza:
25%
És a Biblia etikai kérdésekben azért névadó mert ha hiszel Istenben akkor úgy kell cselekedned ahogyanazt a Biblia írja... Már pedig jó sok mindent ír az etikai dolgokról... És ha elolvaod a Bibliát akkor meg lehet érteni a miért kérdéseket...
2013. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Filoszmen barátom


Ez Egy újabb "támadás"?


Részemről nem azt mondtam, hogy nem ellentétes, hanem azt, hogy nem minden úgy van ahogy a tudományban némely ember próbálja a maga gondolataira formálni, és sok esetben úgy megmagyarázni, hogy kizárja a Teremtő létezését.


Vannak kutatások, melyek azért nem egyeznek a Teremtő nézetével, vagy a szavaival, ami jelenesetben a Biblia, mert eleve úgy magyaráznak némely dolgot, hogy a Teremtő létezése nélkül történtek ezek.

Isten nincs ellene a tudománynak, mert Ő nem is akarja, hogy ne fedezzünk fel dolgokat, hanem hogy igen is nézzünk túl a teremtésen abból a szemszögből, hogy ott van, és értsük meg a mögötte rejlő hatalmat, intelligenciát.

Ezért egyáltalán nem tilos kutatni felfedezni.


A kérdésed másik részéhez nem tudok hozzá szólni, mivel Jehova Tanúi elhatárolódnak minden fajta politikai dologtól, mint ami a világ része,

az etikai kérdésekben pedig csak is a Biblia vagy is Isten szava a mérvadó.

Ha valaki szeretne emberhez és Istenéhez méltón élni azok be tartják a leírtakat, mert tudják, hogy semmi kivetni való nincs ha valaki magas erkölcsi elvárások szerint szeretne élni, és olyan emberek között, akik hasonlóan gondolkodnak ebben a témában, tehát egyetértés van közöttük ezt illetően.


Ami nem jelenti azt, hogy ítélkezünk a helytelen, Istennek nem tetsző viselkedés felett, mert ez a Teremtő dolga, de mint ilyen nem ápolunk szoros kapcsolatot ilyen emberekkel, hogy ne legyen hatással a rossz gondolkodás mód ránk

2013. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 A kérdező kommentje:

Már nem azért, hogy kötekedjek (..de, mondják most sokan ), de a világban nagyon nagy problémák lennének, ha betartatnák az Ószövetségi, vagy az Újszövetségi parancsokat. Együtt a kettőt nem lehet, hiszen ugyanarról a dolgokról gyakran ellentétesek a kijelentések, gyakorlatilag az ókorba süllyedne vissza az emberiség, 2000 év szellemi haladása semmivé lenne.

A tudomány a valóságról tesz bizonyított kijelentéseket, a vallás miről tesz kijelentéseket? A nem valóságról, vagy a valóságról bizonyíthatatlan kijelentéseket?

2013. dec. 15. 18:33
 10/100 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Filoszmen.


Hát erre szoktam azt mondani, hogy az emberek itt elolvasnak dolgokat, de csak a szemükkel....


A Teremtő Jézus áldozatával lezárta az Ó szövetséget, és új szövetséget kötött a Tanítványaival.

ezzel lezárt egy fejezetet, sőt magában a régi iratokban is írva van, hogy lesznek napok amikor új szövetséget köt az emberekkel, először Izraellel, de nem a régi szerint amit Mózesnak hagyott meg a törvényben.

Ők a törvényszövetség alatt éltek, és azért kellett betartaniuk. ezt váltja fel az új szövetség, így a krisztusi minta és a keresztény alapelvek azok az irányadók amik szerint élni kell.

S ezt belehet tartani, ahogy Jehova Tanúi mind a 239. országban egységesen betartanak, egyféle képen tanulnak egy elvárások szerint élnek, és egységesek mindenben nincsenek azért másságok, mert más országba él, vagy más a bőr színe.

A hű és bölcs szolga egységesen küldi el a szellemi eledelt mindenkinek, így amit mi tanulunk azt tanulják az Afrikában élő testvéreink is csak azon a nyelven, vagy Németországban, és ugyan azt a munkát végzik Ruandában is, amit bárhol a világon akár Magyarország területén, vagy olasz, spanyol, vagy szláv terület is legyen az.

S bebizonyítottuk Isten támogatásával, hogy lehet így élni.

2013. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!