Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet elhinni, hogy...

Hogyan lehet elhinni, hogy istenek léteznek?

Figyelt kérdés

Pl. egy általam most kitalált filmrészlet alaptörténete, mely oly sokszor szerepel filmekben:

Nyíljon meg a pokol kapuja, és jöjjetek sötétség seregei, pusztítsatok... Istennek nincs hatalma felettem (mondja ezt a templomban a sátán, holott neki ott nem is lenne hatalma). Én vagyok az erősebb! Enyém a végtelen hatalom!


Most ugyanez az óvodában: Az én bábum erősebb, mint a tiéd, ezért most elsöpörlek! Nem, az enyém erősebb! Akkor add ide! Nem adom, ez az enyém, mert erősebb. És én nyerek! Wáááá....


És, hogy nem ezen alapszik a hit? A filmek az istenekre épülnek, és a film csak illúzió, nem a valóság! Tehát ebben a témában a valóság is egy illúzió!


A filmek csak arra valók, hogy az emberekkel elhitessék a valóságban, tényleg léteznek istenek, és tényleg így lesz egyszer, mint a filmekben.



2013. dec. 23. 02:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet tudni, hogy van isten, mivel nincs, tehát itt a szitu megbukott! Én megértem, hogy fáj, de ez van! Amúgy nem, nem tudok mindent, de veled ellentétben nem elégedek meg azzal, hogy ,,isten tette" mondjuk ez részben azért van, mert én tudom, hogy 100% hogy nem létezik, de amúgy is kíváncsi tipus vagyok! Tehát nem 1 könyvet olvastam de nem is a könyvek, hanem a neten is rengeteget utána néztem, plusz még a discovery science! Ezek után kaptam rengeteg információt amin 2,5-3 órán keresztül agyaltam, összeraktam és felvilágosodtam, veletek, vallásosokkal ellentétben! :P De m sem bizonyítja jobban isten nem létezését, hogy kialakulása 1 az 1-ben egyezik a meékkel, és több 1000 fajtája van! Ne velem vitatkozzatok, mert úgy sincsen igazatok, inkább olvassatok utána, csináljátok meg a praktikámat és meglepődtök, hogy nem is vagyok olyan buta, mint aminek tituláltok! De bárminek összeszídtok ez akkor i így lesz ahhogy leírtam! Puszi a hasatokra!
2013. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy már megint én vagyok a hülye, gyilkos, mert én ezt a kérdést tettem fel! Ilyenek vagytok ti, emberek!
2013. dec. 23. 15:42
 13/16 A kérdező kommentje:
Íy van! Sem isten, sem sátán nem létezik! És a hit nem a világ közepe! Ne dőljünk be a papoknak sem!!
2013. dec. 24. 22:20
 14/16 anonim ***** válasza:
Egy igaz Isten létezik a többi hamis. Például a Bibla a Sátánt is istennek nevezi. Viszont a bálványok is lehetnek istenek már akik annak tekintik azokat.
2013. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Míg te létezel, istenek is létezhetnek.
2014. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ember saját képmására teremtette az istent. Ahogy a Mikulást, vagy a Fogtündért. Az istenek csak addig "élnek" amíg van ember, aki élteti őket.
2015. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!