Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "rögtön" szó időben hogyan...

A "rögtön" szó időben hogyan értelmezhető?

Figyelt kérdés
Már sokszor szembesültem azzal a ténnyel, hogy egy kis üzletbe, szervizbe, valamilyen szolgáltatóhoz mentem és az ajtóra (esetleg asztalra) ki volt írva, hogy "Rögtön jövök". Mennyi idő a "rögtön"? Megegyezik az azonnal, mindjárt, tüstént,izibe szinonima idejével?
2013. febr. 11. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nemsokára fogalomnak felel meg, nem túl sok idö múlva a jelentése.
2013. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Az érdekelne, hogy meghatározható percben, fertályórában stb. ennek az ideje? Vagy ennek az ideje rugalmas? Mennyit várjon az ember, ha ezzel a felirattal találkozik?
2013. febr. 11. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem a rögtön jövök és azonnal annak kb. egy az időtartama nálam ez kb. annyit jelent hogy olyan 10 percen belül, a mindjárt és nemsokára az több mint 10 percre vonatkozik nálam legalább is :)
2013. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez kb az, mint az angolban az ASAP (as soon as possible).


Vagyis annak a jelzése hogy nyitva van, de épp nem ér rá. Sok helyen ez van kinn ebédszünetkor is. Lehet tíz perc is, meg egy óra is, attól függ milyen üzletről van szó.

2013. febr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Figyelmesen olvasom a véleményeket. Talán max tíz perc, szimpatikusnak tűnik. Csak nem mindig ennyi hanem sokkal több. Aki megérkezik annak onnan kezdődik a "rögtön". Ez majdnem olyan mint amikor a kocsmába ki van írva: Hitel holnap lesz.
2013. febr. 11. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez rugalmas "mértékegység", nem lehet percben meghatározni. Hosszabb időt takar, mint a tüstént, iziben, de rövidebbet, mint a mindjárt. Persze embere is válogatja, hogy épp milyen időhosszban érti.


Órákat semmiképp nem jelent ennek ellenére, egy órát is elég bajosan, bár utóbbit el tudom képzelni.

2013. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A "rögtön" elvileg azt jelenti, hogy azonnal, amint lehetséges, alapértelmezetten pár percen, max. 5 percen belül. A gyakorlatban a "rögtön jövök" táblát akkor teszik ki az ajtóra, asztalra, ha vécére megy az illető, amivel nem biztos, hogy végez 5 percen belül.

Múltkor én is így jártam, ki volt téve a "rögtön jövök" tábla. Mondtam magamban, oké, addig elintézem a másik elintéznivalómat, ami szintén a közelben volt. Visszamegyek 40 perc múlva, hát az illető még mindig "rögtön jött"...

2013. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!