Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Antikrisztus, nagy figyelmezte...

Antikrisztus, nagy figyelmeztetés, szabadkőművesek és hasonlók; ezeknek mennyi alapja van?

Figyelt kérdés
sok vallásos rokonom, ismerősöm van, akik eddig csak a szokásos keresztény dumát nyomatták (imádkozz, mert különben pokolra jutsz, gyónjál, áldozzál, mert nem lesz jó vége ha nem stb), de most elkezdtek mindenféle antikrisztusokról beszélni, meg, hogy a jelenlegi pápa a sátán szolgája, a Vatikán tele van szabadkőművesekkel, akik fel akarják építeni a világkormányt, meg világvallást... meg, hogy ez Istennek nem tetszik, és majd jön a nagy figyelmeztetés és egy csomó ember megtér majd... én csak nézek, hogy hogy lehet ennyi sületlenséget összehordani, de olyan fanatizmussal mondják ezeket, hogy mindig megfordul a fejemben, hogy mi van ha tényleg van valami valóságalapja, bármennyire abszurd is. Nem hiszek én az ilyen dolgokban, csak érdekes. Ti mit gondoltok erről?
2013. dec. 27. 15:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Semmi, a szokásos halandzsa.
2013. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Az antikrisztus(ok) benne van(nak) Bibliában, tehát igaz. Ami a többit illeti, olvasgass összeesküvéselmélettel kapcsolatos oldalt, pl: [link] ez árnyalja a világkormány-világvallás-szabadkőművesség kérdését....

Van egy [link] ez hirdeti mostanában nagy hévvel a "nagy figyelmeztetést" és más sületlenséget, viszont évtizedekkel ezelőtt is kerengtek ilyen hírek és nem következtek be és nem is fognak, mert nem Istentől való próféciák és nem is emberektől, hanem a Hazugság Atyjától, ha érted...

Rokonaid biztosan elkötelezett rajongói az [link] Veszélyes oldalak ezek abban az értelemben, hogy mesterei a hazugság-igazság keverésének.

2013. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Hadd találjam ki:


-Rokonaidnak van netük.


-Nem nagyon szoktak szakirodalmat olvasni semmilyen témában.


-Neten tájékozódnak főleg,esetleg tv-ből.


-Neten is főleg a YT (you tube)-t ,index,origo,pécsistopp,femina.hu,paranormál.hu,kurucinfó és hasonló szintű dolgokat olvassák.


-És ennek tetejébe,ellenkező oldalról (értsd:szkeptikus oldalakról) nem tájékozódnak.


Kitaláltam?

Saját tapasztalatból indulok ki,mert angol tanfolyamon is van egy ilyen tag (egy ideig ott volt facebook ismerősök közt is és mindig linkelgette ezeket a hülye oldalakat) és rá pont illenek ezek a dolgok amiket leírtál.


Mi a véleményem?Az átláthatóság kedvéért gondolatjelekkel csinálom:


-Antikrisztus:Ateistaként megmosolygom az ilyen agymenéseket.


-nagy figyelmeztetés:Ez szektáról-szektára,felekezetről-felekezetre,egyházról-egyházra változik.Jehovások szerint például már a Jehova tanúi szervezet alapítása óta az utolsó időkben élünk.Azaz durván 100 éve.

Megint más szekták már mindenfélét kitaláltak hogy rangsorban ki az első,második és harmadik antikrisztus (eddig a legtöbb helyen azt hallottam hogy Napóleon az első,Hitler a második és Bin láden a harmadik)

Szal ez is ugyanolyan napi agyzsibbasztós saláta mint az első.


-szabadkőművesek:Ez egy egyszerű szervezet ami pusztán a nagy titkolódzása révén tett ekkora hírnévre szert.És ahol titok van ott bármit bele lehet költeni a történetbe.


És még pluszba hozzátenném:Gondolom ebben az egész New World Order (új világrend) cuccban is hisznek.

Na akkor legközelebb ajánlom megkérdezni tőlük a következőt:


"Ha minden nagyhatalom azon van hogy egyesítsék a világot,akkor azt hogyan tervezik kiküszöbölni hogy léteznek független országok,akik függetlenek akarnak maradni?Vagy léteznek olyanok hogy "vétójog"?Hogy akarnak egységesen uralkodni ha csak mindenki beleegyezésével lehet meghozni egy döntést?"


Ha értelmes választ tudnak adni akkor törjek kettébe!

2013. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
igen 3-as, elég jól látod a helyzetet. és az a legfájóbb, hogy én vagyok kikiáltva szűk látókörűnek, hogy nem hiszek el minden tündérmesét, és összeesküvés-elméletet, ők pedig azon kevesek közé tartoznak, akik felvilágosultak és tisztán látnak mindent. na mindegy. a világkormánnyal kapcsoltban már én is tettem fel nekik húzósabb kérdéseket a megvalósítást illetően, de persze erre az a válasz, hogy itt be fognak játszani minden gonosz természetfeletti erők, és a sátán majd manipulálja az embereket, meg belénk ültetnek majd valami chipet, amivel kordában tartják az emberiséget. na most erre mit mondjak...
2013. dec. 27. 16:03
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Á,kérdezni is akartam hogy "és nem neveznek földhözragadtnak?"

Hát igen,hülyékből mindig is több lesz mint értelmesekből.Én eddig is legalább ezt a minden normálisra jut 4 hülye arányt vélem felfedezni.


Nyugi,vígasztaljon a tudat hogy te normális vagy.

Viszont az már valós probléma hogy ilyen hülyék.Sajnos agyat nem igazán lehet növeszteni,vagy transzplantálni ,úgyhogy marad az a megoldás hogy kerülöd a velük aló kapcsolatot.

Milyen gyakran találkozol velük?És milyen okból?Muszáj vagy csak kedvességből?

2013. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

most így az ünnepek kapcsán voltak látogatások, szóval szerencsére nem sokszor. de így is szórtak rám annyi átkot, hogy az egy évre elég :D


közelebbi hozzátartozóim legalább csak szimplán vallásosak, persze onnan is kapok a fejemre, de legalább megedződtem, és a hülyeség már többnyire lepattan rólam :)

2013. dec. 27. 16:14
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Hitesd el velük, hogy minden oltásban nano robotokat csempésztek, és ezzel hallgatják le az embereket :D


Nem fognak többet ilyenekről beszélni, ha úgy hiszik, hogy le vannak hallgatva ;)

2013. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
22%

szervusz.


Én mit gondolok?

Nos az antikrisztus ahogy valaki írta is valóban létezik.

Valóban benne van a bibliában.

De már nagyon régóta az utolsó apostol halálával, sajnos elterjedtek az antikrisztus különböző formái.


Egyébként ennek a szónak a jelentése:

Az „antikrisztus” szó jelentése ’Krisztus-ellenes’ vagy ’Krisztus helyetti’. A fogalom mindazokra vonatkoztatható, akik tagadják, amit a Biblia Jézus Krisztusról mond; mindazokra, akik fellépnek a Királyság ellen; és mindazokra, akik Krisztus követőit üldözik. Magában foglal egyéneket, szervezeteket és nemzeteket, akik vagy amelyek félrevezető módon azt állítják, hogy Krisztust képviselik, vagy alaptalanul messiási szerepet tulajdonítanak maguknak.


Tejhát itt nem egy emberről van szó, hanem sok különböző "vallásos" csoportokról, az mindegy mennyien vannak, lehetnek nagyon nagyon sokan is Valláson" belül is


A nagy figyelmeztetés, pedig már régóta folyik.

Igen van alapja, de sajnos akik ezekről beszélnek és ilyen hozzá állással, azok maguk is az antikrisztus részei, csak nem tudnak róla.

Ugyan is ha valódi keresztének lennének, és ismernék az írásokat, maguk is aktíva részt vennének a "nagy figyelmeztetésben"

De mivel azt hiszik, hogy Ők jó helyen vannak ezért nem csinálnak semmit, csak néha néha beszélnek egy egy dolgot ezekről némely ismerősnek, vagy embertársuknak, de a keresztény élet úton valójában nem járnak.


tudom ez most sokaknak fájni fog, és sok-sok nulla lesz a büntetésem.

2013. dec. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
32%
Az illuminátus rend valóban létezik, régóta beépültek a szabadkőművesek közé. Ez egy gazdasági édekcsoport, a leg vadabb vadkapitalista felfogással, luciferben hisznek, mint az emberiség megmentőjében, ( tudást, önálló akaratot adott az embereknek)tehát neki köszönhető az ami emberré tesz minket. De ez is csak egy vallás a sok közül, ha háború lesz, azt nem istenek fogják egymással vívni, hanem emberek emberekkel és ez itt a probléma. Mindig egymásban látjuk az ellenséget,a vallásokkal pedig ideológiákat gyártunk, hogy azután nyugodt lelkiismerettel ölhessük meg egymást.
2013. dec. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Nézegessél itt, vannak érdekes mondanivalók.

http://www.youtube.com/watch?v=DyBK6V-1vjw

2013. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!