Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Szerintem a biblia is csak egy kitaláltcszó,mert ember írta,számomra nem több mint pl egy Verne Gyula által írt mese!

Nem beszélve arról hogy már az elejétől fogva teli van ellent mondással az egész,vagyis elég értelmetlenné sikerűlt így mindenki úgy értelmezi ahogy akarja! Lásd a katolikusokat mikor elindították a kereszteshadjáratot, a középkorban lemészároltak népeket, azért mert nem akarták felvenni a keresztény vallást!Ja és persze mindezt isten nevébe tették hát köszönöm én ilyen istenből nem kérek.Na meg a szentlélek által megszállt Mária na ezen jót nevettem biztos a szomszéd Pista bácsi szent lelke szánta meg és az ura meg annyira hülye degenerált volt hogy bevette az isten ejtet teherbe ,megszállt a szentlélek dumát!Gondolom 2000 éve nem járt ott a tudomány ,hogy mesterségesen termékenyítsenek meg valakit! Vagy lehet hogy E.T elrabolta Máriát és teherbe ejtette mesterségesen? Ki tudja ez is lehet ennyi erővel pedig csak most találtam ki.



2013. dec. 28. 21:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Köszönjük, Einstein.
2013. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is, de mindjárt kapunk a "fejünkre" a sok valláskárosulttól, hogy ezt mi nem érthetjük. :)
2013. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is, csak az a baj, hogy amit leírtál, már lerágott csont mind.
2013. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
6%
ki tudja?
2013. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
22%

Szervusz.


"Mindjárt kapunk a fejünkre a sok vallás károsulttól"

Nem nem foglak bántani, mert jogod van azt hinni, amit akarsz.


Ám az tény, hogy ha használnád az elmédet és figyelnél, akkor sok mindenben rájönnél a valóságra.

Gondolj bele:

ezt a könyvet 40 ember 1600, felölelő évet töltött avval, hogy megírják.

S ha csupán emberi gondolatokat tartalmazna akkor valóban mese könyvnek vehetnénk.


Ám események harmonikusan összefüggnek, és olyan mondanivalóból állnak, a próféciákról nem is beszélve, hogy ezt mivel az ember halandó, nem is tudta volna befolyásolni.

Főleg, hogy az Írói, különböző korban különböző háttérrel rendelkeztek, nem is tudtak volna össze beszélni.


Nem beszélve arról, hogy emberek haltak meg ezért.

egy meséért nem szívesen halnak meg az emberek, sőt igazából az ember nem is szeretne meghalni, megöregedni sem.

S ez benne van a génjeinkben és a Dns-ben is


S azt hogy Jézus hova szülessen meg, és hogyan tegye azt amit már előtte több ezer évvel megmondtak róla, azt még Ő sem tudta befolyásolni, főleg amikor magatehetetlen csecsemőként megszületett és elkezdett nevelkedni, mint a többi ember.


Egyébként pedig a szemed előtt zajlanak azok az események amiket János leírt azért jel gyanánt, hogy figyelmeztetésül szolgáljon a mai kor emberének.


Persze Te tudod....

2013. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a te agyad a kitaláció, és nem tartom valószínűnek, hogy létezik.

Amit írsz tele van ellenmondásokkal és a stílusod is olyan, hogy abból köszi, de inkább nem kérek.

2013. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a biblia is csak egy kitaláltcszó,mert ember írta,számomra nem több mint pl egy Verne Gyula által írt mese!


Érthető, hogy neked nem több mint egy mese, mivel egy gyerek szintjén vagy.

Nem a Bibliával van a gond, hanem a te felfogóképességeddel.

2013. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

21%-os!


Tudtad, hogy a Finn teremtés mítosz több (ismétlem) TÖBB ezer évig csak és kizárólag szájról szájra terjedt? Ahhoz képes szépen és harmonikusan megmaradt a történet, pedig még csak le se kellett írni :-D Látod látod, nem is olyan nagy cucc az a 40 író munkája.

2013. dec. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%

Igen, kedves sörpocak.


De ettől nem kapunk választ Isten szándékairól, hogy miért vagyunk itt, mi az élet célja, és hogyan oldódik meg a probléma?

s azért lett leíratva ez nevekkel dátumokkal, földrajzi helyekkel, hogy a későbbi kor embere utána tudjon nézni, ki melyen hibát követett el, és azt hogyan kerülhetjük mi is el.

egyébként pedig próféciákkal van tele, hogy figyelmeztetve legyünk az utolsó napokat illetően, úgy hogy ez a könyv nem emberi akarat találmánya, hanem a mi megmentésünkre irata le az aki szeretné ha az életet választanánk...

Úgy hogy ez nem csak hogy nem mese, hanem egy életmentő üzenet.

2013. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, de ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem olyan kivételesen fantasztikus a Biblia megírásának a története, mint ahogyan azt hiszik. Nem nagy cucc, a fele amúgy is csak másolás, egy kis átszínezéssel. A Bibliának max. az egy ötöde, ami hosszabb vitára érdemes. (és igen, ide tartoznak a próféciák is, de csak bizonyos részei, mert a zöme nevetségesen nyilvánvaló)
2013. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!