Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Szerintem a biblia is csak egy kitaláltcszó,mert ember írta,számomra nem több mint pl egy Verne Gyula által írt mese!

Nem beszélve arról hogy már az elejétől fogva teli van ellent mondással az egész,vagyis elég értelmetlenné sikerűlt így mindenki úgy értelmezi ahogy akarja! Lásd a katolikusokat mikor elindították a kereszteshadjáratot, a középkorban lemészároltak népeket, azért mert nem akarták felvenni a keresztény vallást!Ja és persze mindezt isten nevébe tették hát köszönöm én ilyen istenből nem kérek.Na meg a szentlélek által megszállt Mária na ezen jót nevettem biztos a szomszéd Pista bácsi szent lelke szánta meg és az ura meg annyira hülye degenerált volt hogy bevette az isten ejtet teherbe ,megszállt a szentlélek dumát!Gondolom 2000 éve nem járt ott a tudomány ,hogy mesterségesen termékenyítsenek meg valakit! Vagy lehet hogy E.T elrabolta Máriát és teherbe ejtette mesterségesen? Ki tudja ez is lehet ennyi erővel pedig csak most találtam ki.



2013. dec. 28. 21:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"

Hiába szereted fele barátodat ha az ledöf egy késsel,ez a tanács nem helyt álló!

"


És ha az az ember is megfogadta volna a tanácsot? Akkor talán nem döfne le késsel...

Ja, hogy olyan úgyse lesz, hogy mindenki megfogadja?

Mindig lesznek rossz emberek, ugye?


Hát igen, ha azokat a könyveket, amikben a jóra irányuló erkölcsi tanítások vannak, félredobjuk (ahogy azt te is akarod tenni), akkor tényleg egyre több rossz ember lesz.


Gondolom, hogy szerinted a tudományos könyvekben van az igazság, azok az igazán jó könyvek.

Azok aztán nem kitalációk, mi?


Akkor most megkérdezem:

szerinted jobb lesz a világ akkor, ha mindenkinek csak tudományos könyveket adunk olvasnivalónak?

Akkor kevesebb rossz ember lesz?


Ha még a lehetőségét is elvesszük, hogy az emberek halljanak a „jó” fogalmáról, akkor nem csodálkozzunk, hogy az emberből állat lesz.


"

A szeretet nem véd meg semmitől hisz ez is csak egy szó és egy érzelem ,amit a testünkben végbenő biokémiai folyamatok és idegi impulzusok hoznak létre.

"


Ha neked a szeretet csak biokémiai folyamat, az elég szomorú.

Ha neked a szeretet csak egy anyagi folyamat a testedben, ami nem is tőled függ, akkor milyen ember vagy te?

Talán egy robot vagy, aki nem tud akarni semmit magától?

Talán a kérdés, amit fel tettél, az is csak egy biokémiai folyamat eredménye?

Meg az én válaszom is?

Két biokémiai folyamat beszélget egymással?

Ezt te sem gondolod komolyan...


"

Szóval ehhez a bibliai tanácshoz az embernek meg kéne szűnnie embernek lenni!

"


Tehát szerinted az ember, ha szeret, akkor kevésbé ember?

Akkor szerinted az embert a gyűlölet teszi emberré?

Hova vezet ez a gondolkodás?


"

De úgy szeretem ,hogy mindig a szépet és a jót emelik ki a bibliából mindenhol, holott a sok erőszakon és nem akarom észre venni ,hogy ilyen is van benne oldalakon meg átlapoznak mintha ott sem lenne pedig bőven van benne abból is!

"


Tudsz olyan részt idézni a bibliából, ami arra buzdít, hogy gyilkoljunk?

2013. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

"Szerintem a te agyad a kitaláció, és nem tartom valószínűnek, hogy létezik.

Amit írsz tele van ellenmondásokkal és a stílusod is olyan, hogy abból köszi, de inkább nem kérek."


Először is én nem sértegettelek!Inkább a te stílusoddal van baj,úgy hogy vegyél visszább az arcodból!Ezért van a vallás kritika ,hogy ilyen kérdéseket lehessen feltenni! Ha nem tetszik mehetsz a szentfazekok kérdéskörébe válaszolgatni ott majd mindenki imádni fogja a bibliát és helyeselni a válaszodat!

Másod szór az én irományomba nincs ellentmondás ugyanis sehol nem pártoltam a vallást benne,végig csak ellene beszéltem!Arról nem én tehetek hogy baj van az értő olvasásoddal,de látszik is mert még mindig mese könyveket olvasgatsz!

Harmadszor sajnálom ,hogy fáj az igazság!

Negyedszer ez van fogad el és gondolkozz el azon ,hogy ma már a föld lakosságának a 80 százaléka semmilyen istenben nem hisz a legtöbb kereszttény is ráébredt arra ,hogy a biblia egy emberek által írt könyv mert teli és teli van ellent mondással,biológiailag lehetetlen dolgokkal az akkori korban (szűzen szülés) és logikátlan írásokkal!

De ha neked jobb nyugodtan higgy egy mesében ha ezáltal jobban érzed magadat!

2013. dec. 29. 22:45
 23/38 A kérdező kommentje:

Eredj már a máshova a bibliáddal.

Amúgy igen lényegében szerves gépezet a testünt tehát mondhatjuk úgy is biológiai robot!

Amúgy csak elmagyaráztam miért érzel akár mit is és tény ha nem lenne ilyen bonyolult a testünk akkor nem éreznél se szeretetet semmit.Vagyis a fizikai valóságban nem léteznek érzelmek! eredetileg minden érzelem csak a fajfenntartást szolgálta,szaporodás,túlélés stb!

"Milyen ember vagyok én"

Attól még hogy elfogadom a valóságot és próbálom megérteni hogy működik a környezetünk ettől még nem fogok öldöklésbe kezdeni,hogy jaj nincs isten és jézuska , attól hogy a spirituális maszlangoknak nem hiszek,miért lennék bűnöző!


"Tehát szerinted az ember, ha szeret, akkor kevésbé ember?

Akkor szerinted az embert a gyűlölet teszi emberré?

Hova vezet ez a gondolkodás? "


Na és ezt hol írtam ?sehol!


A bibliából nem kell idézni semmit fél világot lemészárolták isten és a biblia nevébe szerintem ez már önmagába is elég negatív bizonyíték keresztény vallás ellen,ha valaki okos volt azt elüldözték,kivégezték ,boszorkánynak vagy eretneknek tartották ez ott van mind a történelemben!


Nem idézek én sehonnan mesekönyveket már rég nem fogok a kezembe,én nem voltam olyan fanatikus, hogy egy akkora mese könyvet mint a biblia bemagoljak.De megint csak azt mondhatom mindig csak a szépet a jót veszitek észre ! Áldott legyen az Ori.XD

Amúgy mondtam már ha nem tetszik az amit itt írunk el lehet menni olyan témakörbe ahol vallásos emberek csevegnek! Ha száz százalékra hinnél a biblián írtaknak, akkor nem jönnél ide vitatkozni!Szóval mivel itt vitatkozol velem ez is az én igazamat bizonyítja!

2013. dec. 29. 23:14
 24/38 A kérdező kommentje:

"Gondolom, hogy szerinted a tudományos könyvekben van az igazság, azok az igazán jó könyvek.

Azok aztán nem kitalációk, mi? "

Könyörgöm nem űrutazásról beszéltem meg idegenekről hanem az alkalmazott tudományról,természet tudományról,biológiáról! Szerinted akkor a 11 villamos amivel ebédelni mégy haza ,vagy az autódba a belső égésű motor,gyógyszerek amit beszedsz , a kenyér amit megeszel,víz amit megiszól,akkor ezek is csak kitalált ciok?

Abban szerinted mi kitalált cio van ,hogy egy szűz lánynak természetes úton nem lehet gyereke,mert ha lesz akkor már nem szűz! Ebbe milyen kitalált cio van neked?

Könyörgöm ez egy bebizonyított tény hogy szüzek szüzen nem lehetnek várandósak sőt már 2000 éve is tudták az emberek ezt!Az egyetlen aki nem tudta az csak Józsi bácsi volt és Mariskának olyan jó volt a meggyőző képessége ,hogy utána mindenkivel elhitette, hogy a szentlélek csinálta fel és a végére csak Mariska néni és Pista bácsi tudta hogy a kis Jesus apja Pista bácsi!!

2013. dec. 29. 23:35
 25/38 anonim ***** válasza:
A stílusodból és az indulatosságodból jól látszik, hogy hova vezet a materializmus.
2013. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

"A stílusodból és az indulatosságodból jól látszik, hogy hova vezet a materializmus."


Ni csak kibeszél.Nem unod már ezt a stílusodból eredő dumádat?

Olyan stílusban írtam neked vissza ahogy te írtál nekem!

Egyébként mi bajod van? Se nem átkoztalak,se nem szidtalak,sőt le sem hülyéztelek .Ellenben te az első kommentedbe már beszóltál!

idézlek

"Szerintem a te agyad a kitaláció, és nem tartom valószínűnek, hogy létezik.

Amit írsz tele van ellenmondásokkal és a stílusod is olyan, hogy abból köszi, de inkább nem kérek.

"


Szóval nem tudom kinek is van baj a stílusával és melyikünk is az indulatos?

Szóval a legelső írásod után ne csodálkoz ,hogy olyan a fogadj isten, amilyen az adjon isten!(Baxus még vallásos leszek a végén :D)

Amúgy mindenhol ezt a stílus dumát hozod elő ha nem tudsz megcáfolni egy bebizonyított tényt?

2013. dec. 30. 00:16
 27/38 A kérdező kommentje:

Amúgy papolsz itt a jóról meg a rosszról,meg a szeretetről!De ha csak szeretet és jó dolgok lennének a világon akkor,honnan tudnád hogy mi a jó,ha a rosszban még nem volt részed?

Jó nélkül nincs rossz és rossz nélkül sincs jó!

Ha csak szeretet lenne a világon pont akkor válnánk csak igazán szerves gépekké.Erre mondtam azt hogy megszűnnénk embernek lenni!

De ezt a bibliában gondolom nem írták le!

2013. dec. 30. 01:04
 28/38 A kérdező kommentje:

"Szeresd felebarátodat mint önmagadat"

Ehhez még annyit,hogy a felebarát az ellenséget jelenti !

Ezért írtam azt hiába szeretném a fele barátomat ha a mellkasomba állít egy kést!

Ha meg barát lesz belőle akkor már nem felebarátom,hanem barátom!

Ezért írtam azt hogy ez a szeresd a felebarátodat kijelentés teljesen értelmetlen és ellentmondásos!Mert ha mind a ketten szeressük egymást akkor már nem felebarát!

De egy szót nem írtam arról hogy mindenkinek rossznak kéne lennie!

2013. dec. 30. 01:16
 29/38 anonim ***** válasza:
Ha felbérelek 1 profi fejvadászt a 21%-osra és kiderül, hogy én voltam, akkor hány évet kaphatok?
2013. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
BIBLIA - A LEGHOSSZABB MESEKÖNYV
2014. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!