Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Szerintem a biblia is csak egy kitaláltcszó,mert ember írta,számomra nem több mint pl egy Verne Gyula által írt mese!

Nem beszélve arról hogy már az elejétől fogva teli van ellent mondással az egész,vagyis elég értelmetlenné sikerűlt így mindenki úgy értelmezi ahogy akarja! Lásd a katolikusokat mikor elindították a kereszteshadjáratot, a középkorban lemészároltak népeket, azért mert nem akarták felvenni a keresztény vallást!Ja és persze mindezt isten nevébe tették hát köszönöm én ilyen istenből nem kérek.Na meg a szentlélek által megszállt Mária na ezen jót nevettem biztos a szomszéd Pista bácsi szent lelke szánta meg és az ura meg annyira hülye degenerált volt hogy bevette az isten ejtet teherbe ,megszállt a szentlélek dumát!Gondolom 2000 éve nem járt ott a tudomány ,hogy mesterségesen termékenyítsenek meg valakit! Vagy lehet hogy E.T elrabolta Máriát és teherbe ejtette mesterségesen? Ki tudja ez is lehet ennyi erővel pedig csak most találtam ki.



2013. dec. 28. 21:50
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:

Úgy látom, olyan érvekre alapozol, amiket a tudomány világával nem lehet megcáfolni.Márpedig te csakis az olyan érveket fogadod el, amilyeneket te használsz.Így két párhuzamos sínen halad a gondolatmenetünk és nincsenek váltók, biztos vagyok benne hogy téged nem lehet meggyőzni.

Lehet, hogy egyszer saját magad fogsz rájönni, hogy tévedtél és lehet, hogy ez csak a halálod után lesz.

Egy dologra szeretnélek kérni: Ha találkozol életed során olyan emberrel, aki hívő és valóban hisz, Bibliával vagy anélkül, kérlek ne zargasd majd őt ezekkel az érvekkel, ha olyan mint én( most szólalok meg először), akkor azért mert csak elbeszélnétek egymás mellett, ha pedig egyáltalán nem rendelkezik tudással ezen a szinten, túl könnyen győznéd meg őt saját igazságodról, könnyű, de tisztelet nélküli győzelmet aratva a másik gondolatai felett!

2014. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 ceri ***** válasza:

"És ki is végezték mielőtt a buta nép rá jött volna ,hogy az egész vallásuk egy nagy szemfényvesztés és átverés!"


Ilyen alapon az emberiséget is lehetne hibáztatni a társadalmak törvényei miatt, mert voltak hamis, korrupt bírók akik visszaéltek a hatalmukkal. Ügye e miatt azért ne legyen törvények nélküli anarchia? Vagy igen?

2014. aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 ceri ***** válasza:

"ma már a föld lakosságának a 80 százaléka semmilyen istenben nem hisz a legtöbb kereszttény is ráébredt"


se hisz -pénz a neve- csak anyagiakban, ami az állati szint. A 80 % meg konzumidióta.

2014. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 ceri ***** válasza:

"Ehhez még annyit,hogy a felebarát az ellenséget jelenti ! "


hát ha ennyire nem vagy tisztában alapfogalmakkal, akkor nem csoda, hogy itt tartasz, A felebarát a másik embert jelenti -címkék nélkül.

2014. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 ceri ***** válasza:

"Ha csak szeretet lenne a világon pont akkor válnánk csak igazán szerves gépekké.Erre mondtam azt hogy megszűnnénk embernek lenni! "

Nem hinném, hogy csak a szeretet-gyűlölet ellentétpár adhat értelmet az emberi létnek. Még kevésbé hiszem, hogy attól vagyunk emberek ha gyűlölünk. Persze néha megesik, de erre nem kell törekedni, meg semmi ártó dologra a másik ember iránt -előfordul mindenhol baj magától is. Balesetek is vannak, de nem hinném, hogy ezért szándékosan el kellene ütnünk embereket az utakon, hogy megélhessük az emberségünket. Aki így gondolkodik az sztem is beteg agyú.

2014. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 ceri ***** válasza:
Nem mellesleg Jahvetól is elfogadhatatlannak tartom a háborúra, öldöklésre, nem benne hívő népek csecsemőtől aggastyánig való kiirtására vonatkozó rasszista felszólításait, helyeslését. Ez alatta van az emberi szintnek is. De hát ez meg legyen az őt imádók lelkiismereti gondja. Magyarázkodni persze lehet, de ezen a szinten felesleges. Ennél lejjebb már nem nagyon lehet lenni.
2014. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Természetesen nem kell hinned semmi olyanban amiben nem szeretnél. Csak azt nem értem, hogy ettől még miért kell úgy csinálni, mintha ez kötelező lenne és úgy beállítani magad mintha mindent tudó lennél a bibliával kapcsolatban, és te felismerted az igazságot most pedig lázadsz ellene.


Azt sem étem, hogy gondolod, hogy 2 ezer éven át senki nem volt aki feltette volna ugyan ezen kérdéseket a vallás berkein belül. Főleg, hogy nagyon más olvasnivalójuk nem is volt. Tehát volt idejük ezeken elmélkedni.


Szomorú vagyok, hogy kijelentvén, hogy te nem hiszel és nem is érdekel, de főként nem is értve a bibliát, ennyire agresszíven gyalázkodol.


---


A bibliában csak horror vnan.


Nos ez igaz. De ez megint csak a meg nem értést mutatja. Kezdetben az ó szövetség egyáltalán nem képezte részét az újnak. Ennnek egyszerű oka van. Az új szöv. erkölcse és Istene nem egyeztethető az ószöv. tanaival.


Csakhogy idővel felmerült egy probléma. Ugyan kezdetben sok zsidó lett keresztény, akik tudták és merték mózes könyveit. Így értették Jézus tanait. Ám idővel egyre tõbb olyan tagja lett a gyülekezetnek, akik nem értették, hogy mit miért mond Jézus, milyen szokásoknak szegül ellen és a legfontosabb. Miért pont a zsidók közzé született?


Ezért komoly viták közepette, de az ószövetség néven megjelent tanítás, Mózes 5 könyve azért lett előzmény, hogy mindenki megértse, Jézus mit tanít. Miért tanít az ellenség szeretetéről? Miért szegi meg a törvényeket, miért gyógyít elesetteket, mit jelentenek a erkölcsi tanításaik.


A legfontosabb. Oda kell születnie a megváltónak, ahol a legnagyobb a sötétség, gyűlölet és gonoszság. Miért?


Pontosan azért, mert 1, ha a legjobbak közzé születik, akkor nincs dolga, akkor felesleges volt eljönnie, nincs mit tanítania. De persze csak ha egy picivel is jobb helyre születik, mint a legsötétebb hely, akkor minden alatta lévő megváltatlan marad. De mivel oda születik, ahol a legkevesebb a fény, szeretet, becsület, mindenki aki kicsit is jobb náluk ugyan úgy megváltatik.


Ezt persze nem érthetnénk, ha nem ismrjük a zsidók múltját, miként viselkedtek ellenségeikkel és barátaikkal. Ma teljesen természetesnek vesszük, hogy a "ne ölj" törvény micsoda szellemi magaslat. De ez előtte nagyon sokáig egyáltalán nem volt ennyire természetes. Nyilván voltak gyilkosságok, de milyen közösség az, ahol Isteni törvény, hogy "ne ölj", "ne lopj", "tiszteld szüleidet", és lehetne sorolni. Hát ez nem épp azt mutatja, hogy az erkölcs magaslatán álltak.


---


Gyilkoltak Isten nevében.


Nos tudod az ószövi Istene alapján megteheti, mert Jehova neki adta és kész. Meg lehet ezt ideologizálni. A bizánci császári korona zománcképei csak ószövetségi jelképű. Szerinted ők milyen erkölcsöt fognak követni? Nyilván a zsidókét. Jézus tanai pedig meg sem fordultak a fejükben.


Az első négy kersztes hadjárat mind katonailag mind erkölcsileg hatalmas bukta volt. A nyugat elbukott, mert nem követték Jézus tanait.


A magyar szent koronán csak újszövetségi képek vannak, ezekből pedig 4 az orvos szent. Magyar király vezette az 5.-ik keresztes hadjáratot, amely során nem volt komolyabb ütközet, főleg nem a főseregekkel. A magyar király visszaszerezte a keresztény becsületet, és miután hazatért, több keresztes hadjárat nem is indult.


A biblia egy két élű fegxver, ha rosszul használják, a legpusztítóbb fegyyver lehet, ha viszont jól használják, akkor az életet óvni lehet vele.


Saladin az akkori iszlám sereg vezetője egyszer sem támadta meg a magyar sereget. Nem volt o rá. Nem fosztogattak és nem gyilkolásztak. Keresztény módjára viselkedtek.


---


Nyilván én védeni próbálom a kereszténységet és nem pedig megtéríteni titeket. A helyzet az, hogy tény, hogy a kereszténység nevében sok bűnt elkövettek, de mindig van választása az embernek. Elkezdheti leköpködni és szidni és gyűlölni, vagy ezek helyett mutasd meg, hogy akkor te jobb tudsz lenni mindennél. Eddig ennek ellenkezőjét bizonyítottátok. Egyelőre ugyan úgy gyűlölködtök mint a hitgyülisek.


Én Jézus hitű vagyok, a célom, hogy az ő becsületét védjem a magam módján, a tanításának becsületét. Persze csak a magam módján.


---


Fele barát soha semmikor nem jelentett ellenséget. A fele barát a szomszédod, felebarátod a többi magyar, felebarátod az, akivel nem akarjátok egymást megölni. Aki már életedre tör az az ellenséged.


Szeresd dllenséged mint fele barátod. Ez nem azt jelenti, hogy az ellenséged a felebarátod :) ez azt jelenti, hogy bánj ellenségeddel barátian. Ismerd a megbocsátást, ismerd a kegyelmet, ismerd a szeretetet és ne gyűlölködj, ne vezéreljen bosszúvágy, ne ármánykodj és ne ölj védteleneket.

2014. szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


És szerintem te sem a Bibliát, sem pedig az egyháztörténelmet nem ismered.

2014. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!