Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van olyan nagy különbség...

Miért van olyan nagy különbség ember és majom között?

Figyelt kérdés

Ha az evolúció működik, akkor mért van olyan nagy különbség ez ember és a majom között? Más fajok esetében sokkal közelebbi rokonság van külsőleg. Miért nincs olyan faj, amelyik tud egy kicsit emberi nyelvet beszélni, de nem annyira, mint az ember? Miért nincs olyan faj, amelyik korlátozni tudja az ösztöneit a civilizáltság érdekében, de nem annyira, mint az ember?

Most itt nem arról beszélek, hogy az emberek között is vannak igen nagy különbségek, ugyanis egyfelől közel sem akkorák, mint az ember és a csimpánz között, másfelől még ha nagy különbségek vannak egyes népek között (pl. intelligencia), akkor is egy fajba tartoznak biológiailag.

Nekem az az erős különállás azt az érzésemet erősíti, hogy ez nem a véletlen műve, hanem egy felsőbb erő akarata miatt van így.


(Jelzem, nem értek a természettudományokhoz, csak kíváncsiskodom.)



2013. dec. 29. 00:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
A majmok értelmesebbek:)
2014. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert az egyik ember, a másik állat.

Az evoluciós történet csak egy feltételezés, ezt ne felejd el.

2014. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
felejtsd
2014. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
94%
Az evolúció nem feltételezés, hanem tudományos tény, ahogy az is, hogy az ember is csupán csak egy állat.
2014. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Oké, az egyik ember, a másik állat, de szemmel látható hasonlóságok vannak a két lény között, függetlenül attól, hogy volt-e evolúció vagy sem.
2014. jan. 23. 17:22
 26/32 A kérdező kommentje:
Persze a kérdésemben azt írtam, hogy nagy a különbség. Az ellentmondást az oldja fel, hogy attól függ, milyen léptékkel nézzük. Egy szamár és egy ló közelebb áll egymáshoz, mint a csimpánz és az ember, mert az előbbieknek lehetnek közös utódaik.
2014. jan. 23. 17:24
 27/32 anonim ***** válasza:

Doc Holiday

Az evolució lehet, de én az evoluciós történetről írtam, ha nem vetted volna figyelembe.

2014. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy te arra gondoltál, de az "Evolúciós történet" fogalmat a tudomány nem ismeri, úgyhogy éppenséggel teljesen mindegy, hogy te milyen kicsavart dolgot értesz alatta.

Gondolom valami olyasmit, hogy a majom lemászott a fáról, 5 perc múlva meg ember volt.

2014. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Engem érdekel: mi az "evolúciós történet"?
2014. jan. 24. 18:27
 30/32 anonim ***** válasza:

Kérdező:Egy nem létező fogalom,amiről 14%-os barátunk azt hiszi hogy létezik,pusztán azért,mert ő ismeri (mivel ő maga találta ki ezt a fogalmat,ezért persze hogy ismeri)


Körülbelül annyi jelentése van mintha az "indukció" folyamát nem ezzel a szóval hanem az általam kreált "indukciós történet" fogalommal" illetném.Ez így semmi pluszt nem tartalmaz.

2014. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!