Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Halálunk után hogyan kerülhetü...

Halálunk után hogyan kerülhetünk az "örök boldogságra", mikor a boldogság egy e világi érzés?

Figyelt kérdés
a boldogsághormont az agyunk termeli, miután meghalunk az agy működése leáll, és ezt nem képes tovább termelni. akkor hogyan beszélhetünk örök BOLDOGSÁGRÓL?
2014. jan. 1. 16:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan beszélhetünk örök boldogságról?


Szervusz.

Ha olvastad valaha a szent írást akkor tudhatnád, hogy maga a Teremtő is boldog Isten és az angyalai is azok.

ezért a boldogság, hozzá tartozik a szellemiségedhez. Hiszen "lélek" nincs az Te magad vagy és öntudattal rendelkezel,

Ha feltámadsz a teremtő azt az öntudatot adja vissza az elmédbe, amivel rendelkeztél.

Az égbe pedig nem mehet mindenki, de aki oda megy az is azt az Ön tudatot kapja vissza amivel rendelkezett, csak más Testformában.


(1Timóteusz 1:11) 11 amely a boldog Isten rám bízott, dicsőséges jó híre szerint való.

(Lukács 15:10) . . .öröm támad az Isten angyalai között egyetlen bűnös miatt, aki megbánást tanúsít.”

(Jób 38:7) . . .És Isten minden fia lelkendezve kiáltott?


Az angyalok is boldogok és tudnak örülni...

2014. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"Ha olvastad valaha a szent írást akkor tudhatnád, hogy maga a Teremtő is boldog Isten és az angyalai is azok."


Thank you, Captain Obvious. Hát miért is nem tudtuk egy több száz oldalas, zagyva szövegből kikövetkeztetni ezt? És megtalálni pont azt az idézetet, amit te is?


"Az angyalok is boldogok és tudnak örülni..."

= a képzeletbeli élőlények a nem létező hormonjaikkal tudnak olyat csinálni, amit csak a fizikailag létezők

2014. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem igaz.

Ugyan is boldogság egyén függő,

Mindenki az tud lenni aki jól érzi magát abban az életében amelyben van

Mert hormon ide, hormon oda, hány boldogtalan ember van a földön, ők miért nem boldogok?

Mert az életükben megfosztották attól ami az embert boldoggá teheti.

az angyalok pedig a maguk környezetében boldogok, mert rendelkeznek ön tudattal, ahogy mi is, és amit át élnek, vagy ahogy élnek, örömre ad okot nekik is.

2014. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Mert hormon ide, hormon oda, hány boldogtalan ember van a földön, ők miért nem boldogok? "


Ha meg nem lennének hormonok, akkor abszolúte nem lennének boldog emberek.

2014. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
16%

#12 már bocs, de ez megalapozatlan kötekedés!

Az egri csillagokról (és szándékosan nem a Harry Pottert írtam) is kérdezhetett volna a kérdező, ahhoz sem tudnál hozzászólni, mert nem olvastad (csak feltételes mód) Ha mégis hozzászólnál, akkor is csak annyira tellene, hogy az csak egy történet...


Ha a Bibliai történetekről van szó, akkor nem kell belekötni abba, hogy ez csak mese és csak az idióták hisznek benne, hanem az alapján válaszolni a kérdésre...

Persze erre képtelen vagy, mert fingod sincs arról, hogy miről szól!


És mivel Isten a Biblia szerint mindenható!

Így tulajdonképen meg is válaszoltuk a kérdést! Ha Isten úgy akarja, akkor boldog leszel, ha bele gebedsz is! :D

Ha fel kell támadnunk, akkor fel fogunk támadni, de nem hiszem hogy ezt egy zombi apokalipszisként kell elképzelni!

2014. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es válaszoló! Én elélek lehet 100 évig, ha Isten is úgy akarja. Aztán akkor 100 évesként fogok feltámadni? És akkor érezzem magam jól?

Hatalmas igazságot mondtál!

Szerencsére én nem hiszek a feltámadásban, mert ahogy te is mondod, ez nem lehet az igazság.

Én abban hiszek, hogy a lélek vagyok. De nem elég a hit, ezt tudni kell!

"Hát annyi szent, hogy a boldogságért a test a felelős nem a lélek, mint az kiderült."

Hogy állíthat valaki ilyen, alapozatlan hazugságot? Mert miből derült volna ki, hogy a test a felelős a boldogságért?

2014. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Hékás, 15. nem kell ám begurulni.

Tudom miről szól a Biblia.

Valami beszélő kígyóról, beszélő szamárról, Lót éjszakai kalandjairól a saját lányaival, Ábrahámról, aki csak egy párszor tagadta le a feleségét, meg aki kinyírta volna a saját fiát, Jóbról, akit azért szívattak (Isten jóváhagyásával) mert hitt Istenben, tömegmészárlásokról, kinyírt fügefáról, mert épp nem volt rajta gyümölcs.

Most így ennyi jutott eszembe.

2014. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%

" Hát miért is nem tudtuk egy több száz oldalas, zagyva szövegből kikövetkeztetni ezt?"

Bocs, én csak erre alapoztam! :D :D :D


De a lényeg akkor is az, hogy ha a Bibliából kérdeznek akkor arra alapozva illik válaszolni! ;)

Tök mindegy, hogy ki mit hisz!

2014. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

ajjaj kedves 17-es.

Nálad ezek csak történetek, de nem tudod, miért történtek úgy ahogy.

Ha tudnád mi az oka, és a mondani valója, akkor nem írtál volna ilyet.

De addig csak történet marad számodra, amiből nem tudsz tanulságot levonni.

2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mellesleg még annyit hozzátennék, hogy az emberek, még ha olvassák is a Bibliát, akkor sincsenek úgy "összerakva", hogy van egy kérdés, és kapcsiból, fejből idézzenek belőle.

Ilyen szempontból elismerésem annak, aki fejből idéz, ugyanakkor gondolom mást nem is nagyon olvas, ezért is ez az előny.

És igen. Történetek maradnak számomra, mert veletek ellentétben nem csak a Bibliát olvastam, hanem - micsoda eretnekség - sok minden mást is. És egyáltalán nem kirívó az igazságtartalma a Bibliának a többi kitalált történethez képest.

2014. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!