Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem túl egzaktak...

Szerintetek nem túl egzaktak a vallások?

Figyelt kérdés
tehát az ember csak térben és időben képes gondolkodni. lehet dobálódzni olyan szavakkal, hogy túlvilág, meg Isten, vagy akármi, de ezt semmilyen szinten nem tudjuk felfogni, mert a halál utáni "élet"(tegyük fel, hogy van ilyen) egy téren és időn kívüli valami. ugye szokták is mondani, hogy Isten számára nem létezik idő. ennek ellenére a vallások, beszéljünk most az egyszerűség kedvéért a kereszténységről, komoly dogmatikával rendelkeznek, ami konkrétan leírja, hogy miként juthatunk a mennybe, pokolba, vagy a tisztítótűzbe, satöbbi. mégis honnan veszi valaki a bátorságot, hogy olyan dologról írjon egzakt módon, amit egyszerűen nem tud az agyával felfogni?
2014. jan. 2. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj...eladó csak úgy tud eladni, ha ő maga is ismeri a terméket, nem?

Ha nem lenne meghatározás pl. a túlvilágról, akkor nem lenne miben hinni.

2014. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

persze, ezt írni is akartam, hogy arra nem lehet építeni egy vallást, hogy van valami az evilágon túl, de fogalmam nincs, hogy mi, mert nem tudom felfogni.


csak hogy valaki hogy képes ennyi megalapozatlan halandzsában hinni, az nekem örök rejtély marad...

2014. jan. 2. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

"hogy Isten számára nem létezik idő"

Az idő csak egy fogalom, ami a változással (mozágssal) hozzható összefüggésbe.

A múlt már nem létezik, a jövő még nem letézik és mindenhol jelen van.

Természetesen ha minden állna, akkor is tudnánk számolni az időt. Csak nem lenne értelme és definiálni kellene, hogy mi alapján tellik.


A kérdés hibás, hogy volt-e idő a világ keletkezéskor.

Ha valami statikus, mitől lett dinamikus? Ha dinamikus volt, akkor mitől?


"mégis honnan veszi valaki a bátorságot, hogy olyan dologról írjon egzakt módon, amit egyszerűen nem tud az agyával felfogni?"

Én elfogadom másnak a hitét. De az erkölcsben nincs relatívság(vagy ha igen, akkor nem hagyom, hogy az enyém sérüljön.)

Én sem szólok a másik életébe, ő se erőszakoskodjon.

Izlés nem = erkölcs.


Jó indulat a lényeg. Építés, fejlődés kell rombolás helyett. Élj ahogy akarsz, de ha másokat nem engedsz élni, ne várd, hogy ők engedni fognak téged.

2014. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1) Még sosem hallottam, hogy bárki EXAKTnak mondta volna bármelyik vallást.

Attól tartok, nemtudod, vagy rosszul tudod, mit jelent az a szó, hogy exakt.

Exakt tudományoknak nevezik a matemetikát és a fizikát, a kémiára azt szokták mondani, hoyg jó úton van ahhoz, hogy exakt legyen, illetve bizonyos részei már exaktak.

Ezekben a tudományokban úgy határozzák meg a fogalmakat, hogy azokat CSAK EGYFÉLEKÉPP lehet érteni és minden egyéb is teljesen pontos.

Van néhány alaptörvény, úgynevezett axioma, amit elfogadnak igaznak ( a tapasztalt nyomán ) azután ezekbõl vezetik le az egyéb állításokat. Minden pontosan "kijön".


Ezzel szemben a vallásokban legfeljebb I-ten léte egyértelmû és a valódi egyistenhívõ vallásokban ( zsidó és muszlim ) I-ten fogalma. Minden egyébnek sokféle jelentése van és lehet.

Gondold meg, hogy a középkorban szorgalmasan grillezték az eretneket, II. János Pál pápa pedig bocsánatot kért az emberiségtõl azokért a szenvedésekért, amit az Egyház okozott.


2) A tér és az idõ anyaghoz kötött fogalmak: térnek csak akkor van értelme, ha "valami van benne". A teret mérjük, a méréshez anyagi testeket használunk fel.

Idõ alatt érthetünk idõPONTOT, vagy idõTARTAMOT. Az idõPONT: amikor egy pillanatszerû esemény történik. Esemény csak anyagi testtel történhet. Éppígy az idõtartam, ami két esemény között eltelik. Megint csak anyagi testekre van szükség, amikkel a két esemény történik.

I-ten számára - bizonyos értelemben - csakugyan nem létezik idõ, tér sem, pontosabban - szanet Ágoston fogalmazott úgy, hogy - I-ten a Világot nem az idõben, hanem az idõvel EGYÜTT teremtette.

Ezért értelmetlen a kérdés, hogy mi volt a teremtés elõtt? Mert a teremtés elsõ pillanata jelentette az idõnek is a kezdetét. Az elõtt - ez egyszerûen nem létezõ fogalom.

2014. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd elfeldtem: "eladó csak úgy tud eladni"


Aki ezt írta, az úgylátszik még nem próbált venni komolyabb mûszaki cikket, vagy mondjuk operációs rendszert.

Komolyan gondolod, hogy egy hipermarket eladója tényleg ismeri a laptopokat, amiket elad? El tudja mondani, hogy mit tud a benne levõ proci? Ezt csak olyan gondolhatja, aki még nem próbált venni ilyesmit, vay szintén nem tud róluk semmit, tehát ha az eladó azt mondja, hogy ez egy jó cucc, azt hiszi, az eladó ismeri.

2014. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...kedves kérdező!


"persze, ezt írni is akartam, hogy arra nem lehet építeni egy vallást, hogy van valami az evilágon túl, de fogalmam nincs, hogy mi, mert nem tudom felfogni.


csak hogy valaki hogy képes ennyi megalapozatlan halandzsában hinni, az nekem örök rejtély marad..."


...talán a te számodra egzakt...de van, aki képes felfogni...mi több te is fel tudnád, ha képes lennél előítéletek nélkül szemlélődni e -világban, mert minden megismerhető...Isten úgy alkotta meg e- teremtett világot, hogy abból ŐT megismerhessük, sőt a túlvilágot is...analógiákról ha nem hallottál még, akkor olvasd az ÚJ-Szövetséget, hátha képes leszel rájönni, miképpen tanít Jézus a KRISZTUS, és akkor még te is tanulhatsz (analógiákkal megértheted azt is amit addig elvontnak, titkosnak hittél, és rájössz majd, hogy semmi sinsen elrejtve az ember elől, minden nyilván van előtte, ha van szeme láthatja, ha van füle hallhatja...:)


...neked nyilvánvalóan nincsen még, ezért tartod egzaknak...viszont abban igazad van:"... veszi valaki a bátorságot, hogy olyan dologról írjon egzakt módon, amit egyszerűen nem tud az agyával felfogni?"...de onnan ,ahonnan te is vetted a kérdésedhez, amit te sem értesz...:(

2014. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Aki ezt írta, az úgylátszik még nem próbált venni komolyabb mûszaki cikket, vagy mondjuk operációs rendszert. "


Megrekedtél a pénztáros eladónál barátom. A példa tökéletes csak nem bővíthető ki minden boltra és eladóra, de ez a szűkebb értelembe vett standard eladó-termék kapcsolat -.-"

Nem tudom Közgazdaságot tanulsz/végeztél?

Netán kereskedelmit?

Szép is lenne, ha a Földön minden eladó olyasmit árulna, amiről semmi gőze sincs.

2014. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!