Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a zsidó...

Mi a véleményetek a zsidó vallásról és úgy általában a zsidókról? Ha utálod miért utálod, ha szereted miért szereted őket?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem utálom és nem szeretem őket. Nem gondolom, hogy bárkit is a valása alapján kellene megítélni.

A zsidó vallás dolgaival nem értek egyet, számomra kimondottan ellenszenvesek a tanai (legalábbis ami az Ószövetségben le van írva), és ahogy hallottam, a Talmudban is vannak cifra dolgok... De ugyanilyen alapon ellenszenves számomra a kereszténység is, meg az iszlám is. A rendszert utálom, nem az egyes embereket. Őket akkor fogom utálni, ha konkrétan ellenem tettek valami rosszat.

2009. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Nem szeretem.


Mégpedig azért nem, mert mindenhol az ember alá dörgölik, hogy velük mennyire kib@sztak, miközben detto ugyanezt csinálják ők is a palesztinokkal.


Ezen kívül nincs semmi bajom velük. Vannak zsidó barátaim is, igazából k*rvamód lesz@rom, hogy ki hova született, az a fontos, hogy mit csinál.

2009. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Se a zsidó vallást, se a zsidó népet nem szeretem. Az most nagyon is hosszú lenne, hogy miért nem.

Legyen annyi elég, hogy kb. 3000 éve mindenkinek volt velük baja, és talán nem véletlenül...

2009. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Szeretem őket! Főleg a leghíresebbet, Jézust! Nagyon sok megpróbáltatás éri őket, de állják a sarat! Nagyon kedves és szeretetreméltó emberek!
2009. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Semleges érzelemmel vagyok irántuk. Tudom, ez egyesek szerint hazaárulás, de akkor is így van. Vannak zsidó ismerőseim, ők is ugyanolyan emberek, mint a magyarok.
2009. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ennyi, ha jól együttműködünk, akkor jók vagyunk, mindegy ki micsoda, ha be akarják sorolni valahova. Ha meg tényleg, konkrét eset van, hogy XY átvert, akkor tockos.
2009. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem kifejezetten kedvelem őket, de nem is utálom.

A talmudban leírt dolgok miatt. Ha egy nem zsidónak megtalálod az elvesztett dolgát nem vagy köteles visszadni.

Nagyon elvannak magukkal és csak a pénz érgekli őket semmi más.

2009. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
35%

A zsidó vallásnak ma már nem sok köze van a zsidó emberekhez. Vannak vallásos és nem vallásos zsidók, az utóbbi sokkal több. Főleg Magyarországon, de pl. Izraelben is több a nem vallásos.(80%)

Olyan zsidók is vannak akik hisznek Jézusban és így már nem is "igazi" zsidók a vallás szerint, mégis annak születtek.

A zsidókat azért szeretem mert én is félig az vagyok és megértjük egymást. Legalább nem kezdik el nekem szidni a zsidókat és általában semmilyen népet a társaságomban. Amit elég nehezen viselek el egy nem zsidó társaságban, hogy kb. 10 perc után vagy a komcsikat (jobb vagy balosokat!) vagy a zsidókat vagy a cigányokat kezdi valaki szidni, de nem ám moderált formában! :(

Utálom az olyan zsidókat, akik szégyent hoznak a többi zsidóra azzal hogy pénzéhesek vagy nem becsületesek. Nekik(nekünk) kellene igazán példát mutatni becsületességből.....

2009. dec. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Mikor a holokausztra gondolok, együttérzek velük.

Am a valláukkal nem értek egyet.

2009. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Feleségem zsidó, immár 40 éve vagyunk házasok. Hál' Istennek mindketten ateisták vagyunk :-) Kiterjedt rokonságában csak kedves, becsületes embereket találtam.
2009. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!