Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet megváltoztatni az...

Hogy lehet megváltoztatni az önsajnáltató, vesztes hozzáállást?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok egyedül, ez kikészít, munkám sincs és ki akarok ebből törni. De semmi erőt nem érzek magamban hozzá, szét tudnék esni. Mit csináljak? Van itt valaki, aki kitört az önsajnálatból? Hogy csinálta? Mennyi ideig tartott?

2013. dec. 4. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Főleg az elején elhatározással, kemény akarattal és sok kitartással. Némileg pozitívabb hozzáállás is szükséges.

Ha a kérdést feltetted, már jó irányba indultál el.

Én a szakadék (és az öngyilkosság) széléről fordultam vissza a gyermekem halála után, de igazán nem sokon múlott. Személy szerint nekem az agykontroll segített, ott magyarázták el, mi az a pozitív gondolkodás, mit jelent a kimondott szavak ereje. Időben kb. másfél évig tartott, mire azt mondhattam, hogy megváltozott az életem.

Persze bármilyen technika alkalmas lehet, ha bízol benne és kitartasz mellette.

Sok sikert! :)

2013. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én az elmúlt években elég ostoba módon viselkedtem és az önsajnálatommal mindent elszúrtam. Tavaly jöttem erre rá, azóta próbálok átállni. Én is csinálom az agykontrollt kis dolgokban, de sokszor sikerem van. Ez az agykontroll elég hasznos dolog és felnyitotta a szemem, hogy mennyire elromlott a hozzáállásom a dolgokhoz. De ami most a legjobban aggaszt, az az, hogy a munkakeresés szempontjából is éveket vesztegettem el, nem tettem érte semmit, különben már rég lenne munkám...de azt vártam, hogy a számba repüljön a sült galamb. Nem is értem, hogy gondoltam ezt. Még az a szerencse, hogy tanultam mellette, így legalább nem a semmire mentek el ezek az évek. De akkor is nagyon elkeserítő, főleg azzal szembesülni, hogy az a sok minden, amit eddig balszerencsének hittem, azt mind magamnak és a hozzáállásomnak köszönhetem:( Most pár évet be kell hoznom. Bocs, csak jól esett leírni. Ma nagyon pocsékul éreztem magam. Talán épp emiatt. Valahogy össze kéne szedni magam...
2013. dec. 4. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is nézd végig ezt a videót!


http://www.youtube.com/watch?v=Z9w2jSOTjzs


Aztán gondolj bele, hogy amíg te önmagad téped addig mások ÉLNEK és a te órád is az övékkel együtt ketyeg!


Aztán tedd fel a kérdést magadnak:


Neked nem jár hogy élj?


Ha kell költözz el, a lényeg, hogy változtass!

2013. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!