Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A zsidók is istenek, nem csak...

A zsidók is istenek, nem csak Jézus?

Figyelt kérdés

"Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!"


2014. jan. 19. 17:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem, a zsidók nem istenek. Nem tudom, mit akar ez jelenteni, talán azt, hogy ők Isten népe?
2014. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Láthatóan nem arról szól a történet.
2014. jan. 19. 18:35
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez nem kijelentő mondat ember! Hanem egy kérdés! A mai nyelvre fordítva: Hol mondtam én nektek olyat, hogy istenek vagytok?
2014. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Lujzo, Jézus Krisztus tudod honnan idézte ezt a szöveget?


Próbáld meg kérlek elolvasni a Zsoltárok 82:6,7 versét.

Kijelentö mondatban van írva.


Ezeket a verseket idézte Jézus Krisztus :-)

2014. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"A mai nyelvre fordítva: Hol mondtam én nektek olyat, hogy istenek vagytok?"


Hát bocsi,de ezt nem értem,mégis honnan veszed,hogy ezt így kell értelmezni? semmi ilyesmire nem utal a szövegkörnyezet,nincs benne tagadás,pont,hogy Jézus elismeri,hogy a törvény írja,hogy azok.Az egy más dolog,hogy ezt kérdéssel fejezi ki.

2014. jan. 19. 19:41
 6/22 fairi1 ***** válasza:

Kérdés sima félreértelmezésből ered. DE!

Annyiféle neten terjedő összeesküvés-elméletet olvastam amelyek vhogy a zsidókhoz kapcsolódnak, ha azoknak a fele igaz akkor zsidók tényleg isteni képességeik vannak. Bármi történik az ő érdekeiket szolgálja stbstbstb... az elméletek szerint.

2014. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

"hanem káromlásért" "hogy te ember létedre Istenné teszed magadat"

Ez szerintem pont nem azt jelenti, hogy a zsidók istenek, legfeljebb, hogy annak képzelik magukat. És ez egyenlő az Istenkáromlással szerintem, attól függetlenül, hogy én mélységesen ateista vagyok. Bár elég zagyva ez a szöveg, nem a mai nyelvezetnek megfelelő, de szövegértelmezési problémáim eddig még nem voltak. Úgyhogy én így értelmezem:)

2014. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Annyiféle neten terjedő összeesküvés-elméletet olvastam amelyek vhogy a zsidókhoz kapcsolódnak, ha azoknak a fele igaz akkor zsidók tényleg isteni képességeik vannak. Bármi történik az ő érdekeiket szolgálja stbstbstb... az elméletek szerint."


Hát figyelj,Jézus nem titkolta azt sem,hogy ugyanazokat,sőt még nála is nagyobb tetteket hajthatunk végre.Nála is nagyobbakat! és ez nem csak a zsidókra vonatkozik.A probléma az,hogy a zsidók egy csoportja az Istenséget máshogyan értelmezi,gőgből,kapzsiságból és ravaszságból teszik magukat naggyá,nem pedig alázatból,mint Jézus.Így tehát elveszítik jogosultságukat arra a fajta Istenségre,ami Jézusnak megadatott,és ami nekik is le volt írva,csak ugye ők elferdítették.

2014. jan. 19. 20:23
 9/22 anonim ***** válasza:

— Kik az „istenek” és „a Legfelségesebb fiai”? Mindkét kifejezés az emberi bírákra utal Izraelben. Ez azért helyénvaló, mert ők Isten szószólóiként, képviselőiként szolgáltak (János 10:33–36).


Ezért idézte, hogy ha Őket "istenként" említhették mint embereket az írások, akkor mennyivel inkább Jézust,aki valóban Isten képviselője .

De ez nem azt jelentette hogy Ők Istenek, hanem Isten képviselői,

2014. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szeressük egymást ***** válasza:
Csak metafórikusan kell érteni. Az egész Izraelre mondja az ÓSZ hogy Isten fiai. De nyilvánvaló, hogy nem közvetlenül Istentől születtek, mint ahogy Jézust Krisztus. Azt jelenti, hogy Isten úgy bánik Izraellel, mint a saját fiaival, vagyis családtagok lettek. Szó szerint véve, fizikailag nem Istenek a zsidók. Mint ahogy mi emberek sem vagyunk az egyetlen láthatatlan Istennek a megjelenő képmásai, mert az egyedül Jézus Krisztus, de mégis minden ember az élő Isten képmása, mert Isten a hasonlatosságára teremtette az embert a Biblia szerint.
2014. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!