Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Újszövetség Jézusa, akit...

Az Újszövetség Jézusa, akit később Krisztussá avanzsáltak, egy közönséges bűnöző lehetett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 11:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%
Mitöbb, soha nem is létezett?
2014. jan. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett volna "bűnöző"-

Nem ölt meg senkit

Semmi rosszat nem tett

2014. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
Miért lett volna bűnöző? Azt, hogy vannak, akik a létezésében sem hisznek, megértem. Komoly viták folynak a történészek között is az ő személyéről. Az, hogy valóban élt, az én számomra bizonyítottnak látszik a korabeli iratokban fellelhető utalások miatt, a szerepe már erősen vitatható, vallási hovatartozástól függően. De arra való utalásról, hogy bűncselekményt követett volna el, nem tudok.
2014. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
21%

szió Kedves Súr


Először nem tudtam elképzelni ki tesz ilyen kérdéseket fel

aztán amikor megláttalak név szerint akkor leesett a tantusz.,


Azért lenne egy kérdésem feléd.

Te mint spirituális Sátánista, hogy ünnepelted a karácsonyt?


Egyébként pedig nem az emberek tették Krisztussá, hanem az apukája Jehova Isten.

Nem is akármivel.

bizonyítékok sorakoznak fel mellette Maga Isten szólt az égből le és hangosan elismerte a Fiát akit szellemmel felkent és így vált Krisztussá, vagy is különleges célra kiválasztottá.

Gondoltam leírom hát ha nem tudod.

A "Főnököd" nem részesülhet ilyen elismerésben.

:(

2014. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
55%

Végül is igen, hiszen szentségtöréssel vádolták a zsidók, majd a rómaiakat felségsértéssel paprikázta fel, nem csoda az ítélet, mással is így jártak volna el, törvényes eljárás keretében ítélték el, már ha élt egyáltalán.


"az én számomra bizonyítottnak látszik a korabeli iratokban fellelhető utalások miatt,"


Mik azok a "korabeli iratok"? Tudomások szerint semmi ilyesmi nincs.

2014. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Jó lenne,ha kifejtenéd mire gondolsz pontosan,de sejtem mire...Én nem nevezném bűnözőnek,mondjuk ez relatív.Attól függ,hogy mi a bűn,hogy egy adott társadalom mit ítél el.abban a korban,és azon helyen az volt,mert a nép nem tolerálta,hogy Isten fiának hívja magát,és úgy is viselkedik,egyben kizökkentve őket a megszokott hiedelemvilágukból,és berögzült szokásaikból.Ami azt illeti,ma sem tolerálnák túlzottan ha lejönne a földre,a keresztre feszítés valamilyen formáját ma is megkapná.És jó eséllyel a keresztény egyház lenne az első,aki leköpné.Aztán miután látnák,hogy milyen igazság volt a szívében,ismét kikiáltanák szentnek,és imádnák.
2014. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem zárható ki, hogy egy közönséges lázadó volt, egy zelóta, aki a rómaiak ellen lázadt (egy "messiáshitű"), de lehetett akár egy köztörvényesen elítélt bűnöző is,

aki később - bizonyos véletleneknek - köszönhetően az emberiség "messiásává" / "megváltójává" vált.


Vannak erre utaló jelek az Evangéliumokban.

2014. jan. 2. 18:11
 8/37 A kérdező kommentje:

-a Talmud nem véletlenül mondja bűnözőnek

- varázslónak (aki Izráelt eltéríteni próbálja az egyetlen „létező istentől“, az antropomorfizált (univerzális) Törvénytől (a kettős (=fekete-fehér) alaktól).


A szétzüllőben és szétesőben lévő Római Birodalomnak kb. teljesen mindegy volt, milyen alakot / kit emel be a kialakítandó vallásos panteonjába,

a fő szempont az volt, hogy engedelmes és szolgai alak legyen...

...és erre legalkalmasabb (talán) egy volt lázadó / egy megbüntetett engedetlen volt.


Én biztos vagyok benne, hogy a történelem így születik (és így alakul ki)....az igazság / hitelesség kb. a legutolsó szempont (az épp aktuális történelemszemlélet / vallásos hit stb. kialakulása (kialakítása !) során.


Később ezt a beemelt alakot a Katolikus Egyház érdekeinek megfelelően az égig magasztalták és kb. így lett belőle az „emberiség megváltója“.


Rávilágítanék egy hasonló és napjainkban (is) zajló folyamatra:

L Ron Hubbard „felmagasztalására“... nem adok neki 100-200 évet és az emberiség legnagyobb „barátja, segítője, mentora, tanítója“ stb. lesz belőle.


Hiszem, hogy így csinálják a „szenteket“. (=utólag és trükkösen, a valóságra a leginkább rácáfolva)

2014. jan. 2. 18:22
 9/37 anonim ***** válasza:

"L Ron Hubbard „felmagasztalására“... nem adok neki 100-200 évet és az emberiség legnagyobb „barátja, segítője, mentora, tanítója“ stb. lesz belőle. "


Hát persze. Mint a római császárokból vagy Hitlerből.

2014. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "közönséges bűnöző" talán túlzás, nem is kicsit. Ezt a tolvajokra, rablókra, gyilkosokra, eroszakoskodókra, sikkasztókra mondják.

Másik lényeges: nincs semmiféle "antropomorfizált" Törvény, a leírt Tóra van, nincs "antropomorfizáció", mert az bálványimádás volna, pont olyan, mint amivel azt a Jesut vádolták.


Már a zelótákra sem, õk "politikai" bûnöket követtek el, mármint a Birodalom szemével.

De Jézus Zelóta sem volt, ha hinni lehet az Evangéliumoknak, hisz ponthogy azt mondta: "adjátok meg I-tennek, ami I-tené, a császárnak ami a császáré". Éppenhogy nem lázadt a Római birodalom ellen. ( Sok beszédébõl bölcs embernek tûnik, ha tleg az volt, nem lázadt a Vilagbirodalom ellen. )

Barrabban ( Barabbás ), akit a "begerjedt" keresztények "közönséges bûnözõnek" mondank, szintén nem volt az, hisz nem rabolt vagy ilyesmi, hanem leszúrt egy római katonát. Tehát nem volt "közönséges bûnözõ", inkább hazafi.

Csakhogy: lehetett jó hazafi, de biztos, hogy nem volt bölcs, mert ha gondolkodott volna, nem gondolhatta volna komolyan, hogy ezzel felszabadíthatja hazáját, vagy akár csak egy lépést is tehet az ügyben.


Visszatérve Jézusra és a Talmud-helyre: ki kell ábrándítsalak, hacsak nem tudsz nálam többet. Ugyanis nem tudok arról, hogy az a Jesu HaNocri, aki a szóbanforgó helyen szerepel, biztosan azonos volna az evngéliumok Jézusával. Nem tudok ugyanis a Talmud olyan utalásáról, amibõl kiderülne, hogy az eset szenvedõ alanya mikor élt?

Amúgy van a Talmudban néhány Jesu, akik helytelen dolgokat tettek, de biztosan nem azonosak, mert van utalás a korra ( a vele egyidõben mûködõ vmelyik rabbi ) és a kor teljesen biztosan 1-2 száz évvel elõbb illetve késõbb. D ehhez az esethez nem tudok ilyen adatot. lehet, hogy van, csak ott még nem jártam. Mindenesetre a Soncino fordítás tartalmazza azokat a részeket is, amiket korábban az Egyház cenzúr´ja törölttett, mint ezt is, lábjegyzetben írtja is, hogy a korábbi kiadásokból ez hiányzik. Szóval keresgélhetsz benne, halakha.com ( a Wiki szócikknél is megvan a link ).

MIndenesetre - bár tettei, tanításai között volt, amire a Tóra kifejezetten halálbüntit rendel - a bûnei más természetûek, mint amit "közönséges bűnözőnek" szoktunk nevezni. Mondhatnám, ezt a megfogalmazást mereven elutasítom. Nem, mintha ilyesmi egy zsidóról elképzelhetetlen volna, ismert, hogy Al Caponénak is volt két zsidó "munkatársa", csak ez az eset más. :)

Ha engem kérdezel, valahogy az jön le, hogy elõször mgpróbálta "szájbarágni" a Tórát, majd kissé belegabajodott és "elszállt", "elvarázsoódott", ahogy ma mondanák és okosabb akart lenni a bölcseknél, amitõl eltévedt.


Másfelõl, ha a tudományhoz akarsz ragaszkodni, mármint a történelemtudományhoz, hát abban az idõben eféle reform illetve "letisztítás", szóval magát "az igazinak" valló szekta kb annyi volt, mint ma. Sõt, volt amélyik a szentséget, tisztaságot oly fontsnak tartotta, hogy ne is tanított, nehogy érintkezzen olyanokkal, akik nem eléggé tiszták. Azt hiszem a történészek valahogy azt is kiokoskodják, kiokoskodták, hogy a sok közül miért épp ebbõl lett - világvallás.

2014. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!