Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van még mindig vallás?...

Miért van még mindig vallás? Miért hisznek az emberek?

Figyelt kérdés
Ha a vallásokat azért hozták létre, hogy kordában tartsák az akkori adott népeket, és pl rávegyék őket, hogy tegyék azt, ami az akkori (mind vallási, mind világi) vezetőknek javát szolgálta, akkor miért van még mindig vallás? Miért hisznek az emberek?
2009. dec. 3. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Miért vannak pártok?Azok is a vezetők javát szolgálják!Különben pedig mindenkinek magánügye,hogy vallásos-e,vagy ateista.Miért vannak ateisták, ezt is lehetne kérdezni?
2009. dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Jó, lehet, hogy nem teljesen pontosan fogalmaztam...

Néhány ismerősömmel sokat foglalkoztunk a vallások kialakulásával, és mindegyik valamilyen teljesen emberi cél miatt jött létre /pl buddhizmus, hogy elfogadhatóbbá tegye az akkoriak keserű sorsát, szenvedését, és hogy elkerüljenek egy esetleges lázadást/ ez alapján a vallásoknak már egy ideje vége kellene hogy legyen, vagy legalább is egyre kevesebb hívőnek kéne lennie

ÉS erre vonatkozik a kérdés: ha tévedek, akkor hol? Mi a Ti véleményetek?

2009. dec. 3. 22:17
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember szeretne valamiben hinni...Sok embernek megnyugvás ha egy vallást gyakorol.Nincs ebben semmi rossz..
2009. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire nár megválaszoltad a kérdésedet.Az emberek sorsa mindig és most is sanyarú,legfeljebb nem azonos mértékben.Van akinek anyagi gomdjai vannak,van aki beteg,vagy éppen a vagyona miatt nem talál barátokat stb.lehetne sorolni.Nem hiszem,hogy létezik sok ember,aki elmondhatja,hogy tökéletesen elégedett a sorsával.

Aki vallásos (ezalatt csak azokat értem,akik valóban hisznek Istenben,és nem divatból vagy megszokásból járnak templomba ),az Istenhez imádkozik,bízik abban,hogy megsegíti,de legalábbis segít átvészelni a nehéz időket.

Ezek az emberek,akármilyen bajban is vannak, nem mennek pszihológushoz,mert a hitükben találnak vígasztalást.

Ezért maradnak fenn a vallások.Az már más kérdés,hogy az egyházak hogyan működnek.

2009. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
közöd nincs a vallások valódi értelméhez
2009. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%

Miért kell leszólni a kérdezőt.

Szerintem is érdekes kérdés, és nekem sincs közöm a vallás valódi értelméhez. Ha valaki leírná az ő értelmezését, a többiek akik kíváncsiak, szívesen elolvasnák.

Mi lenne, ha lenne egy vallás nélküli közösség. Olyan közösség, melynek nem lenne semmi információja a vallásokról.

Több generáció után kialakulna-e közöttük valamilyen vallás szerűség ? Azaz kifejlődne-e a vallás ?

2009. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

Miért teszel fel annyire idióta kérdéseket??

már miért ne hinnének az emebrek? valamiben feltételül hinni kell, én pl el sem tudom képzelni hogy CSAK ÚGY sétálgatok a világban miközben semmiben sem hiszek.. akkor mégis honnan várjon segítséget az ember? a szomszéd néni kutyusától vagy mi? 16/l

2009. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellett volna eltűnnie, sőt, régen ha egy vallást bedobtak, hogy terelje az embereket, ott nem fért el másik, kiirtották hamar. Ma már nincsenek ilyen megkötések, és úgy nyílnak az újabb szekták, mint a virágok a réten, az emberek ugyanúgy befolyásolhatóak, és rengeteg vallási visszaélés van.
2009. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

" vagy legalább is egyre kevesebb hívőnek kéne lennie " Egyre kevesebb hívő van. Itt a 22év alattiakat értem.

Vagy neked 10ismerősödből mennyi hívő van? Nem olyanok akiket nem foglalkoztat a téma, de "sokan aszongyák hogy van isten úgyhogy szerintem is".

Nekem kb 100ismerősből 5.

2009. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Saját magadtól kérd a segítséget, ne valami mesebeli alaktól. Ehhez még valami, azt nem vettétek észre,hogy a Biblia úgy kezdődik mint egy mesekönyv?

Egyszer volt hol nem volt, hopp jött a SEMMIBŐL Isten.

Aztán világosság lett majd az univerzum ( de leginkább csak a Földről szól). Meg ,hogy előre le van tudva,hogy a Gonosz el fog bukni ( mint egy mesekönyvben, ott is a gonosz elnyeri méltó büntetését) Ennyi erővel a százholdas pagonyban is játszódhatna,nem Izrael földjein.


Vallás= csordaösztön Erről egy cikk:


[link]

2009. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!