Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a különbség vallás és...

Mi a különbség vallás és ezotéria között?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a vallásos elméletek és az ezoterikus elméletek viszonyára...

...megmondom őszintén, nem sok különbséget látok (az igazságtartalmat tekintve !!!) a vallások és az ezotériák között.


Véleményem szerint teljesen egy kategória a kettő.... a különbséget abban látom, hogy a vallásnak mindig van kapcsolata / kötődése a politikához...

...az ezotériának pedig nem feltétlenül van.



#vallás #politika #ezotéria #társadalomirányítás
2014. febr. 1. 11:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Semmi. Mindkettő népbutítás. Persze abból is sokan élnek meg!
2014. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez így nem teljesen igaz. Nem egy ezoterikus könyvet olvastam melynek témája az ember-Isten kapcsolat volt.
2014. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése. Én pl nem sok különbséget látok, mert mindkettőben hinni kell, az ilyen tanok pedig távol állnak az én materialista üllőkön edződött elmémtől.
2014. febr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ezotéria foglalkozik mindazon dolgokkal, amelyek léte nem bizonyított vagy bizonyítható, de az emberek hisznek a létükben. Ebbe beletartozik az asztrológiától és az okkultizmustól kezdve a földönkívüliek észlelésén keresztül a különböző szellemek és démonok létének feltételezésén át a testenkívüli élményekig és a reinkarnációig minden, így a vallások is. Tehát az ezotériába tartoznak mindazon dolgok, amelyek létére nincs objektív bizonyíték, pusztán a hiten alapulnak, és ezek egy részét képezik a különböző vallások, vallási hiedelmek is.
2014. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!