Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt megmagyarázná nekem valaki?!

Ezt megmagyarázná nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a világszületős dolgot, van ugye az istenes dolog meg az ősrobbanásos, nem értem h akkor a bibliában hol vannak a dinoszauruszok, erre adjon nekem vki értelmes választ, köszi:D
2009. dec. 7. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
53%
mikor a bibliát írták, akkor még nem ismerték olyan jól az őskori történelmet, mint mi :) ezért nem tudhatták szegény EMBEREK, hogy hülyeséget írnak....akkoriban még bevették ;)
2009. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
60%
Van a Biblia és van az evolúció elmélet,két külön dolog,mindenki maga dönti el melyikben hisz.
2009. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
na akkor itt a bizonyíték h a biblia egy hülyeség ami az egyháznak kva jó jövedelmet hoz ... :D
2009. dec. 7. 13:19
 4/54 anonim ***** válasza:
53%
Nem, ez nem bizonyíték. De nyilván még fiatal vagy és objektív választ vársz, az viszont sajnos nincs. Idővel saját vallási, ideológiai meggyőződésed lesz ezekről a dolgokról. Természetesen a tudományos dolgokat elfogadjuk, a hitbeli meggyőződésünk pedig már más kérdés.
2009. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
értem, nem vagyok vallásos, de semmit nem ítélek el azokkal az emberekben akik hisznek vmilyen vallásban, csak erre voltam kíváncsi, én úgy vagyok vele h mindenkinek ez a saját dolga h miben hisz és ha ő szereti akkor szeresse nyugodtan :)
2009. dec. 7. 14:03
 6/54 anonim ***** válasza:
41%

Tévedés,a középkorban már találtak "dinókat"tehát,ha csalás lenne,nyugodtan átírhatták volna a Bibliát.

Egyébként a Biblia nem a dinók lelkével foglalkozik.

Egyébként az Éden kívüli hely,nem volt éppenkellemes,tehát nyugodtan odagondolhatsz egy tyranosaurus-t,ha éppen az hiányzik:-)

Egyébként az ősrobbanásos mitől hihető?Ha minden elégett,akkor honnan az élet?

2009. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
hát nem tudom de az ősrobbanás jobban hihető mint az h jött egy szakállas fószer és azt mondta h most legyen ez legyen amaz... és akkor Istent ki teremtette?? vagy csak úgy lett? akkor ha az édenen kívül mással nem foglalkozott, akkor hol az a bizonyos Éden?
2009. dec. 7. 15:45
 8/54 anonim ***** válasza:
77%

A Biblia elsősorban az emberről szól, nem a világról. Arra próbál rávezetni, hogy hogyan kellene helyesen élni.


Például Teremtés:

A Biblia ezen része évvel ezelőtt íródott. Az akkori emberek mit sem tudtak a dinoszauruszokról, evolúcióról, ősrobbanásról, kvantummechanikáról. Ha a Biblia ezzel kezdene, hogy "Van a négydimenziós téridő, amiben értelmezzük a Robertson-Walker metrika szerinti távolságot, amikben a mozgást az Einstein-Riemann egyenletek írják le..." és mindezek alapján döntse el az ember, hogy adott élethelyzetben hogyan hozzon helyes döntést?


Ezért egy szimbolikus történetet ad elő, aminek egyértelműen értelmezhető üzenete, hogy valójában semelyik ember nem áll a másik fölött, mert lényegében testvéreink mind. Hogy vigyáznunk kell a Földre, a természetre, mert adomány az, nem kiváltság.


Ezért fogalmaz a Biblia sokszor szimbolikusan, így annak üzenete 3000 évvel ezelőtt is, és ma is változatlan.

2009. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:

"A Biblia ezen része 3000 évvel ezelőtt íródott."


Bocsi, a szám kimaradt.

2009. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
jó azt vágom h tanít meg stb, de akkor is Isten honnan jött? mi votl előtte? mert állítólag minden földi lényt isten alkotott és akkor a dinókat meg mi? ezt követve azok is isten lényei lennének, és akkor azokról is kéne h szóljon a biblia, nem érte m:/
2009. dec. 7. 16:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!