Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt megmagyarázná nekem valaki?!

Ezt megmagyarázná nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a világszületős dolgot, van ugye az istenes dolog meg az ősrobbanásos, nem értem h akkor a bibliában hol vannak a dinoszauruszok, erre adjon nekem vki értelmes választ, köszi:D
2009. dec. 7. 12:20
1 2 3 4 5 6
 41/54 aulac ***** válasza:
100%

19:06-nak.

Ezt kérdezem én is.

Minek kell ennek az egész HITNEK olyan nagy feneket keríteni?

Azért, mert néhány ember anno rájött, ha alakít egy szektát roppant jól fog élni. A hívők eltartják. Nem kell semmit csinálnia, csak prédikálni.

Nem hiába akkora az egyházak apparátusa.

Pápa, bíboros, érsek, meg mit tudom én még kik.


Egyszerűen harmóniában kellene a természettel, az embertársainkkal élni. Nem kizsákmányolni semmit és senkit.


Persze az is tény, hogy még mindig gyűjtögetnénk és a pusztán vándorolnánk. Semmifajta fejlődés nem lenne.

2009. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim válasza:
Ha először volt Isten, és ő teremtette a világot, akkor Isten hol volt ? Mármint helyileg.
2009. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

Nálunk jóval okosabb,tanultabb emberek nem tudják ezt megfejteni,majd pont mi adunk erre értelmes választ.

Ha Isten nevét nem is írod nagybetűvel,mert valami gyűjtőfogalomra gondolsz,legalább a Bibliát azzal írd,ha vallásos vagy ha nem.

2009. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
Pontosan le van írva, hogy hol volt akkor Isten, s hogy hol van most. Az is, hogy mit csinál,s, hogy milyenek a körülmények. Persze nem a Bibliában. Mert Az nem Isten személyes megismeréséért írodott. Olyan ez mint egy iskola elsőben megtanulsz írni, olvasni 12.ben pedig érettségizel. A Bibliától eljutsz egy szintig elhiszed, hogy van Isten, bizonyos szabályok szerint élsz s, ha elfogadod Jézust mint lelki tanító mestert, akkor ahogyan azt Ő megigérte elvisz az Atyához. Ez annyit jelent, hogy ha megfelelően követtük Őt, akkor halálunk után eljutunk Hozzá s Ő tovább tanít bennünket, hogy beléphessünk Isten birodalmába. Beszél majd Isten Neveiről, cselekedeteiről, tulajdonságairól stb.
2009. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 aulac ***** válasza:

"Pontosan le van írva, hogy hol volt akkor Isten..."

Megosztanád velünk tudatlanokkal, hol van leírva?

2009. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

Nem mondtam h bárki is tudatlan.

pl bhagavata purana

2009. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 aulac ***** válasza:

22:24-nek.

A bhagavata purana, egy indiai LEGENDAGYÜJTEMÉNY.

Nem mérvadó. Egyrészt legenda/mese.

"...Amikor Indra isten záporral sújt a pásztorokra, Krisna egy hegyet emel föléjük védelem gyanánt...."

Te ezt el is hiszed?

Másrészt a 10.században íródott. 1000 évvel! isz. után.

2009. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
eredetileg 5000évvel ezelőtt írták le először. Legendagyűjtemény? Ilyen alapon a Biblia is az. Kettéválasztani a tengert nem hihetetlen? Isten megtehet bármit és az is, akit Ő felhatalmaz.
2009. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
azt elfelejtitek,hogy ami könyv,azt mind ember írta..isten nem tud írni,és pontosan diktálni sem,csak sugallni,amit eddig elég sokan félreértettek..a választ mindenki magába keresse,én azt mondom..
2009. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Ez jó gondolat. Isten miért ne tudna Írni? Ezekszerint mi többet tudunk mi Ő?
2009. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!