Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek is esélytelen az,...

Szerintetek is esélytelen az, hogy az élet magától jött létre?

Figyelt kérdés

"Annak az esélye, hogy egy DNS magától áll össze; 1 a 10^119 000-hez."

Walt Brown: In The Beginning, 12. oldal


Az egész látható világegyetem 10^28 hüvelyk átmérőjű.


-----------------------


Ezekről a dolgokról ebben az előadásban hallottam:

http://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4


Mást lejárató és szitkozódó beszólásoktól kíméljük meg egymást, köszönöm.



2014. febr. 25. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
97%
Ok, tegyük fel, hogy valami isten teremtett minket. De akkor őt ki teremtette? És az ő teremtőjét, és az övét... stb. Érted már a logikai bukfencet? Ha az a hívők számára természetes és magától értetődő, hogy Isten örökkévaló, akkor nem értem, hogy miért lenne kevésbé logikus, hogy az embert nem ő teremtette, hanem ÉVMILLIÁRDOK alatt, szépen, fokozatosan alakult ki az élet a Földön.
2014. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem az.

Az hogy egy szakállas bácsi tüsszentette ki magából, na az esélytelen...

2014. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
23%
Logikusnak egyáltalán nem logikus, de egyelőre még ennél jobbat nem tudtak kiötölni az okosaink, úgyhogy ez az elfogadott: amire nem tudják a magyarázatot, az véletlenül történt. :)
2014. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
85%

"Annak az esélye, hogy egy DNS magától áll össze; 1 a 10^119 000-hez."


Ezt már annyiszor olvastam... Csak mindig másmilyen számot biggyesztettek a végére :D Kíváncsi lennék, ezt hogyan számolta ki az, aki kiszámolta, és vajon mennyire értett a szerves kémiához és a matematikához. :) Ennyi erővel azt is írhatta volna, hogy annak, hogy az ember csak úgy összeáll magától, egy a 10^3768483545-hoz az esélye. Na bumm, és akkor mi van?


Az élet nem tudom hogyan keletkezett, de egészen biztosan nem úgy, hogy egy DNS molekula csak úgy kapta magát, és hirtelen összeállt. Önmagában amúgy sem életképes a DNS, ahhoz sejt is kell, amelyik tud mit kezdeni a DNS-ben kódolt információval.

Egyébként az első létformáknak valószínűleg nem is DNS-ük volt még, hanem valamilyen sokkal egyszerűbb módon működhettek.

2014. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
10%
Igen esélytelen. Érdekes módon, már számos tudós, aki korábban az evolúció elméletét vallotta, mára már teljesen másképp gondolkodik erről. Elismerték azt, hogy egy bonyolult életforma nem jöhetett létre magától, kellett lennie a személynek aki megalkotta mindezt.
2014. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
91%

"Érdekes módon, már számos tudós, aki korábban az evolúció elméletét vallotta, mára már teljesen másképp gondolkodik erről. Elismerték azt, hogy egy bonyolult életforma nem jöhetett létre magától, kellett lennie a személynek aki megalkotta mindezt."


Tudnál ilyen tudósokat írni? Név szerint, ha lehet. Mert én nem sok ilyenről hallottam vagy olvastam eddig... Ez csak egy jól hangzó frázis, amit ilyenkor hatásosan el lehet pufogtatni.

2014. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
74%

"Elismerték azt, hogy egy bonyolult életforma nem jöhetett létre magától, kellett lennie a személynek aki megalkotta mindezt."

Engem inkább az érdekelne, hogyha egy bonyolult életforma nem jöhetett létre magától, akkor egy legalább annyira, de inkább még bonyolultabb életforma, hogy jött létre?

Magától? Hoppá...

2014. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
79%
Azért a válaszokat olvasgatva megnyugvással tölt el, hogy szerencsére többen vannak már azok az emberek, akik nem egy kétezer éves meséskönyvben hisznek, hanem tudományosan próbálják a dolgokat szemlélni. Első válaszoló voltam. Ja és kedves hívők, nyugodtan le lehet engem pontozni az Úr nevében, ámen ;D
2014. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy akkora zagyvaság, hogy csak na.

Hogy kapta meg ezt a számot?

És ez miként függ össze az élet létrejöttével?

Mivel az élet kezdetén nyilvánvalóan egyszerűbb létformák jöttek létre, mint a dns-sel rendelkezők, mondhatjuk azt, hogy az élet keletkezéséhez nagyobb az esély, mint a dns-éhez.


+ A szám nem sok mindent mond. Attól még, hogy a dobókockával, csak 1/6-ot esélyem van arra, hogy hatost dobjak, az még nem azt jelenti, hogy ne sikerülhetne elsőre, és ugyanez igaz erre is.

2014. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 sandor76 ***** válasza:
5%
Teljes mertekben.
2014. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!