Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet így teljes az élet?...

Lehet így teljes az élet? Vagy esélytelen a boldogság?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk venni a párommal, viszont nem egyszerű találni egy megfelelőt. A helyzet az, hogy abban a lakástömbben ahol most lakunk édesanyámmal, lenne egy eladó. Hitel nélkül megtudnánk venni, átalakítani. Viszont elég jómódúak vagyunk a párommal, amit eddig nem tudtunk "kamatoztatni". Itt nem így ismernek minket, nem szeretnénk felvágni, kitűnni a tömegből. Sajnos abból is lennének gondok, hogy édesanyámmal nem túl jó a kapcsolat, sajnos ezalatt a két év alatt nagyon megromlott. Írányítú típus, nem szeretném ha beleszólna a későbbi életünkbe. A barátnői megszólnak ha kiöltözök, mivel nem szeretik a felhajtást. Tipikus olyan vagy amiylen nem muszáj csinosnak lenni... De én szeretek jól kinézni. Több éve lakunk itt anyukámmal, már a párom előtt is itt laktunk, szóval megvannak a pletykák, meg az, hogy kit hogy fogadnak el. Ahogy az is biztos, hogy anyám mindenbe beleszólna. De ez egy jó lehetőség lenne, viszont nem tudo, hosszú távon milyen lenne.
2010. okt. 5. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vennék egy lakást a pokolban, mintsem laknék az anyámhoz ilyen közel. Szerintem költözzetek jó messzire onnan.
2010. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt a lakást meg tudnátok venni hitel nélkül, akkor másikat is. Költözzetek messzebbre.
2010. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy nincsenek anyagi gondjaid!De anyukád közelébe költözni...pláne, ha nem vagytok jóban?!Kész öngyilkosság. Hosszútávon nem jársz jól, hidd el. Inkább keress kicsit messzebb lakást. és persze rendezd az anyukáddal a problémákat, mert az is fontos.Hidd el, jót tenne a lelkednek. (Ha kibékültök, szerintem akkor sem jó ötlet a közvetlen közelébe költözni.)
2010. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhh, hát már az is baj, ha jómódú valaki? ;) Viccet félretéve: miért olyan fontos nektek, hogy pont ott lakjatok? Manapság, mikor mindenki áron alul próbál szabadulni a lakásától, kihagyhatatlan lehetőség nem nagyon van. Ha megendedhetitek magatoknak, hogy hitel nélkül vásároljatok, miért nem mentek egy kicsit odébb? Nem tudom, az a lakás, amit kinéztetek, milyen előnyökkel járna, de ha hosszútávra gondolkodtok, talán érdemesebb volna kicsit többet belefektetni egy olyanba, ahol szívesen tervezitek az életeteket.

Sok sikert!

2010. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért maradnál ott, ha ez a sok negatív tényező ott van? nem igazán értem. Ha jómódúak vagytok, máshol is találtok megfelelőt.
2010. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Ne lakást vegyetek, hanem családi házat. Vagy egész életetekben a mások zajait akarjátok hallgatni?
2010. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Messzebb költözésre adom én a voksom.

Most lehet olcsón, jó ingatlanokhoz jutni, ti. jóformán áll a piac.

További tanácsaim: nem kell annyira arra adni, hogy ki mit mond, ilyen szinten. :) ha balhésak vagytok, az persze más tészta lenne.


Amit meg akartok venni, nézzétek jól meg. A közlekedéstől kezdve a szomszédokig mindent. Alul és felül is.

Célszerű többször visszamenni, más-más időpontokban.

2010. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lakást adnának árom alul, szükség helyzet miatt. A környék tetszik, nem szeretnénk erről a részről elköltözni, de elé nagy, úgy hogy messzebb s lennének lakások. Azért voltam kíváncsi a véleményekre, hogy mennyire, hogy mennyire lehet ez egy normális élet kezdete.

A jómódúságról annyit, sajnos sok az irigy ember, aki pusztán rosszindulatból elítéli a másikat. Nem vagyunk balhések, nem tartunk otthon partikat, és az a szomszédolós, téren összeülős típus sem mi vagyunk. De valóban úgy érzem, anyum nagyon sok mindenbe beleszólna, még akkor is ha az utcán találkoznánk. Ez az ő baráti köre és inkább az ő "panaszai". Szoktunk neki segíteni anyagilag pluszba, a rezsin és ételen kívül. Pl: parkettázás, ablakcsere stb. De a párom szereti a luxuscikkeket. Anyumnak van egy kisebb hitele, és azt sem szeretném a későbbiekben hallani, hogy nézd, milyen kádat vettek, az anyjának pedig hitele van. Anyum nem él rosszul, mindössze nem engedhetnek meg ennyi mindent magának. A családi ház nem igazán nekünk való. Volt tervbe, de elvetettük. Tudnánk venni máshol is lakást, csak mint említettem, nehéz olyan körnéyket találni, ahol nem fél az ember ester haza menni, a szomszédok is semlegesnek mondhatóak. E téren ez a lépcsőház nyugodt, barátságos, csak hát az előítélek...

2010. okt. 5. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy máshol jobb lenne. Én sosem laknék anyám közelében, azért mert akaratlanul is mindenbe beleszólnak. Akkor is ha ezt jóindulattal teszik. Az én anyám olyan, hogy ha bármilyen apró baja van, már egyből szólna nekem, hogy intézzem el, mert ő lusta ehhez.

Ha anyagilag megtehetitek keressetek egy másik lakást vagy egy házat, viszonylag messze anyukádtól. Ráadásul ha ennyire "felvet" titeket a pénz és zavar az irigység, miért nem költöztök egy normális környékre, családi házba? A mi környékünk is ilyen és mivel nagyjából hasonló szinten él mindenki, nem tapasztalok irigységet, rosszindulatot. Legalábbis nem botlok folyton szomszédokba.

2010. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Később is mindig beleszólna mindenbe. Én inkább kockázatot vállalnék, mint ezt.
2010. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!