Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos Barátaink! Mit adott...

Vallásos Barátaink! Mit adott nektek az Istenképiség?

Figyelt kérdés
Vagyis enélkül miért hiszitek, hogy nem tudtok értelmes, normális, józan belátásokon alapuló életet élni? Vagy azt hiszitek, hogy nem ugyanazokat a hibákat követitek el, mint a nem hívők? Ez mitől ment meg, mitől akadályoz meg ami több, mint a józan belátás?

2014. febr. 28. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

kedves kérdező!


az összes vallásra igaz, hogy semmilyen gyakorlati haszna sincs, nem is lehetne, mert nem racionális, hanem misztikus, a racionális világon kívüli


a vallás nem gyógyít, nem tesz gazdaggá, nem leszel tőle okosabb, semmi kézzelfogható eredményt nem tud produkálni


a vallásnak nem értelme, hanem élménye van, az pedig nem leírható, maximum megélhető


kb. olyan, mintha a zene vagy egy film, vagy az ízek, egy jó töltött káposzta ízét nem lehet leírni és nincs gyakorlati haszna se, csak megkóstolni vagyis megélni lehet

2014. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Például azt mondja, hogy józannak lenni nem relatív.
2014. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező! Szerintem elsősorban attól ment meg hogy önhitt legyél. Vagy úgy is lehetne fogalmazni, hogy öntörvényű legyél. És igen, persze van úgy hogy elbuksz ugyanazon dolgokban, mint ha hit nélkül élnél, de ha komolyan veszed a hited Istenben és Isten-törvényűként próbálsz meg élni úgymond, akkor küzdelemben fogsz valószínűleg elbukni, ha el is buksz. Egy egyetemes jó, a saját életedben való megvalósításáért vívott küzdelemben. És ez nagyon nem mindegy. Valamint ha elbuktál, tudsz bocsánatot kérni, mert pl úgy tudsz nézni a másik emberre, mint egyre azok közül, akik pont annyit érnek és ugyanúgy fontosak egy náladnál sokkal hatalmasabbnak és bölcsebbnek, s ezért nem gázolsz pl át, vagy nem lépsz át a másikon, abban a hiedelemben hogy mert te megteheted, mert mondjuk -hogy csak egyet mondjak- vastagabb a pénztárcád. Pl akaratlagosan tudsz dönteni az Isten törvényű értékrendedben a béke mellet; amellet, hogy nem ütsz oda a másiknak pl, akkor, amikor egyébként úgy éreznéd, hogy nagyon szeretnéd azt tenni. Könnyebben tudsz jó lenni vkivel, akiben amúgy adott esetben akár nem látnál semmi szeretnivalót, vagy szimpatikusat első nekifutásra (vagy többedikre se akár), csak azért, mert úgy nézel rá, hogy Ő is Isten képmása, s így ahhoz az emberhez is le tudsz hajolni, és/vagy rámosolyogni, akit amúgy talán leköptél volna, vagy elkerülöd nagy ívben, és aki szintén utánadköpött volna és azt mondta volna hogy te köcsög, az most, miután lehajoltál hozzá, csodálkozik, és azt mondja hogy hálásan köszönöm. Könnyebben tudsz jó lenni és másokból kihozni a jót. És amikor jó tudsz lenni, az jobbá tesz téged, és jobbá teszi a világot. És ez Istennel sokkal inkább lehetséges, mint nélküle, mert az öntörvényű (tehát nem Isten-törvényű) ember egoista. És ennyi. Csak így pár lényeges dolgot említve.
2014. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit provokatív jellegű a kérdés de sebaj.

Gyakorlati oldalról tudom megközelíteni. Egy példa, sok más mellett...

Milyen hibákat nem követek el? Pl. nem vágyom olyanra, amit nem tudok kifizetni, nem veszek fel olyan hitelt, amit életem végéig fizethetnék, megelégszem kisebb térrel is az élethez. Ez nekem a hitből fakad. Nem engedi a "mert megérdemlem" felfogást érvényesülni. Másnak másból. Nem szeretnék kapzsi lenni, és telhetetlen, mert az nem jó.

Következő kérdésedre is ugyanezen példán keresztül:

nem vettem fel a hitelt, nem buktam el a házat anno, mint páran.

Semmivel sem több, mint a józan belátás, csupán egy másik út. De ha a most annyira divatos hitetlen világ józan belátás alapján működik, akkor vajon miért bukhatták el mégis annyian a házukat/lakásukat?

Annyival több a hit a józan belátásnál, hogy ez utóbbihoz szükség van egy bizonyos érettségre, értelmi szintre, ami ma már a társadalom szűkebb rétegére jellemző csupán. A hithez nem kell műveltség-érettség. Elég a hit. :)

2014. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!