Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Hogy is van ez?

Openyoureye kérdése:

Keresztények! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi értelme a földi életnek a következő nézőpont szerint. Odaát megy a lelkek gyártása nagyüzemben, hogy az itt születendő babáknak legyen lelkük. Mivel nincs lélek vándorlás (a ti nézeteitek szerint) így mindenki új lelket kap. Itt van a földön ideig, óráig, míg meg nem hal, majd visszakerül vagy a menybe vagy a pokolba. A kérdéseim a következők:


- Ennek mi értelme van?

-Minek lejönnni ehhez a földre, miért ne lehetne ezt szellemi síkon elvégezni? (mármint eldönteni valaki jó e vagy sem?)

- Ha így is van, a minimum az, hogy mindenkit tájékoztatnak róla: Figyelem emberek, ez egy teszt és aki megbukik ezekkel a következményekkel számolhat.... De ez nem így van. A prédikációt meg vagy elhiszik az emberek vagy nem, erre nem lehet alapozni!

- Mi értelme annak, hogy egy végtelen futószalagon gyártok lelkeket akik vagy a mennybe vagy a pokolba kerülnek? És aztán mi lesz? Minek az a sok lélek akiknek a száma csak egyre nő?

- Ha az a lényeg hogy 100 milliárdan legyenek, akkor miért kell megvárni míg lesz egy szabad test a földön ahova beköltözhet ideiglenesen a lélek, miért nincs egy csettintéssel megoldva ez a dolog? Ha már a világot 7 nap alatt megteremtette, akkor 100 milliárd lélek nem hiszem, hogy nagy kihívás lenne a számára...


Ja és mielőtt ateistának kiáltana ki valaki, nem vagyok az, bár a kérdéseken ez mit sem változtatna.



2014. márc. 4. 05:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Van egy kis probléma a kiindulóponttal. A "lelkek gyártása" (legalábbis az emberi lelkeké) nem odaát megy, hanem ideát.

A tippem arra, hogy miért így kell csinálni (ami a kérdésed), az az, hogy Isten egy olyan fajt akart létrehozni, amelyik bizonyítja, hogy még akkor is Őt választja, ha soha nem is látta. Még akkor is képes hinni a Jó győzelmében, az Igazságban (stb.), ha minden racionális, látható jel ezzel ellenkező irányba mutat.


Mi értelme? A Biblia szerint a világtörténelemnek van ura és van egy meghatározott célja. A világtörténelem urát Jézusban, Isten Fiában nevezi meg, és Jézus legnagyobb kérdése: "Vajon az embernek Fia mikor eljő, talál-e hitet a földön?" Vagyis a világtörténelem (jelen korszakának) akkor lesz vége, amikor Ő visszajön, és a nagy kérdés az az, hogy akkor még talál-e hitet a földön.

Olvasd el Jób könyvét, legalább az első 1-2 fejezetet, abban megtalálod, mit akar bebizonyítani a Sátán. Lényegében azt, hogy a teremtményei csak érdekből és félelemből szeretik és tisztelik Őt. Isten válasza nem az, hogy egyszerűen lesöpri az asztalról (hiszen azzal épp az lenne a látszat, hogy Sátánnak van igaza), hanem empirikusan megmutatja, hogy miért nincs igaza.

Ami ott kicsiben a kérdés, az a kérdés nagyban is, az egész emberiséget tekintve.


Isten tehát meg tudná oldani "egy csettintéssel" a helyzetet, de jól láthatóan nem ez a célja. Hogy pontosan mi, azt tőle kérdezd inkább, mert én nem tudom, de ha tippelni kéne (megintcsak), akkor én arra tippelnék, hogy Isten azt akarja, hogy azok számára is be legyen bizonyítva a bűnösök ítéletének igazságossága, akik az ítélet után megmaradnak és beléphetnek az új, bűn nélküli világba. (Pl. a világosságban maradt angyalok, és az igaz emberek)

2014. márc. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Amit leírtál annak valóban semmi értelme nincs, hála Istennek a Biblia semmi ilyet nem tanít. A Biblia szerint nincs a testtől különválasztható és a halál után tovább élő, halhatatlan lélek. Sokan fő keresztény hittételnek tekintik a lélek halhatatlanságát, vagyis a lélek azonnali továbbélését, illetve túlvilági életét a halál után. A középkori keresztény egyházban lett uralkodóvá ez a nézet, és a XVI. századi reformáció nyomán született protestáns egyházakban is nagyrészt megmaradt ez a felfogás, főleg az egyháztagok tömegei szintjén. Teológiai szinten azonban mind a katolikus, mind a protestáns egyházakban egyértelmű a megállapítás, hogy a lélek halhatatlanságának gondolata idegen, pogány forrásból jött be a kereszténységbe, főként egy ókori filozófiai irányzat, az ún. újplatonizmus közvetítésével.


Üdv. Péter

2014. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Pontosan azért nem egy pillanat minden, hogy megtapasztald azt amit időnek neveztek és a valòságot, amit Istennek is letagadhatnánk.

Mi értelme létezni? Hol?

Magadért és másokért...


Vajon mit tesztek ha hatalmat kaptok vagy azt is elveszik?

2014. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia. Részben egyetértek Péterrel. /Szia Péter/


Nincs lélek halhatatlanság, mert a lélek az maga az élő ember, és nincs külön álló "Teste"

Ha meghal, a lelke, vagy is az ember hal meg


S nem gyártanak semmit sehol, az égben Istennek meg vannak a meghatározott számú angyalai, akik soha nem fognak testekbe "öltözni, mert nekik ott van feladatuk,


az ember pedig itt szaporodik, és ha véget ér az élete akkor ennyi volt.

Persze ez is csak átmeneti, mert Isten hamarosan ezeket az elhunyt személyeknek az életét, vissza fogja majd adni és itt fognak élni a földön. Addig is "alszanak" :)


Katy Weaver

2014. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Sajnálatos dolog,hogy keresztényinek gondolják magukat mind azok akik meg sem közelítik a teremtő igazságát.Kutatják az írásokat,mindenféle teológiát tanulva nem hogy az örök igazságot keresik,hanem betanult tézisek mentén "bölcselkednek".Hamis evangélium áldozatai és tovább fertőznek az "igazságuk" szerint.Soha el nem jutnak az Atyához,és meg nem ismerik az Ő igazságát mert vakságukban nem nyílik meg bennük az igaz lélek.Keresztény annyit jelent Krisztus követő!Mégis mi módon követője az a Krisztusnak aki hamis tanítások mentén jár és a szerint téríteni kívánnak?Az igaz evangéliumot pedig lehurrogva azt meg se mérlegelve elutasítják.Jó az irány amiben jársz !!! A lélek kezdetektől van és járta a maga útját,míg az Atya meg nem tért az Ő haragjától és kegyelme által vissza nem engedi magához mind azokat akik meglátják benne a végtelen szeretetet.Eljön az idő mikor mindenki számára nyilvánvaló lesz az igazság és minden hamis megszégyenül és azok is akik annak követői.Addig is azok akik tudják a lélek által az igazságot tartsanak ki abban és tárják fel azt mindenkinek kinek szüksége van rá. Üdv.
2014. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 sandor76 ***** válasza:
Hat en inkabb nem irok semmit,mert en is csak belegabajodnek,bar ertenem mit irok,csak te nem.
2014. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

1-nek:


Még mindig nem tiszta miért lettünk teremtve. Először ugye meg lettünk teremtve, de annak csak volt valami oka, nem? Ezután jött a sátán szövege, hogy csak félelemből választjuk őt stb...De ez nem magyarázza a teremtés okát.

Egyébként köszi a választa, egész érdekes elgondolás.


2-nek:

Tiszteletben tartom a véleményed, de ha szerinted nincs lélek, a kérdés nem hozzád szólt.


3-nak: ????


4-nek:

A válaszom ugyan az mint a 2-nek. És nem kezdek vitát arról, hogy létezik e lélek vagy sem. Szerinted nincs, szerintem van. Maradjunk ennyiben.


5-nek:

Teljesen egyet értek a hamis tanok terjesztőiről írt monológoddal. Az a baj velük, hogy olyan könyv alapján vizsgálják a hitelességüket amit ők maguk nyomtatnak. Persze hogy nem találnak benne semmi kivetnivalót :)


6-nak:

Azért megpróbálhatnád, ne becsüld le mások képességét ;)

2014. márc. 5. 01:03
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ezért is baromság a kereszténység.
2014. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Szia. Én csak az első kérdésedre szeretnék válaszolni, talán a válaszom megmagyaráz mindent:


Tehát mi értelme van a teremtésnek a földi életnek?

-Istenről a Biblia azt írja: Ő a szeretet. Isten nem csak úgy szeret vagy Istennek van szeretete hanem Ő maga a szeretet. Mit jelent ez a szó? (lehet, hogy nem vagyok rá méltó vagy nincs elég tudásom, hogy erre válaszoljak de megpróbálom leírni) Tehát a szeretethez tartozik a

-gondoskodás

-öröm

-békesség

-önfeláldozás

-közösség

-adás

-azt lehetne mondani, mint egy igazi családban ahol az emberek vágynak a másik közösségében lenni, vágynak a másikat szeretni, megajándékozni vagy önmagukat feláldozni a másikért.


Isten az embereket ebbe a közösségbe (az Ővele való közösségbe) szeretné belevonni, hogy az ember is átélhess ezt a gyönyört (nem találok igazán jó szavakat). A szeretet egy olyan hajtóerő is ami folyton készteti az egyént, hogy adjon és úgy mond a másikért meghaljon. Ezt láthatjuk Isten teremtésében és megváltásában is.

2014. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 nagylzs ***** válasza:

> Teológiai szinten azonban mind a katolikus, mind a protestáns egyházakban egyértelmű a megállapítás, hogy a lélek halhatatlanságának gondolata idegen, pogány forrásból jött be a kereszténységbe, főként egy ókori filozófiai irányzat, az ún. újplatonizmus közvetítésével.


Ez nekem új információ! Voltam katolikus, és több papot is kérdeztem erről. Konkrétan a miséken elhangzik az "eljövendő örök élet" kifejezés. Amikor rákérdeztem arra, hogy is van ez a pokollal, és hogy mennyi ideig szenved majd ott a lélek, minden paptól azt a választ kaptam, hogy örök időkig. Más szavakkal szólva: az is örök élet, csak negatív értelemben.


Namost ha Te egy teológus szakértő vagy, akkor magyarázz meg nekem valamit. Hogy lehet az, hogy ennyire alapvető dologban ilyen sok katolikus pap téved? Ezt elképzelhetetlennek tartom. Akkor mégis mit tanultak ők a papképzőben, ha egy ennyire alapvető hittételt (a lélek mennyi ideig él) nem képesek megfelelően közvetíteni (avagy: "hirdetni", mert ez a feladatuk).


Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy Te tévedsz, kedves Péter, és a katolikus/keresztény egyház álláspontja szerint a lélek örök életű. Ha azonban még mindig nem győztelek meg, akkor kérlek ne velem vitatkozz. Képzeld magad a helyembe: beszéltem legalább 4 hús vér élő pappal akik ezt mondták nekem. Egyetlen fórumozó nem fog meggyőzni arról, hogy ők (az ellenőrizhető forrású, hivatalos képviselők) a tudatlanok ebben a témában. Hanem akkor inkább írj levelet a pápának hogy nagy gond van: hívják vissza az összes papot, mert hittérítés helyett tévhitet hirdetnek. Más módja úgyse lenne a hiba kijavításának (még akkor sem ha most személyesen ideutazol hozzám, és meggyőzöl az igazadról, sajnos a maradék hívőt is föl kell világosítani a tévedésről).

2014. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!