Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik Isten?

Valóban létezik Isten?

Figyelt kérdés
Nos... egyszerű az egész, szerintem.. bár ritkán nézem a TV-t, de félfüllel/szemmel belebotlom a hírekbe, például hogy egy egész család meghalt autóbalesetben, 15 éves kislány meghalt, etc, és még sorolhatnám, szülő beledobja a pottyantósba a kisbabáját, és hagyja meghalni, és ezek még csak esti gyerekmesék ahhoz képest, amik kint folynak, és tudomásunk sincs róla. Milyen Isten az, aki ezeket a szörnyűségeket engedi, ha már annyira imádnunk kellene őt, és imádkozni érte, mert ő a jóság meg minden kutyafüle.. Ennyi erővel azt is lehetne mondani hogy a Sátán uralja az egész világot, ha ennyi borzalom van.. szerintem a hívők teljesen elvakultak, és próbálnak valami értelmet keresni ebben a sivár, és gonosz világban, persze lehet hogy az egész a hitről szól, hogy "jaj, higgy valamiben" de kérdem én.. megéri-e egyáltalán? Én nemhiába vagyok realista. Nem, nem ateista. Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem az ateisták is ugyanúgy vakok, mert csak a saját szemüknek hisznek. Én nem, én tényleg elhiszem hogy van odakinn valami.. logikus, hisz a teljes képet csak millió és millió év múlva fogjuk megismerni, mert ez a "lét" hatalmas. És csak az első lépéseket tettük, űrszondákkal, távcsövekkel, és hasonló eljárásokkal. Sokkal tágabb a világ, lehet hogy most ott a kérdés "de hát akkor Isten is ott lehet, nem gondolod?" Lehet hogy ott van. Csak nem értem, hogy miért ilyen.. ha már annyira imád, szeret, meg minden, minket embereket. Akkor miért hagyja ezeket a borzalmakat? Ezt nem értem..
2014. márc. 7. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hány éves vagy, és valóban soha nem hallottál arról, hogy Isten miért engedi meg ezeket?

Pedig itt ezen az oldalon kis milliószor beszéltünk erről.

Jó lehet valaki elfogadja a választ, van aki nem.


Ezeket nem a Teremtő akarja, vagy akarta.

A Biblia, leírja, mi vezetett ide, hogy ezeket most még megengedi.

Ezeket azért íratta le nekünk, hogy tisztában legyünk az Ő érzéseivel is ne csak önző módon magunkkal foglalkozzunk.


Ő sokat tett értünk,és még is hálátlanul megtagadjuk Őt naponta, Soha nem tudnánk neki vissza fizetni azt amit tett értünk, amit Ő nagyon jól tud, De még is mint ha kötelező volna neki mindent eltűrni velünk szemben, mi meg nem tűrünk semmit, ha egy kis baj ér bennünket.


Kérlek, először arról győződj meg, hogy mi miért történik, és mit miért enged, s közben azt is megtudod, hogy ezt nem sokáig fogja már elnézni.

De nem mindegy hol állunk, az idők sodrásában.


Ha valóban érdekel, és vannak kérdéseid, akkor írj privátban, Én segítek, aztán a válasszal azt kezdesz amit jónak látsz.


Katy Weaver

2014. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan messze vagy a realistától, mint Makó Jeruzsálemtől és mielőtt továbblépnénk, sürgősen ismerd be, hogy csak provokálsz, mert hazudni bűn!
2014. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért állok messze a realistától, ezt kifejtenéd? Nem provokálok, tiszteletben tartom más vallását, de ahogy a kérdésemben is olvastad, válaszokat keresek.
2014. márc. 7. 10:00
 4/11 pelgrim ***** válasza:

Nem tőlem kérdezted, de úgy látom előző válaszolónak (# 3) igaza van ami az elképzelésedet illeti Istenről. Isten nem egy hatalmas személy, nem egy valaki. Isten egy valakinél egy személynél minden tekintetben végtelenszer több nagyobb hatalmasabb, stb. de mi nem vagyunk képesek egy ilyen lényt elképzelni anélkül, hogy egy személyre gondolnánk. Isten nem nem teremtett semmit, Isten mindenné fejlődött.


Közelebb állunk a valósághoz ha Istent úgy képzeljük el mintha az Eredeti önfejlesztő Ihlet lenne melyből minden létező dolog kifejlődött. Az ihletre ugyanis az jellemző, hogy közlésre, kifejezésre, nyilvánosságra, kinyilatkozásra törekvő; vagy mint a Mindenható Törvény, a Vezérlő Alapelv mindenben; vagy mint egy Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen Forrása, melynek kiáradásához minden fejleménye szükségleteihez és képességeihez mérten hozzáférhetőséggel rendelkezik.


Így ábrázolva teljesen értelmetlen dolog Istent felelősségre vonni.

2014. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
realista nem hisz irreálisban
2014. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez mint mondtam nem irreális. Rengeteg dolog van odakinn aminek még a kis százalékát sem tudjuk, hidd el. :)
2014. márc. 7. 12:42
 7/11 sandor76 ***** válasza:

Igaz sok mindent nem tudunk,de azert azt meg lehet figyelni es eszre lehet venni letezik-Isten.

Minnel tobb a baj annal tobbszor kerul elo Isten ,nem csak ilyenkor kellene vele foglalkozni,es kerdore vonni.

A szavaban a Bibliaban ezek az esemenyek elore le lettek iratva,hogy tudjunk tanulni belole,es utmutatast is nyujtanak.

Nem ker sokat az embertol,de annyira el vagyunk magunkkal foglalva ,nem figyelunk ezekre a keresekre.

A profeciak elore feltarjak mi lessz ezeknek a vege,addig pedig van lehetosegunk ismeretet szerezni Istenrol,amig ezek az esemenyek teljessegre jutnak.

2014. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kései Sirató ***** válasza:

Isten szabad akaratot adott, nem kényszerít a jóra. Ha te is meg akarsz ölni valakit, lehet az akár gyerek is, Isten nem fogja lebénítani a kezed, hogy ne tudd megtenni.

A világban rengeteg jó dolog is történik, ha esetleg azokra is felfigyelnél, boldogabb ember lehetnél.

2014. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Logikailag nem lehet amellett érvelni, hogy létezik Isten és amellett sem, hogy létezik Sátán. Ez ezért hit kérdése.

Én magam egészségesen szkeptikus vagyok. A bennünket körülvevő világ egyszerre borzalmas és csodálatos is...ilyen alapon mind Isten irányítás, mind a Sátán hatalma mellett lehet érvelni.


Van pl olyan nézet, hogy Isten teremtette a világot és utána hagyja azt működni, nem avatkozik be! Na sztem ez nem áll messze attól, amit írtál.


(Én azt gondolom, hogy vagy nincs Isten, vagy van és ha optimista vagyok azt mondom, hogy jót is akar nekünk, de csak ritkán avatkozik be!)

2014. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod valóban Sátán az aki a világot uralya.És az hogy Isten megengedi ezt a sok szörnyüséget annak is oka van. A válasz az 1Móz 3:1-5 ben rejlik. Itt Ádám és Éva története található,biztosan ismerős teelőtted. Azt tudni kell hogy az itt megnevezett kigyó az Sátán. Ő megkérdezte Évát hogy mit mondott nekik Isten.Éva elmondta hogy a kert egy bizonyos fájáról nem ehetnek mert azon a napon meghalnak. A 4-ik versben Sátan azt mondta hogy "bizony nem haltok meg".Kétségbe vonta azt amit Isten mondott,hazugnak nevezte.Sátán azt is állította hogy Isten megfoszt valami jót az emberektől. Ezzel egy olyan kérdést vetett fel melynek a tiszztázásához idő kell. Egy példa segít megérteni:

Mondjuk azt állítom hogy erősebb vagyok tőled. Hogyan lehetne kideriteni hogy igazam van-e? tenni kellene egy próbát.De mi van akkor, ha nem azt mondom hogy erősebb, hanem becsületesebb vagyok.Ez már bonyolultabb.A becsületességet nem lehet ilyen egyszerűen lemérni.Csak úgy lehetne kideriteni,hogy igazam van-e,ha időt hagynánk másoknak arra hogy megfigyeljenek mindkettőnket és eldöntsék melyikünk a becsületesebb.

Sátán is valami hasonlót tett.Lényegében azt álította hogy Isten hazudik és ö mond igazat.Isten időt adott rá hogy világossá vályon hogy ki az aki hazudik.

Mindaz amit ma a világban látunk az Sátán műve,de már lassan lejár az ideje és el lessz pusztítva. Isten pedig mindent újjá tesz, és letöröl minden könnyet az emberek szeméről (Jel 21:3,4)



Üdv!

2014. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!