Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Mivan ha tévedtek?

Hívők! Mivan ha tévedtek?

Figyelt kérdés
A kérdést mindenkinek fel kell tennie magában. Mivan ha tévedek? Mivan ha rossz vallásban hiszek? Mivel hitelesebb a keresztény Isten, mint pl. az antik görög, vagy mondjuk a skandináv mitológiai Istenek? Nem féltek hogy esetleg Zeusz, vagy Thor megbűntet titeket a hitetlenségetekért?

2013. nov. 20. 20:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem tévedtem. És Jehova Istenen kívül nincs más Isten, s ezt be is bizonyította,Jézus is bőséggel adott bizonyítást erre, hogy az atyja az egyedüli igaz Isten.


Ezért félni valóm esetleg tőle lehetne.

2013. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy vagyok vele, hogy egyáltalán nincs isten! És én ebbe valahogy annyira biztos vagyok, hogy szinte 100%, hogy nincs! Mivel ez is csak 1 mese amit a biblia készített! Ugyan az mint például a Volt, csak azt a walt disney készítette! Tehát semmi különbség nincs! Jah meg isten létezése mellett tud valaki BÁRMI bizonyítékot felhozni a 21. században, ami ne lenne már tudományosan bizonyítva? Aki tud az kérem írja le! Köszönöm!
2013. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy tevedek, de nem vesztek vele semmit. Az ellenkezojevel, ha nem hiszek Istenben, es megis van, es igaz a Biblia az elsotol az utolso szoig, akkor sokat vesztenek.
2013. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
És arra nem gondolsz, hogy mivan ha pl. a Korán igaz az első szótól az utolsóig? Vagy mondjuk az antig görög irodalom? Esetleg a skandináv vagy germán mitológia? Mi alapján választottad ki a keresztényéget? Miért hitelesebb számodra az, mint mondjuk más vallások? Szülők miatt, mert így neveltek?
2013. nov. 20. 20:56
 5/51 anonim ***** válasza:
58%
A Bibliában több létező terület helység és személy van, mint az általad említett görög vagy római mitológiában.
2013. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Egyrészt ez nemigaz, nincs több valós helyszín mint más mitológiákban, másrészt azért mert egy mitológia helyszíne valóban létezik az már hitelt ad neki? A Harry Potter könyveken is rengetek valós helyszín szeretpel.
2013. nov. 20. 21:35
 7/51 anonim ***** válasza:
22%

kedves Kérdező.

az elmémmel nincs baj Hála Istennek.

S csak azért mert valaki meg van győződve valamiről az már nem normális?

Ez nagyon nem volt szép tőled,

2013. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
26%

Talán még annyit, hogy ha nem lennék meggyőződve akkor hogyan tudnék stabil lenni valamiben?

Még a szent írás is azt mondja, hogy ha valaki kételkedik és nem biztos, egy dologban ott hamar össze omolhat a kártya vár, és kiesik a hitéből.

2013. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
20%

Én kiskorom óta hiszek Istenben majd később, mondhatni a tudomány szemszögéből is megbizonyosodtam arról, hogy Ő létezik :)

Kiskoromban nem tudom minek vagy kinek hatására kezdtem el hinni, de tudomány szempontjából Kent Hovind volt az, aki engem felvilágosított (pár érdekes rész az előadásaiból):

http://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus

http://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous

http://www.youtube.com/watch?v=mXgkbkgNEU4


Üdv. tati

2013. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!

Fogadni mernék, hogy se a Bibliát, se egyéb más mitológiáról, istenségekről szóló könyvet nem olvastál végig... Erről ennyit.

2013. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!