Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz-e, hogy a vallások...

Igaz-e, hogy a vallások mögött lévő, irányító erők egy stabil, örök középkort igyekeznek fenntartani az ember számára?

Figyelt kérdés

Ez alól szerintem egyetlen vallás sem kivétel, sem a katolikus, sem a zsidó, sem a muzulmán, sem a hindu, sem a buddhista - egyik sem kivétel.


Mindegyik irányzatban arra törekednek, hogy az ember (a „hívő“ stb.) egy minimális megértésen ne léphessen túl, önmagával és a világgal kapcsolatban;

valamint mindegyik vallás kizárólag csak egyetlen klisét sulykol, ahelyett, hogy megengedné az átfogó és épp aktuális szintű megértéseket.


Számomra (igen gyakran) úgy tűnik, mintha lenne a Földön egy „középkor-lobbi“, aki/ami abban érdekelt, hogy a középkort minden rendelkezésére álló eszközzel, mesterségesen fenntartsa.


Mesterségesen fenntartott középkor alatt értem:

-az emberi megértéssel szemben történő vallásos/álvallásos erőfeszítéseket

-a történelemről való tudás eltüntetését / felszámolását (pár ezer éves intervallumba zárják be az embert - mintha csak ennyi lenne a története)

-tudásellenességet (információk összezavarása, -eltüntetése stb.)

-feudális elvű hatalmi berendezkedés (titkos / a háttérből történő) erőltetése

-adómentesség a haladásellenes, embert befolyásoló „vallásos“ és egyéb intézményeknek (abszolút helytelen, mert bárki/bármi, ami ki akar vonulni az adófizetés társadalmi tevékenysége alól, bemasírozik eme „lobogó“ alá (kb. így működik a gyakorlatban stb.


A mesterségesen fenntartott középkor legerősebb támasza persze a buta ember... ha ő nem lenne és őt nem támogatnák, nem erősítenék a butaságában, akkor szerintem „középkor-lobbi“, „vallásipari-lobbi“ sem létezhetne a Földön....

....

...és már rég kolonizáltunk volna néhány bolygót és nem lenne túlnépesedési probléma stb.



2014. márc. 8. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
igen,igaz.Nem kell nekik bedőlni.ennyi.
2014. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen igazad van Sur a vallások manipulálnak,cenzúráznak,hazudnak stb.stb.

És én éppen ezért nem vagyok vallásos,hanem hívő. :)

Nem hajtok térdet egyetlen vallásnak sem, nem alázkodom meg se pápának se szervezetnek senki másnak csak egyedül Jézus Krisztusnak, és ettől vagyok szabadember. Nincs szükségem a vallások dogmájára mert nem azok szenvedték el a megváltás kínjait.

A legtöbb vallás egy rakás hazugság és pihentagyu emberek kitalácioja.

A baj az,hogy rengeteg embert be húznak az "Egyedüli Igaz Megváltás" címszó alatt. :)

2014. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12: ezt a választ el tudom fogadni.
2014. márc. 11. 21:37
 14/14 anonim ***** válasza:

"-a történelemről való tudás eltüntetését / felszámolását"

Ööö...nem ezt csinálták a kommunizmusban is?

2014. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!