Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus csodái nem is léteztek?

Jézus csodái nem is léteztek?

Figyelt kérdés

Jézus csodái, mindig valami fontos, veszélyes vagy kínos tényről vonták el a figyelmet.


A kánai menyegző csodája igyekezett elterelni a figyelmet Keresztelő János és ( a maga szakállára szintén keresztelni kezdő) Jézus konfliktusáról.


A vízenjárás csodája arról, hogy Jézus megfutamodott a tömegtől.


Jézus törvénytelen gyermek volt, a kínos tény fölé Mária szűzi fogantatásámak csodáját helyezték.


Jézus borzasztó halált halt a kereszten, a tényt a feltámadás csodájával homályosították el.


Jézus színeváltozása csodával, az isten országa közeli eljövetelének be nem teljesülését fedték el.


2014. márc. 19. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia


Nem tudom mit akarsz ezzel elérni, de nagyon nem szép dolog ilyet állítani.

Miért mondom ezt?

Jézus és keresztelő János között semmilyen konfliktus nem volt.

János maga is tudta, és el is mondta, hogy Ő az előfutára Jézusnak és alázatosan elfogadta a szerepét. Nem is tartotta magát méltónak arra, hogy Jézust megkeresztelje, és ezt Jézusnak el is mondta.

De Jézus meggyőzte, hogy ennek így kell lennie.

s Jézus is elismeréssel nyilatkozott Jánosról.


A másik felvetésed.


Jézus nem futamodott meg a tömegtől, mert akkor ezt megtehette volna akkor is amikor engedte, hogy elfogják.

S ha néha el ment a tömegből azt azért tette, mert még nem jött el az ideje, hiszen ZSIDÓ NAPTÁR SZERINTI NISZÁN HÓ 14.-ÉN KELLETT MEGHALNIA, ami a régi pászka ünnepét váltotta fel.


3. felvetésed


Jézus nem származhatott emberi ondóból, mert két tökéletlen embernek nem lehet tökéletes gyermeke, illetve utódja.

ezért Jézus életét, mert Ő az égben élt át kellett ültetni egy érintetlen Nő méhébe, hogy tökéletes emberként szülessen meg, és erre a szent szellem vigyázott.

ellenben nem lenne elfogadható Isten előtt a váltság halál, és az emberek akkor nem lennének ezen elrendezés alatt, és akkor minden így maradna.

Jézusnak egyenlő értékűnek kellett lennie a bűnbe esése előtti Ádám tökéletességével. Így lesz Ádám utódai számára jogilag érvényes az, hogy örökké élhetnek, vagy aki meghalt a feltámadás útján vissza kapja az életét.


4.

Igen Jézus borzasztó módon, és törvénytelenül ölték meg, és így kín halált halt.Ám a 3. napon, az Isten az ígéretét betartva feltámasztotta a halálból, hogy az Ő fia testét ne kezdje meg az oszlás, vagy a rothadás.

Ezt előtte már több száz évvel előtte leírták.


Azt nem értem, hogy mit jelent, hogy színe változása, bár sejtem mire gondolsz.

S az tény hogy a királysága még nem jött el a földön, jogilag még csak az égben van beiktatva, és felügyeli a földi eseményeket, amik szépen haladnak a vége felé.


Hogy Te ezeket az eseményeket nem veszed észre az sajnálatos, Jézus hasonló módon írta le az özön víz előtt élt embereket, akiknek Jézus elmondta, hogy változzanak meg és tegyenek lépéseket, De Ők nem vettek észre semmit,

addig míg el nem eredt az eső....


Javaslom gondolkodj el ezen, mert Te érted is meghalt, bár a halála csak azokra lesz érvényes, akik elfogadják ezt z elrendezést mint Isteni akaratot, és azon képen élnek is.


Katy Weaver

2014. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat javítás:


Nem Jézus mondta az embereknek, hanem Noé, hogy változzanak meg...


Katy Weaver

2014. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2014. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
Azért ennyi baromságot leírni mint a második...
2014. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kati te jehova vagy?


Jézus nem volt tökéletes, bűnös volt, főleg, hogy zsidó létére alapvető zsidó parancsokat tagadott meg.


A te változatod mese, az általam leírtak ennek a lecsupaszított, dogmáktól mentes története.

2014. márc. 19. 22:06
 6/20 anonim válasza:

Máté 3.11

Én csak vízzel keresztellek, hogy bűnbánatra indítsalak benneteket, de aki a nyomomba lép, az hatalmasabb nálam. Arra sem vagyok méltó, hogy a saruját hordozzam. Ő Szentlélekkel és tűzzel fog benneteket megkeresztelni.


ezt csak az első felvetésedhez szeretném hozzátenni

2014. márc. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem vagyok Jehova az itt használt nevem Katy Weaver. :)


Annak az Istennek a Tanúja vagyok akit a Magyar nyelvben Jehovának neveznek.


Egyébként pedig ha ismered a héber iratokat, akkor tudhatnád, hogy Jézus mit miért tett.

A Mózesi törvény Krisztushoz vezérlő mester volt. S a halálával hatálytalanította azokat, amik felesleges és amúgy sem teljesen betartható törvények voltak, maguk a Zsidók sem tudták maradéktalanul betartani, ezért kellett az áldozat bemutatása, ami Jézus halálát árnyékolta elő.


az Ő halála pedig minden állat áldozatnál nagyobb értékű, akárhány állatot is öltek meg, vagy öltek volna még meg továbbiakban.

Egyébként a megváltásnak semmi,értelme nem lenne és akkor mi továbbra is bűnösként a halál árnyékában maradunk, és minden így marad ahogy most van.


De a történések az elmondottakat igazolják, kár hogy nem látod.:(


Katy Weaver

2014. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

22:13-as vagyok

még a kereszthalálhoz is hozzászólnék, hogy ki mondta neked, hogy Jézus nem halt borzasztó halált? ezt senki se mondta, és senki sem akarta soha elhomályosítani. épp ez a legfontosabb a vallásunkban,hogy meghalt értünk. nem értem mit kell ezen annyit gondolkozni.

2014. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Annak az Istennek a Tanúja vagyok akit a Magyar nyelvben Jehovának neveznek. "


- Tehát egy nem létező Istennek, akit egy nem létező néven neveznek.

2014. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

S ha már itt tartunk akkor a Szanhedrin olyan jogokat sértett meg Jézus kihallgatásával, és megölésével ami által az egész bíróság bűnt követett el, még akkor is ha tegyük fel nem Jézus lett volna a megváltó és bűnös ember lett volna.

Mert megvolt határozva, hogy hogy kell egy tárgyalást lefolytatni, egy ember ügyében. Ők minden jog szabályt megszegtek,

s ezért halált érdemeltek volna. De hát Jehova ezt látta,


Katy Weaver

2014. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!