Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Keresztények? Miért...

Kedves Keresztények? Miért fáj ez Istennek?

Figyelt kérdés

Aki egy ennyire összefüggő, bonyolult világot meg tudott teremteni, és még mindig irányítja, az csakis egy racionális, logikus Isten lehet. Akkor miért fáj neki annyira ha nő létemre egy oltári jót szexelek a barátnőmmel? Neki is jó, nekem is jó, senkinek nem ártunk vele, és annak ellenére, hogy ez az első kapcsolata mindkettőnknek, már 4 éve tart, együtt élünk, tehát egyikünk sem egy kicsapongó hedonista. Csak élvezzül a szex nyújtotta gyönyöröket, és ki mással tenné ezt az ember, ki mást engedne magához ennyire közel, ha nem azt akit a legjobban szeret.

És most nem bibliaverseket várok! Ész érveket! (ha meg csak a nemzés a gond, tiltsuk meg a nemzésre képteleneknek is a szexet meg a házasságot) :)



2014. márc. 30. 17:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/189 anonim ***** válasza:
76%

Hát kedves kérdező, nem tudom, hogy te hogy vagy vele....

De én például ha szeretem a szüleimet, testvéreimet, állataimat, barátaimat, akkor nem úgy fejezem ki ezt, hogy lefekszem velük vagy csapunk egy orgia partit.

A mások iránti tiszteletem sem úgy fejezem ki, hogy velem le lehet feküdni vagy felkínálom valamelyik ismerősömet.

Tehát a szeretetnek nem a szex a legnagyobb formája, nem ezzel lehet a legjobban kifejezni.


Ettől függetlenül én nem ítéllek el. De valószínűleg azért szexelsz a barátnőddel, mert nem csak szereted, hanem szexuálisan is kívánod. Vonzódsz a testéhez is.

Valószínűleg pedig azért vagy leszbikus, mert a férfiak teste egyáltalán nem vonz. A nők teste viszont vonz.

Mivel te ismered magad így nem szeretnék veled kapcsolatban jósolgatni.


Én tudom, hogy ha nő volnék, leszbikus volnék.

Másokat pedig azért zavar, mert nem velük fekszel le.:D

Meg tudod vannak olyan emberek, akik maguk sem tudják, hogy miért utálnak másokat vagy valamilyen lelki bajuk van.


Istennek nem fáj. Ha jó ember vagy, akkor az a lényeg.

Egészségedre és sok boldogságot nektek!

2014. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/189 A kérdező kommentje:

Én sem arra gondoltam, hogy akit szeretek, azzal lefekszem, hanem fordítva. Azzal fekszem le akit igazán szeretek (itt a szerelemre gondoltam, amiben természetesen vágy is van) :D

Köszi a választ és a jókívánságot! Neked is sok boldogságot! :)

2014. márc. 30. 17:38
 3/189 anonim ***** válasza:
86%
Ha van isten, én nem hiszem, írjon bármit bármilyen könyv, hogy büntetne a szeretet bármilyen formájáért. Amennyire én fel tudom mérni a kis halandó agyammal, azt látom, hogy az élet célja maga az élet, minden lény azért küzd ösztönösen (amit lehet, hogy egy istentől kaptunk) hogy éljen. És ehhez leginkább az ad erőt, ha van miért, van kiért élni, ha szeretsz és szeretnek. Szerintem ha együtt éltek, hűségesek vagytok egymáshoz, jó úton jártok.
2014. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/189 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, mit gondolnak a maszturbálásról, aztán képzeld el, micsoda ördögi dolog lehet a szemükben egy leszbikus kapcsolat. :)

Nem a vallás a baj, mert annak annyi a vége, hogy szeressük egymást. A hülyékkel van a baj, akik a vallás mögé bújva próbálnak jó embernek tűnni. És mihez képest lehetek én jó? Egy másik emberhez képest. Valakit el kell ítélnem, hogy én jó lehessek, nem? :)

2014. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/189 anonim ***** válasza:
77%

Nem! Isten is tudja, hogy emberből vagy. Hibákat vétesz és annyit kér, hogy a Biblia szerint élj és kövesd őt úgy, ahogy azt leíratta. Nem másokhoz mér, hanem ahhoz, hogy mennyire akarod őt ismerni. Mennyire engeded közel magadhoz. Ugye tudjuk, hogy az igazak öröklik a földet. Azaz azok, akik igazul hisznek Istenben és a szavában (Biblia). Sajnos a kereszténységben a Biblia nem igazán olyan dolog, amit követnek. A Bibliaüldözést maga a keresztény egyház rendelte el annak idején és a mai napig fals tanításokat hallunk a templomokban. Ezen kell felülkerekedni és azt megérteni, ami valójában le van írva. Nem többet és nem kevesebbet, csak annyit. Nem kell mögé bújtatni semmi mást.

Sajnos nem tudom, hogy Isten miként vélekedik a melegekről, vagyis tudom, hogy tisztátalanok, de remélem meglátja bennük azt a tisztaságot ami elég ahhoz hogy az új világban ők is ott legyenek. Egyébként én biszexuálisnak mondom magam, vagy nem is tudom, de mostanában elkezdtem követni a Bibliát. Hát remélem majd helyet kapok én is Isten szívében.

2014. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/189 anonim válasza:
73%
Csak az egyház hülyesége. A papok szerették korlátozni az embereket mindig is. Itt nem az a lényeg hogy Istennek ez nem teszik és a pokolra jutsz ezért, a lényeg az hogy legyen egy megfelelő értékrend az emberekben. Ha nem lenne Isten, az emberek nem hinnének benne saját véleményem szerint egy anarchikusabb világban élnénk.
2014. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/189 anonim ***** válasza:
65%
Észérveket vallásos emberektől? Ez a nap poénja ;)
2014. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/189 anonim ***** válasza:
32%
Istennek nem fáj, hanem csak a "Kedves Keresztények". De ha úgy próbálják beállítnai a véleményüket, mintha ISten véleménye lenne, akkor azt hiszik, nem vesszük észre :P
2014. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/189 anonim ***** válasza:
89%
Keresztényként azt gondolom,hogy Isten nem vetne meg,és kárhoztatna el csak azért a tényért,mert leszbikus vagy,ha igazán hinnél benne,és követnéd őt.
2014. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/189 anonim ***** válasza:
68%
A gond az, hogy ha Isten valamilyen formában létezik, ő nem lehet pont az, aki a Bibliában van. Isten hogy írhat olyan könyvet, ami alapján jó emberek kegyetlenségeket követnek el?
2014. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!