Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények is írhatnak/olvas...

Keresztények is írhatnak/olvashatnak/nézhetnek sci-fi-t és fantasy-t?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek !

2014. márc. 27. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Persze. Pál apostol írja: "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít." (1Kor 10,23). A Sci-fi egy műfaj, mely közvetíthet pozitív értékeket, és negatív dolgokat egyaránt. A pozitív értékek építhetik az embert, a negatívak romolhatják.


Üdv. Péter

2014. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen fájón buta kérdést is rég olvastam már. Nem köszönöm.
2014. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
*szóval a válasz az, hogy igen.
2014. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Jób apostol írja: "Néktek ám tilos sci-fit és fantasyt olvasni, mert az az Úr szemében megbocsáthatatlan bűn, és vétkes ki ezen bűnös dolgokat követi el az Úr ellen." Krisp 4(12,85)
2014. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes kérdés, tudtommal még a fundamentalistáknál sincs ilyen megkötés legalábbis ami a sci fi-t illeti elvégre abban a dolgok lehetségesek a jövőben/más idősíkban stb nincs benne ördögi.

A fantasy kicsit más ítélet alá esik ismeretem szerint, egyes felekezetek nem helyeslik a varázslat, a kitalált lények és hasonlók miatt.

Amúgy Péter válasza ami tükrözi egy normális keresztény hozzáállását.

2014. márc. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Szeressük egymást ***** válasza:
32%

Fantasy-t írni, olvasni, nézni szerintem tiltott terület. Ezek tele vannak fehér/fekete mágiával, varázslással, okkultizmussal, amit gyakran pozitív színben tűntetnek fel. Ilyen pl. a Gyűrük ura, Harry Potter.

A sci-fi önmagában nem kártékony műfaj, de ritkán van olyan, hogy nem keveredik más műfajokkal, és általában sok benne az erőszakos jelenet. Ha nagyon sarkos lennék akkor azt mondanám, hogy amit cselekedetben elítélünk, azt minek nézzük filmeken izgalommal?

Ritkán megnézek én is egy ilyet, de szerintem az óember csemegéje. :-D

2014. márc. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

A vallás a hit és a gyakorlat kérdése. Az, hogy te milyen meséket szeretsz írni, az már rád tartozik. Varázslat lehet a könyvedben akkor is, ha mélyen vallásos vagy, mert az a képzeleted és nem a hited. A magyar népmesék a középkorban teljesedtek ki, akkor váltak igazi mítosszá, és ott is vannak boszorkányok, akik királylánnyá változnak át, holott ez elvileg fekete mágia, és mint tudjuk, a középkori ember nagyon mmélyen vallásos volt, de mesélt ilyeneket.

Úgyhogy szerintem nyugostan íratsz ;)

És a sci-fi-vel is ez van, de az a tudomány. Mindenkinek tudni kell az űrről iskolás korában, bármennyire vallásos, tudnia kell, hogy a biológia szerint a majomból fejlődtünk ki, stb. A vallás nem veti el a tudományt, érdekesnek tartja, de ha erős a hited, ez sem tud kizökkenteni :)

2014. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mulder614 ***** válasza:

Trmészetesen nézek én is. De attól függ nagyban h mi a témája.

Ha boszorkányság démononizmus, vagy okkultizmus a téma fő szálla akkor kihagyom.

Ahogy Péter fent emlitette "mindent szabad, de nem minden hasznos"

2014. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2014. márc. 28. 14:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A fantasyban a varázslás sokszor a természet törvényeinek kiskapuit használja ki. Teológiailag éppen annyira varázslás, mint ugyanezeket a hatásokat a tudomány módszereivel előállítani. A papok istenük hatalmával teszik a csodákat, ez szintén oké. Ha pedig démoni gonoszság árad a könyvből, azt nem fogom még egyszer olvasni.
2014. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!