Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás miért mondja azt ki,...

A vallás miért mondja azt ki, hogy nincs tudatalatti?

Figyelt kérdés
Ilyen alapon pszichológia sincs.
2014. ápr. 3. 23:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

Szia.


Hogy a "vallás" miért mondja nem tudom, egyébként melyik "vallásra gondoltál?


Személy szerint keresztény vagyok, és a tudat alatti, az egyenlő az emlékekkel emlékképekkel, ami az emberben "felhalmozódik"

Persze azzal nem értek egyet, ha ezt spirituális célokkal keltik életre.


Katy Weaver

2014. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Csak úgy nagy általánosságban írtam. Valahogy nekem olybá tűnik, mintha a vallás tagadná azt, miszerint létezik tudatalatti mondván megfoghatatlan dolog. Pedig szerintem létezik. Pont úgy gondolom, ahogy te is megfogalmaztad.

2014. ápr. 4. 00:22
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

enyhén szólva létezik, igen ....

vallásban meg nem szabad racionalitást keresni, ennyi.

2014. ápr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Mi az a tudatalatti?
2014. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%
Mivel tagadja és melyik vallás?
2014. ápr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azzal tagadja, hogy ilyet nem szabad állítani, mivel csak Isten létezik.
2014. ápr. 4. 01:31
 8/20 anonim ***** válasza:

Ilyet hol állít a kereszténység?

Én például nem vagyok Isten. Te talán Isten vagy?


Szeretném ha válaszolnál a kérdéseimre, mert nem mindenki tudja mit gondolsz, ennek ellenére mégis sokan benyalják :D

2014. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A vallás szerint ne olvassunk könyveket, mivel azok világi dolgok és a végső elszámolásnál úgyis egyenlőek vagyunk, amikor már nem számít tudás sem semmi más. Azt mondják végidőket élünk ezért aztán a könyveknek már nincs értéke, mind kitalált történet, kizárólag Isten szava az igaz.
2014. ápr. 4. 02:20
 10/20 anonim ***** válasza:

Ilyesmit maximum az elmeháborodott szekták szélsőségesen bigott tagjai állítanak.

Jehova tanúi sem állítanak olyan ostobaságot, hogy könyveket olvasni tilos vagy a tudás jelentéktelen volna.

Maximum annyit, hogy van ami nem használ és van ezeknél fontosabb. Illetve azt, hogy nem minden egyértelmű, amit ma egyesek tudományosnak állítanak be. (de ezt nem csak a vallásosak állítják).

Tehát a vallás nem támadja a tudomány eredményeit, nem a célja.


Most viszont nem ez volt a téma. Hanem a tudatalatti.

A vallásosak nem úgy működnek, mint itt a politika. Hogy ha a tudomány valamit állít, akkor a vallás azt mondja, hogy hülyeség és vice versa.


Amit a kereszténység tagad az a karma.


https://www.youtube.com/watch?v=kfl1xZb1KmM

2014. ápr. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!