Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten valóban ismeri a...

Openyoureye kérdése:

Ha isten valóban ismeri a jövőt, akkor mire vár?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha ismeri a jövőt, és azt, ki hogyan fog dönteni bizonyos helyzetekben, akkor minek megvárni míg a sorozatgyilkos végez az áldozataival, miért nem küldi azonnal a pokolra(vagy ahova való)? Vagy nézhetjük távolabbról is a kérdést: Ha isten tudja, hogy az embereiség elbukik vagy épp nem, minek kivárni a végét? Ez olyan mintha csinálnék egy filmet majd leülnék megnézni, hogy milyen lett és majd aztán döntök, hogy

kidobom e vagy sem. De hisz már úgyis tudjuk a végét, minek végigülni és megnézni mind a 2 és fél órát?



2014. ápr. 3. 16:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
79%
Na látod, hogy nem sok logika van a teremtő-mindenható-mindentudó feltételezésében :) Szóval ne is keress logikus kapcsolatokat a vallásban. Nem erről szól. Vagy elhiszed, de akkor fenntartások és a logikai kapcsolatok keresése nélkül, vagy logikusan gondolkodsz, de akkor a vallás nem a Te asztalod.
2014. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Valóban jól látod, a vallás nem az én asztalom, ezen kérdések(mert van még pár, csa félóránként lehet kiírni egyet) pedig azért születtek meg, hogy rávilágítsanak bizonyos dolgokra.
2014. ápr. 3. 17:07
 3/39 titak ***** válasza:
73%
Az öregúrnál már erősen tombol az Alzheimer-kór. Hogy tudná a jövőt, ha a múltban tett ígéreteire sem emlékszik.
2014. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de ikább vallásos emberek véleményére vagyok kíváncsi, remélem ők is hamarosan tiszteletüket teszik itt és leírják a véleményüket.
2014. ápr. 3. 17:17
 5/39 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, úgyis találnak valami nyakatekert magyarázatot majd, ami a saját értékrendjükön belül kábé megfelel a logikának :) De én is kíváncsian várom, mivel hozakodnak elő.
2014. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
75%
Vallásosak erre max. úgy válaszolnak, hogy leírják mennyire primitív vagy, majd bemásolják a fél Bibliát.
2014. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Sceptic-nek:


"De én is kíváncsian várom, mivel hozakodnak elő."


- Én is. Majd nézz be a többi kérdéshez is :)



"Vallásosak erre max. úgy válaszolnak, hogy leírják mennyire primitív vagy, majd bemásolják a fél Bibliát."



- Nekem nyolc, ha a bibliai idézetekben valóban van logikus magyarázat, akkor felőlem az is jöhet.

2014. ápr. 3. 17:34
 8/39 moonlightsentinel ***** válasza:
44%

Isten nem küld pokolra senkit, a bűnösök saját magukat taszítják el Istentől. Nem kérnek istenből, ő pedig nem fogja ráerőltetni magát senkire. A pokol az egyetlen hely, ahol nincs jelen Isten, a bűnösök pedig saját maguk választják meg, hogy ők oda mennek, mivel eltaszították maguktól Istent.

A kérdésed többi része azt hiszem, ennek ismeretében értelmetlen :)

2014. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

moonlightsentinel-nek:


Már miért lenne értelmetlen? Én nem azt kérdeztem, miért kerülünk pokolra, hanem mi értelme kivárni azt amit mindenhatóként amúgy is előre tud?

2014. ápr. 3. 18:01
 10/39 moonlightsentinel ***** válasza:
44%

Nem vár semmit. Illetve azt várja, azt szeretné, ha mindenki a jó úton járna. Ő nem vár arra, hogy végre valaki elbukjon, egyszerűen az embereknek kell ahhoz idő, hogy eltaszítsák maguktól Istent.

Isten legszívesebben mindenkit a mennybe fogadna, de sok ember ebből nem kér. Ezért van az életünk, hogy ezt eldöntsük, mivel szabad akaratunk van.


Fura egy kérdés! Ez olyan, mintha lenne egy súlyos tüdőrákos ismerősöd, aki tudod, hogy meg fog halni. Miért várod ki, amíg meghal, miért nem ölöd meg most? Jó nyilván nem tökéletes példa de ezzel tudom érzékeltetni hogy fura kérdés, nem nagyon van értelme! Gyanítom, hogy igazán nem tudsz sok mindent a keresztény vallásról.

2014. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!